Par grāmatu "Gaidības un radības ar prieku"

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE 18. marts 2014 14:12
2551

Pavisam nesenā pagātnē kāda Māmiņu Kluba māmiņa mani ļoti, ļoti iepriecināja, vienkārši pēc mana bloga izlasīšanas piesakoties atdāvināt man grāmatu „Gaidības un radības ar prieku” – tiešām par baltu velti un tāpat vien.

Jāsaka, jā, ir patiešām liels brīnums, ka mūsu pasaulē vēl notiek šādi labie darbiņi, kad viens otru iepriecina, viens otram palīdz. Un jo vairāk ir cilvēku, kas to novērtē, jo vairāk būs vienmēr cilvēku, kas vēlēsies citus iepriecināt. Attiecīgi – tikai kopā mēs patiešām, kā tanī vecajā teicienā, varam padarīt šo pasauli labāku.

Pašlaik katru vakaru meklēju pati savu „piecminūti”, kurā lapu pēc lapas tvert interesantas un jaukas atziņas pirmajā grāmatas nodaļā, kurā var izlasīt vairākus arī mums, Māmiņu Klubā zināmu vecmāšu vārdus un uzvārdus. Piemēram, Dina Ceple, Aija Mikova.

Pats galvenais, ko te var atrast – tie ir ieteikumi, „kā atraisīt sevī dabas dotās spējas dzemdēt” (citāts no grāmatas”.

Tas, kam es jau uzreiz piekrītoši pamāju ar galvu, bija ieteikums atcerēties, ka dzemdībās vispirms jāpaļaujas uz sevi un „nemainīgo vērtību, palīgu” -  jeb savu elpošanu.

Es atceros savas pirmās dzemdības ar Artusu, nu tās galīgi negāja tā, kā iecerēts, es nepratu nedz atslābināties, nedz elpot, un lai gan tajā brīdī man šķita, ka daru visu iespējamo, tikai pēc dzemdībām ar Marisu, es sapratu, ka ja es būtu pienācīgāk šim brīdim grūtniecības laikā gatavojusies, es būtu patiešām darījusi visu iespējamo. Jā, man arī pagadījās ne visai jauks personāls, bet tai pat laikā, es zinu, ka manas spējas un prasmes, kas bija jau uz otrajām dzemdībām, tomēr arī pirmās būtu padarījušas daudz patīkamākas atmiņu līmenī.

Savukārt, ar Marisu es pratu ļoti labi atslābināties, un strādāt ar elpošanu, patiešām. Es pat sāpju brīdī biju mierīga, un kamēr nokļuvu Dobeles dzemdību nodaļā no Tukuma rajona, sāpes bija izelpotas, un Marisu dabūju laukā tikai ar 1 vienīgu spiedienu.

Es ļoti ceru, ka arī trešajās dzemdībās man šīs prasmes noderēs, un zinu, ka tās tomēr laiku pa laikam ir jāatjauno, lai organismam būtu treniņš un daudz kas izstrādātos vajadzīgā brīdī automātiski, un nebūtu jāķer bezmaz pierakstu klade un jāmeklē tajā, kā tad nu tagad būtu jādara..

Šī grāmata ļauj man patiešām atslābināties un nomierināties, ļauties tikai manam personīgajam grūtniecības un dzemdību sapnim, ļauties pārdomām par dažādiem sievietes organismā noritošiem procesiem, kā arī – tieku atkal pie aizvien jaunām atziņām.

Paldies mīļš māmiņai, kas man uzdāvināja šo iespēju!

Un jūs, daiļās - topošās mammas, gaidiet katru - pirmo, otro, trešo, ceturto un visus, visus pārējos - AR PRIEKU!

Topošā māmiņa Inga

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ulula 19. marts 2014 21:28

man savukārt izdevās veiksmīgi nodalīt- mājdzemdību reklāmu, rozā brilles un realitāti, lasot grāmatu.
Man nebija ilūzijas par to, kā būs... varbūt tāpēc, ka biju informēta, mediķa bērns...vis kaut kas zināms un dzirdēts...

Domāju katrai topošajai mammai ir jāspēj filtrēt informācija, ja tas izdodas, tad grāmata goda vārs sniedz mierinājumu un iedvesmu ;)

Lī-ga 18. marts 2014 22:03

Neesmu pesimiste, bet ciest nevaru to grāmatu... Mazliet vainoju viņu savā pirmsdzemdību eiforijā, kad sāka šķist, ka viss būs tik skaisti, jo - ar prieku taču..

SantaViksne 18. marts 2014 18:49

Es arī, gaidot meitiņu, izlasīju šo grāmatu. Kau kas no tās izlasītā noderējs, kaut kas ne, bet kopumā varu teikt, ka man šī grāmata palīdzēja noskaņoties pozitīvi un uztvert dzemdības nevis kā kaut ko briesmīgu bet kā ilgi gaidītu tikšanos ar meitiņu (F)

ettea 18. marts 2014 16:30 ciku caku

Mani šī grāmata ļoti iedvesmoja,nomierināja un vienkārši radīja labas sajūtas lasot.Tā arī lika saprast,ka man jāpaļaujas uz savu bērnu,ka vinš būs pietiekami spēcīgs,lai veiksmīgi piedzimtu.Kā arī japaļaujas uz saviem,ne vecmātes spēkiem.
Uzskatu,ka neatkarīgi vai vecāki lasījuši šo grāmatu vai apmeklējuši kursus ļoti labi saprot,ka radības ir grūts darbs,ne jau izprieca.Un vai jūsuprāt, neko nelasot,neinteresējoties,neapmeklējot dzemdēšana būtu vieglāka?Nedomāju gan,bet man personīgi šķita svarīgi zināt,ka var dzemdēt arī savādāk-dabiskāk.
Dzemdības ir neprognozējams process mums mammām,bet prognozējams profesionālām vecmātem. :)

ciku caku 18. marts 2014 15:17

Izlasot šo grāmatu īsti tā arī nesapratu grāmatas jēgu, mani tā ļoti satrauca, izlasīju. Manuprāt, tā ir pārāk samākslota, grūtniecei var radīt rozā briļļu iespaidu - tāpēc labāk tamlīdzīgu informāciju ar nelasīt, lai nevajadzētu vilties. Lai kā sevi noskaņoti labvēlīgi, īstais process sākas un viss aizmirstas tajā momentā un liekas, ka varēja darīt tā un tā.... Šādas domas arī ir par kursiem, kurus organizē, jo katrai māmiņai tās ir individuālas.... žēl vienkārši ne tās naudas, bet gan laika ko ziedo....
Cik atminos tur savā ziņā ir kā reklamēšana par mājdzemdībām....

Ņemot vērā, ka es sevi visu gaidīšanas laiku noskaņojos uz pozitīvo un gatavojos sliktāko.

Labāk iesaku nelasīt tamlīdzīgas grāmatas, jo iecerētais var neīstenoties ar realiztāti.

Man, protams, ir prieks par tām māmiņām, kurām palīdz šāda literatūra.

Padomājiet, kā māmiņas agrāk dzemdēja bērnus, bez grāmatām un kursiem? Ne vienmēr, ko slavē ir tik labs - izsaku vienkārši savas domas... Atvainojos uzreizi, ja kādu māmiņu aizvainoju. Vieglu gaidīšanu un skaistu satikšanos! :)

banderoso 18. marts 2014 15:08

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi.
Man tā palīdzēja nostiprināt apziņā domu, ka dzemdību sāpes nav nekas ārprātīgs. Un tik tiešām savās dzemdībās sāpes man nelikās pats trakākais vai arī man tajā brīdī bija tāds adrenalīns iekšā, ka bija brīži, kad sāpes pat bija patīkamas. Iespējams, ka palīdzēja doma, ka ar katru kontrakciju mazais ir tuvāk piedzimšanai un mēs drīz satiksimies. :)

indziite 18. marts 2014 10:50

Man arī šī grāmata ļoti patika,ar prieku lasīju un gaidīju savas pirmās dzemdības,kuras bija ātras un vieglas :) viss ir mūsu galvās,kā noskaņojamies,jūtamies tā viss arī notiek! Tieši tā ...visu ar PRIEKU :)

mastervol 18. marts 2014 10:14

superīga grāmata izlašiju grūtniecība slaikā -un visas bailes pazuda

ulula 18. marts 2014 09:26

Man šī grāmata noderēja gaidot abus, katru reizi tajā izlasīju ko jaunu un derīgu (F)Prieks, ka arī Tev noder ;)

sherucis 18. marts 2014 09:09

oo! apsveicu ar gaidamo un lai jauks sis laiks!

ligindra2 18. marts 2014 08:38

Inga skaisti vel neesmu Tev uzrakstijusi, cik feini, ka esi tik starojosa pari visam, ka cinies macies, centies, apsveicu ar dviinisiem un viss ir tikai un vienigi musu galvas, ir janoker sis filings, kad juties saskana ar sevi, pec pieredzes sakot, ka tad arii visas dzemdibas norit neizskaami vnk un dieviskigi! Veiksmi sevi atrast so mieru un veinibu ar sevi!