MANS DZEMDĪBU STĀSTS: neticams, varbūt pat neiespējams!

SantaMa
SantaMa 11. janvāris 2017 12:36
826

Mans dzemdību stāsts jau ir īpašs ar to, ka ginekologa apmeklējums , pirms trim gadiem beidzās ar asarām, jo pēc ikgadējās vizītes , un manām sūdzībām par neregulārām mēnešreizēm un vēl visādām nedienām, tika pateikts, ka visticamāk, savā mūzā pie bērniņa netikšu, ja arī tikšu , bet iespējamība ir miniminimāla , tad nekādā gadījumā nevajadzētu taisīt abortu , jo tā būšot īsta dieva dāvana!
Labi, tolaik man nebija prātā ģimenes plānošana, bija darbs-mājas rutīna . Pateicu draugam par ginekoloģes izteikumiem, viņam sirsniņa sāpēja vairāk kā man , jo viņš ir īsts ģimenes cilvēks- nu kā Amerikāņu filmās saka, sapnis par māju ar baltu žodziņu un vismaz diviem rezgaļiem, laimīga sieva blakus, tas ir viņa sapņu piepildījums!
Mums, diemžēl nebija nekas no tā, dzīvojām ārzemēs , darbs-mājas, īrētā dzīvoklī, uzstādīta diagnoze , ka bērniņš, visticamāk nebūs, skarbi, ne?

Viens labums no tā visa bija, mēs vairs neizsargājāmies, protams, ik pa laikam uzzinājām , ka kādi no mūsu kopējiem draugiem gaida ģimenes pieaugumu, tajā brīdī bija tāds, kā sitiens pa jostas vietu, jo tomēr, cik skaisti ir laimīga ģimene!
Vienmēr sev aizmālēju acis ar to, ka man jau svarīgi ir karjera, gribu izmācīties, tad arī plānosim ģimenes pieaugumu, neviens nezināja, ka mums tas , varbūt, nekad neizdosies!

Tad, bijām atbraukuši ikgadējā atvaļinājumā uz Latviju, bija pirmssvētku (Ziemassvētku) laiks. Atpūtāmies, tikāmies ar draugiem, iekārtojām mūsu dzīvokli (nopirkām , lai varētu kaut kad atgriezties uz dzīvi Latvijā), lieliski nosvinējām Ziemassvētkus ģimenes lokā, superīgi sagaidījām Jauno gadu šaurā draugu lokā, pienāca laiks doties atpakaļ mūsu vāveres ritenī-rutīnā, braucām ar prāmi līdz Zviedrijai , tālāk 1000 km pāri visai Norvēģijai, pirms garā ceļa , runāju ar draugu, ka esmu nopirkusi grūtniecības testu, gribēšu prāmī uztaisīt, atceros, kā šodien viņa smieklus, :” Uz prāmi? Aizbrauksim, taču galā, uztaisīsi!” Labi, pēc ilgā ceļa, bijām „mājās” ! Sanāca tā, ka tas ir pluss, mīnuss ap šādu pašu laiku, tikai pagājušogad!
Aizbraucām „mājās” viss izsaldēts, mantas no mašīnas pa visu dzīvokli, vārdu sakot-bardaks visapkārt, dodamies gulēt, nākamajā dienā Robertam vārda diena! Pieceļos agrāk, un kā ar bomi pa galvu, taču tests jātaisa!!! Eju , taisu , skatos blāva,blāva svītriņa!!! KOOOOO? PAGA? Skrienu pie drauga, sabučoju vārda dienā un saku, ka uztaisīju testu, un man liekas, ka tur divas svītriņas!!! Draugs nedomājot paņem jaunu testu un saka:” uztaisi vēlreiz” ! Ar trīcošam rokām eju uz vannas istabu, taisu, atnāku atpakaļ, TAS PATS! Tomēr mani māc šaubas, dzirdēti visādi brīnumi par dzemdes vēžiem, un kā tad es varu būt stāvoklī, ja man noteikta diagnoze?? Domāts-darīts, skrienu uz aptieku pēc clear blue testa (parāda vai esi stāvoklī, un ja esi, cik ilgi!). Gaidu rītu , lai rezultāti būtu precīzāki, taisu testu un parādās – Gravid 2-3 uker (Stāvoklī 2-3 nedēļas) , Akdievs, nopietniiiiiii? Ko man tagad darīt , esmu priecīga, bet tai pašā laikā satraukusies, kā būs tālāk , ko darīsim, paliksim te , brauksim atpakaļ uz Latviju? Tas jau ir pavisam cits stāsts!!
Ar TIIIIIIIIIIIIIK garu ievadu, beidzot, ķeros pie paša galvenā,- „mana dzemdību stāsta”!
Nu tad par dzemdībām ,bija plānots ka tas notiks no 20-26.sept un pēdējā vizītē pie dakteres mēs tā rēķinājām , ka varētu ap 24.septembri visticamāk!
Nosvinēju vārda dienu (14.septembris) ,nākamajā dienā man draudzene ciemos atbrauca (viņa 4menesī), izsmējāmies par to,ka sākšu nervozēt tikai ap 19.datumu un šonedēļ vēl varu nesatraukties !
Izstaigājām pusi Ventspils ,beigās apskatījos Fitbit, esam nostaigājušas vairāk kā 10 km , aizeju mājas , un mazais tāds tramīgs , tik intensīvi viņš pa vēderu nekad nebija ņemies !
Nu labi gaidu vakaru ,atbrauc mājās Robis ,taisām vakariņas, pēkšņi man tāda sajūta,ka noiet ūdeņi, labi, neko nesaku ,aizeju uz tualeti ,un es jau nezinu kā tam jābūt ,saprotu , nu nepatikšanas būs! Varbūt labāk pēc divām dienā, tikai ne šodien, lūdzu nēeee!!
Labi vēl pagaidīšu ,eju turpināt taisīt ēst un atkal tek !!! Aizeju vēlreiz uz tualeti un tad man sākas stress 100%, jo nekas jau nav zināms vai tie ir tie ūdeņi,bet atceros , ka kursos stāstīja, ka var atbraukt uz nodaļu un pārbaudīt ,sāku domāt ,man, taču pat mana slimnīcas soma vēl nav sakārtota !!! Un vēl cepeškrāsnī cepas vakariņas!
Tikai tad saņēmos un pateicu Robim, ka man liekas, ka man nogāja ūdeņi un sākušās dzemdības ,bet vispār nebiju gatavojusies, ka tik ātri, negribu šodien braukt un dzemsēt! Nē! Pulkstenis bija ap pus astoņiem vakarā , nekādu sāpju nebija !!!
Vēl paspēju ieet dušā, kopā ar draugu sakārtojām manu somu , paņēmām visus dokumentus, pasi, naudu,bet tomēr tikai, lai aizbrauktu uz slimnīcu un pārbaudītu, jo kā sākušās dzemdības, sāpju taču nav!
Slimnīcā satiekam vecmāte , saku, ka man liekas, sākušās dzemdības, viss notiek ļoti operatīvi, ieku ievesta telpā, kur liek apgulties, un pārbauda vai tiešām ilgi gaidītais process sācies, vecmāte , smejoties, ska, ka man jau skaists 4cm atvērums ! Tā es paliku nodaļā ,Robis bija ar mani, bija klāt un atbalstīja tikai kontrakciju posmā , negribēju , lai skatās izstumšanas posmu!
Sāpes sāku just ap 21.00 vakarā , pēkšņi viss sāka progresēt tik strauji! Kontrakcijas bija jau ik pa 5min, jau pēc stundas ik pa 2min ! Pa laikam pie mums palātā ienāca vecmāte ,aicināja mani uz sirds toņu mērīšanu, sanāca aiziet divreiz un tad jau sāpes palika tik neizturamas !! Vecmāte ieteica ieiet karstā dušā, būt tur tik ilgi , cik vien gribu! Palika daudz vieglāk, tikai puncis bija manāmi iesārtis :D:D
Ar vecmāti bija sarunāts ka es ap 00:00 eju trešo reizi mērīt sirdstoņus un vēl man jāsagatavo pamperu sev ,mazulīša pirmās drēbītes, pamperus, lai vēlāk varu atnākt pakaļ . Aizeju uz sirdstoņiem , pārbauda arī atvērumu un saka, ka ir jau 7cm un tulīt, tulīt jau varēs gatavoties uz finišu!  Vienīgais , ko viņai pateicu , ka man tik ļoti sāp ,ka es pat vairs uz istabiņu nevaru aiziet pec sagatavotajām mantām ! Vecmāte to izdarīja manā vietā, kamēr es ar savām sāpēm mocījos jau dzemdību zālē. Atnākot pie manis, ieteica, lai nomierinos, skaisti elpoju ,ceļos augšā un, turoties pie galda, paapļoju vidukli, tas veicinās, ka mazais ātrāk slīd lejā!
Iet laiks, viss tik strauji progresē, vecmāte saka, lai guļos uz galda tulīt varēs dzemdēt , lai gan pulkstenis bija tikai 01.00 naktī , paspēju paprasīt, vai stundas laikā varētu piedzimt ? Uz ko vecmāte atbildēja, Tas atkarīgs no tevis , kā elposi,kā klausīsies ko tev saka! Var arī līdz 9.00 rītā ievilkties ! Tajā brīdī es sapratu, ja jau esmu tik tālu tikusi ,lai cik ļoti man sāpētu ,es gribu lai tad beidzas ,es gribu satikt savu puisēnu! Ieklausījos un ņēmu vērā visu , ko teica vecmāte,nenoliegšu, tas bija ĻOTI grūti ,jo tev sāp, liekas ka gribas kakāt un vel jāatceras par elpošanu ,savādāk nekas nesanāks !
Tad nu spiedu un kliedzu cik spēka, mazais brīnumcilvēciņš ieradās pēc 20 pavadītām minūtēm uz galda - 01.20 ! Un tā bija neaprakstāma sajūta ,man bija vienalga, ka placenta jadabūn ārā, biju laimīga! Ieraudzīju savu mazo cilvēciņu, skaistām , tumši zilām actiņā, plikiņu, ārsti steidza sasegt ar autiņu! Man nebija ne asaru, ne smieklu, jutos kā no citas planētas, jutos tā, kā tas būtu bijis sapnis, nereālii, bet tajā pašā laikā Tik piepildīta ar laimi un mīlestību!
Kamēr gulēju uz galda , noteiktās divas stundas, skatījos acīs savam mazulim, viņš neraudāja, toties, cieši, cieši lūkojās manī!
Robis mani gaidīja istabiņā! Mūs atveda ar stumjamo gultu, pimais ko viņš darīja sabučoja mani un mazo, teica, ka esot NEIZSAKĀMI laimīgs, mūs ļoti mīl! Negulēj;am visu nakti, stāstīju kā man gāja, kā jutos, skatījāmies uz mazo vīriņu, ja godīgi , pat tagad, pēc četriem mēnešiem, bieži skatāmies uz viņu un domājam, ārprāts, kā mēs ko tādu , skaistu, tīru, mīļu vispār varējām radīt? Tā ir neizsakāma sajūta!
Dzemdības kopumā ilga 4 stundas un 50 minūtes, tas bija mans pirmdzimtais, ārsti bija pārsteigti, jo parasti pirmās dzemdības ieilgst līdz pat padsmit stundām!
Mazais piedzima 3276g ,52cm 16.septembrī , super pilnmēness naktī!
Es esmu laimīga mamma, bērniņu nosaucām par MATEO , kas nozīmē Dieva sūtība/dāvana!
Paldies Tev, dēliņ, ka viss grūtniecības laiks bija tik lielisks viegls, paldies, ka dzemdības bija super vieglas, paldies, ka mums tagad esi tu!!!
Vajadzētu apciemot iepriekšējo ginekoloģi, kas uzstādīja manu diagnozi, vai ne?

KONKURSS: aicinām dalīties arī tevi savā DZEMDĪBU stāstā!

20170111093845-61200.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kamikazele 17. janvāris 2017 15:24

Ļoti skaists un cerību pilns stāsts! (L)

SantaMa 12. janvāris 2017 11:08 Rubyn

Turam īkšķus par visām, visām ģimenītē, kuras vēlas bērniņu, Lai tūksoškārt Jums viss izdodas, bērniņi dzimst ,veseli, laimīgi un pārtikuši !
Tiešām , tā ir tāda laime! (F)

SantaMa 12. janvāris 2017 11:06 Milestiba

Paldies Tev ! Joprojām stāstu viņam par savām emocijām, par to , ka viņš bija ļoti gribēts un gaidīts bērniņš, ceru mums izveidosies lieliska saikne (hug)

SantaMa 12. janvāris 2017 11:04 mamma27

Paldies ! Ik dienu esmu pateicīga 'augstākajam' par savu enģeļi (angel)
Viņš man ir tik labs skolotājas, māca būt savaldīgākai,jaukākai un vienkārši ,būt par labāku cilvēku ! (L)

mamma27 11. janvāris 2017 23:02

Ar aizrautību lasīju!!!Prieks.un kārtējo reiz secinu,kā jānotiek,tā notiksies!

Milestiba 11. janvāris 2017 21:40

Prieks par jūsu Dieva dāvaniņu! :) Patiešām sirsnīgi. Un prieks, ka bērna vārds par to vienmēr atgādinās. Tas tiešām ir liels prieks un brīnums reizē. Tu labi raksti. :) (F)

Rubyn 11. janvāris 2017 16:05

Ļoti aizkustinošs stāsts , arī man paziņoja līdzīgi ! Palīdzēt var vienīgi operācija ! Pēc Tava stāsta izlasīšanas ,saprotu, ja dieviņš lems,bērniņš pats pieteiksies ! Turpināsim censties! Iedvesmoji!(L)(angel)(L)

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas grozu

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas ...

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies