Pirmais raksts-jaunas pieredzes iegūšana!

LieneNicola
LieneNicola 9. janvāris 2017 22:51
375

Sveikas esošās un topošās māmiņas. :) 

Esmu topošā māmiņa un ar mazulīti esam iesoļojuši nu jau 18.nedēļā.!
Kas puncī slēpjas vēl nezinam, ceram uzzināt pēc 3 nedēļām un 2 dienām, kad dosimies uz otro USG. :) 

Bet mans stāsts un jautājumi šoreiz nav par bērniņa dzimumu, vai veselību. :) 
 Esmu auklīte un nu jau topošā māmiņa ar ļoti lielu pieredzi bērnu pieskatīšanā, bērnus pieskatu nu jau 12 gadus, bet ziniet šo gadu laikā ne ar vienu auklējamā bērniņa māti nēesmu runājusi un uzbāzusies par jautājumiem saistībā ar dzemdībām, par dzemdību vietas izvēli un cik ilgu laiku pirms dzemdībām par to ir jāidomā.!

Tā nu lūk vēlētos no jums uzzināt jūsu viedokli!
Pati dzīvoju Ogrē, bet esmu dzirdējusi sliktas atsauksmes par Ogres slimnīcas ginekoloģijas nodaļu(dzemdību nodaļu), tā nu lūk vēlos uzzināt vai kāda ir saskārusies ar Siguldas slimnīcas dzemdību nodaļu un kādas atsauksmes jums par Siguldas slimnīcu, jo patreiz ar dzīvesbiedru esam nolēmuši, ka tieši Sigūldas slimnīcā vēlamies pasaulē laist mūsu pirmdzimto. 
-Vai pirms došanās uz dzemdībām mums ar bērna tēvu ir jādodās uz slimnīcu un jāpiesaka aptuvenais dzemdību laiks, jāiepazīstas ar ārstu kas pieņems dzemdības un vai ir jāslēdz kādi līgumi ja ar bērna tēvu vēlamies ģimenes dzemdības? (Ja ir kas tāds jādara tad cik ilgu laiku pirms dzemdībām tas ir jāizdara?)
-Cik ilgu laiku pirms ģimenes dzemdībām bērna tēvam ir jādodas taisīt plaušu rentgens(pie flurogrāfa),kas jāņem līdzi uz ģimenes dzemdībām?
Un vēl viens jautājums ir par to cik ilgu laiku pirms dzemdībām ir jāsazinās ar jaundzimušā ģimenes ārstu kuru esam izvēlējušies, lai iespiež zīmodziņu mātes pasē?

Ceru, ka kāda no Jums varēs man izpalīdzēt ar maniem jautājumiem un padalīties ar savu pieredzi.

Varbūt ir vēl kas svarīgs, kas man būtu jāzin saistībā ar šo!

Liels Jums paldies jau iepriekš. :) 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LieneNicola 10. janvāris 2017 14:22 Jolanta

Tad nu būs jāiet spiest zīmodziņi mātes pasē un jādodas apskatē uz Siguldas slimnīcu. :)
Liels Jums paldies par jums zināmo pieredzi, tā tiešām noderēs. :)

Superpuiku Mamma 10. janvāris 2017 10:43

Par Siguldas slimnīcu grūti būs ko pastāstīt, jo tur nenāca pasaulē mans bērniņš, bet vairākām draudzenēm un māsai gan. Neko sliktu nedzirdēju, personāls labs un atsaucīgs. Visas ņēma skaistās ģimenes istabas, vienīgi cik laikam zinu, ja vēlas šo istabu un vai vispār ir brīvas vietas - pirms tam labāk uzzvanīt, pirms brauc. Bet noteikti iesaku aizbraukt un apskatīties, manuprāt var pieteikt vizīti. Arī attiecībā uz līgumiem, var braukt uz dežūrējošo personālu, var slēgt līgumu ar konkrētu vecmāti. Dzemdību laiku nevar pieteikt, jo to nekad nevar zināt un paredzēt.

Mātes pasē ir jābūt zīmogam par ģimenes dzemdībām, ko iespiež kad ir apmeklēti pirmsdzemdību kursi. Bet varbūt nu jau tas nav vajadzīgs, un jebkurā gadījumā tēvs var piedalīties. Galvenais, lai viņam ir svaigs (vai gada laikā) veikts rentgens. Un jābūt līdzi papīram no ārsta, ko būs jāuzrāda pirms dzemdībām. Un jāsagatavo tīrs maiņās apģērbs tēvam (atkarībā no gadalaika bikses vai šorti, t-krekls, tīras iešļūcenes).
Ja nemaldos no 34.-37. nedēļai ir jāatrod pediatrs bērnam, bet ja tas jau ir zināms, tad, manuprāt, nav nozīmes, un var iespiest ātrāk.

P.S. Manuprāt Siguldas slimnīcas mājaslapā var atrast informāciju par to, kas nepieciešams, un arī viss cenrādis, kas saistīts ar dzmedībām. Ja nu kas, RDzN mājas lā ir ļoti labs materiāls, par to, kas vispār nepieciešams līdzi uz dzemdībām gan māmiņai, gan mazulim, gan tēvam. Lai veicas! Ceru, ka mana pieredze noderēs! :)