Mūzikas meistars var būt ikviens! Šodien topošās māmiņas relaksējās mūzikas terapijā

Mūzikas meistars var būt ikviens! Šodien topošās māmiņas relaksējās mūzikas terapijā

13. Jun 2014, 00:52 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tev atliek noteikt, kāda veida emocijas vēlies sevī pavairot – prieku, enerģiju, harmoniju... Tad izvēlēties atbilstošu mūziku un nesteidzīgi tai ļauties! Vai esi aizdomājusies par mūzikas nozīmi grūtniecības laikā? Ko tā sniedz gaidāmajam bērniņam un tev? 

To šodien Māmiņu Klubā topošās māmiņas noskaidro mūzikas terapijas seminārā!

Seminārā runājam par to, kā un kad mazulis sāk uztvert apkārtējās pasaules skaņas, vai ar viņu var komunicēt, kā dažādas skaņas iedarbojas uz bērniņu. Kā sekmēt bērna harmonisku attīstību ar mūzikas palīdzību. Praktiskajā daļā bija iespēja izmēģināt dažādu skaņu iedarbību, sajust, kādu noskaņojumu raisa dažādu instrumentu radītas skaņas. 

Muzikāli terapeitiskie seansi īpaši ietekmē cilvēka emocionālo sfēru. Muzikālā terapija tiek izmantota neirožu ārstēšanā, depresiju un citu saslimšanu ārstēšanā, kas pārsvarā saistās ar emocijām. Pie tam mūzika nekādi nepiekāpjas sava terapeitiskā vārda spēkam. Nereti speciālisti, kas savā praksē izmanto muzikālo terapiju, sagatavo pacientu īpaši kādam muzikālam skaņdarbam.

Skaņa caur mūziku tiešā veidā ietekmē bioķīmiskos procesus mūsu organismā, radot rezonansi. Auss ļauj mums ne tikai dzirdēt, bet arī pabarot ķermeni, prātu ar enerģiju. Par to pārliecināti ir arī muzikālie terapeiti. Kā vien no mūsu pašsajūtas pasliktināšanas iemesliem vecumā ir augstas tīrības skaņu trūkums. To vietā mūs sāk iznīcināt "atkritumi": sabiedriskā transporta radītās skaņas, āmuru skaņas, kliedzoša rakstura mūzika utt.

Noteikts arī to mūzikas skaņu daļiņu diapozons, kas spējīgas uz mums atstāt vispozitīvāko ietekmi, kas izskaidro tieši klasiskās mūzikas lietošanas biežumu muzikālajā terapijā. Terapeitiskie seansi tiek papildināti arī ar dabas skaņām. Piemēram, putnu dziesmām, circeņu radītiem troksnīšiem.

Muzikālā terapija grūtniecēm un jaundzimušajiem nereti ir īpaši iedarbīga, jo gan viens, gan otrs viegli uztver mūziku. Šai kategorijai tiek izvēlēta īpaši piemērota dziedniecisko skaņu programma jeb komplekss. Piemēram, Mocarta mūzika šādai terapijai ir vislabākā. Tieši viņa mūzikai ir augstvērtīga vibrācija, tiek atjaunots psihosomatiskais stāvoklis.

Muzikālā terapija ir sava veida virziens, piemēram, ja muzikālo terapiju ievieš bērnu pasaku terapijā. Īpaša pasaku terapija apvienojumā ar mūziku nodrošina vēl lielāku rezultātu mazajiem pacientiem, kam nepieciešama palīdzība. Šajā terapijā pasaku tēli apvienojas ar dabas skaņām, mūzikas instrumentu skaņām un cilvēciskās dvēseles dziesmu.

Muzikālā terapija dziedē cilvēka emocionālo sfēru, sniedz iespēju ķermenim palikt veselam vēl ilgus gadus.

Māmiņu Klubs