Vai grūtniece drīkst sauļoties?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 16. maijs 2017 00:16
2172

Vasara tūlīt uzņems apgriezienus un vairs ilgi nav jāgaida līdz brīdim, kad visi krāmēs savus peldkostīmus , dvieļus un pludmales čības, lai dotos uz pludmali un ķertu iedegumu. Tajā brīdī topošajai mammai var rasties jautājums, ko darīt viņai? Vai grūtniecība nozīmē, ka viņa saulītei nedrīkst rādīties?

Ir tikai dabiski, ka grūtniecības laikā topošā māmiņa kļūst piesardzīgāka, cenšoties izvairīties no visa, kas varētu nelabvēlīgi ietekmēt mazuļa veselību. Tāpēc daļa grūtnieču cenšas pilnībā izvairīties no uzturēšanās saulē. Taču pierādīts, ka šādam kategoriskumam nav pamata.

Sauļoties drīkst arī grūtniecības laikā. Taču, lai šis process sniegtu prieku, jāatceras ļoti vienkāršus, taču noderīgus noteikumus. Ja sekosi noteikumiem, bērniņa gaidīšana vasaras laikā sniegs tikai patīkamas atmiņas.

Kas jāievēro, grūtniecības laikā sauļojoties

Sauļošanās grūtniecības laikā nav aizliegta, jo bērniņa gaidīšana ir fizioloģisks process nevis slimība. Taču pret savu stāvokli jāizturās ar maksimālu atbildību.

Kādi ir ieguvumi no sauļošanās?

 • Saule labvēlīgi ietekmē noskaņojumu, kas ir īpaši svarīgi grūtniecības laikā, jo pozitīvi noskaņota māmiņa mazulim ir ļoti svarīga.
 • Saules iedarbībā izstrādājas D vitamīns, kas ir svarīgs topošajai mammai, kā arī gaidāmajam bērniņam. D vitamīns veicina piena veidošanos, kā arī palīdz māmiņai saglabāt labu ādu, nagus, novēršot arī matu izkrišanu un dodot enerģiju.
 • Saules pozitīvi iedarbojas uz māmiņas vielmaiņu, kas, savukārt, spēlē lielu lomu, lai neveidotos liekais svars.
 • Saule pozitīvi iedarbojas uz imunitātes stiprināšanu, kas pēc garā ziemas perioda ir novājināta.

Noteikumi sauļojoties

Lai nekļūtu līdzīga grilētai vistiņai, lietderīgi atcerēties, ka grūtniecības laikā organismā notiek hormonālas izmaiņas. Grūtniecības laikā sievietes organisms ražo vairāk estrogēna hormonus, kas var ietekmēt pastiprinātu ādas pigmentācijas un iedeguma veidošanos. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc grūtniecēm iedegums veidojas straujāk nekā pārējām sievietēm.

Tieši tāpēc, lai uzturēšanās saulē radītu pozitīvas emocijas nevis ādas apsārtumu, jaunas dzimumzīmītes un pigmenta pleķus, ir lietderīgi ievērot dažus vienkāršu noteikumus.

 • Nepieciešams sekot līdzi, lai grūtniece saules staros neatrastos pārāk ilgu laiku, piedevām, ieteicams saules peldēm ļauties no rīta vai pēc plkst. 15.00, kad saule vairs nav tik spēcīga.
 • Ja termometra stabiņš tuvojas jau +30 grādu atzīmei, pludmales apmeklējumu un sauļošanos labāk atlikt uz citu dienu, kad laukā nebūs tik karsts, jo atrašanās saulē karstā laikā var negatīvi ietekmēt grūtniecību un radīt nevēlamas komplikācijas.
 • Ja grūtniecības laikā lieto medikamentus (piemēram, dzelzs preparātus, vitamīnus), iepazīsties ar to instrukciju, īpašu vērību pievēršot tam, vai ražotājs nav norādījis, ka šo zāļu lietošanas laikā var rasties pastiprināta ādas jūtība pret ultravioletajiem stariem.
 • Tā vietā, lai atrastos tiešos saules staros, grūtniecības laikā labāk izvēlies sauļošanos ēnā. Kļūdīgi tiek uzskatīts, ka atrodoties ēnā iedegums neveidojas - veidojas, piedevām, tikpat spēcīgs kā uzturoties saulē.
 • Uz pludmali nedodies tikko pēc maltītes, bet arī ne pilnīgi tukšā dūšā, jo gan smaguma sajūta vēderā, gan bads var izraisīt ģīboni un nelabvēlīgi ietekmēt bērna veselību.
 • Ja ir iespēja, pludmalē izvēlies sauļoties, guļot uz sauļošanās krēsla nevis smiltīs.
 • Dodoties uz pludmali, izvēlies brīvu apģērbu, kas šūts no dabīgiem materiāliem, neaizmirsti arī par platmali, kas pasargās nosaules, un kvalitatīvām saulesbrillēm.
 • Atrodoties saulē, neaizmirsti regulāri padzerties.
 • Atceries - jo gaišākas ādas īpašniece esi, jo īsāku brīdi drīksti atrasties saulē. Pirmajās sauļošanās reizēs tās var būt līdz 20 minūtēm. Sauļošanās laiku palielinot pakāpeniski, izvairīsies no lieka ādas apsārtuma un apdeguma.
 • Un, protams, obligāta sauļošanās sastāvdaļa ir Tavam ādas tipam piemērots saules aizsargkrēms.

Saules aizsarkrēms - obligāts sabiedrotais ikdienā un saules peldēs

Saules aizsargkrēmu ieteicams lietot ne tikai grūtniecības laikā, bet ikvienam, kurš ikdienā uzturas saulē, izvēloties savam ādas tipam piemērotāko aizsargkrēmu. Grūtniecības laikā ieteicams nenodoties liekiem eksperimentiem, bet gan izvēlēties krēmu, kurš lietots jau pirms grūtniecības.

Speciālisti grūtniecības laikā iesaka izvēlēties saules aizsargkrēmu ar augstāku saules aizsardzības faktoru, piemēram, SPF+50. Vājākus saules aizsargkrēmus var lietot gadījumos, ja paredzētas īsākas pastaigas.

Atceries, ka saules aizsargkrēms jālieto arī mākoņainā laikā, jo spēcīgie UV stari zemi sasniedz arī laikā, kad saule slēpjas aiz mākoņiem.

Ielāgo, ka saules aizsargkrēmu jāuzklāj pusstundu pirms došanās saulē un tā kārtu uz ādas jāatjauno ik pēc divām stundām.

Uzdod jautājumu Māmiņu Kluba vecmātei un saņem personīgu atbildi - visu par grūtniecību, dzemdībām, jaundzimušo!


20170420094635-20066.jpg


20170324071903-73895.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies