Mans dzemdību stāsts - Kā pasaulē nāca Karolīna

Vēsma_E
Vēsma_E 11. janvāris 2017 18:33
543

Mans dzemdību stāsts nebūs viegls, taču atceros to ar smaidu un brīžiem pat nobirst asaras. 

Braucam ceļojumā pa Eiropu uz nedēļu? 

Vasaras vidū ar vīru nolēmēm, ka varētu aizbraukt ceļojumā uz Eiropu, nekur tālu, tepat, Polija, Čehija, Slovākija. Tā nu 2015.gada 22.jūlijā, devāmies izvēlētajā maršrutā, viss bija lieliski, bet tā kā braucām ar savu mašīnu, tad runājamais arī bija daudz. Tā nu sākām runāt par dzīvi, par darbu un līdz tikām līdz bērnu tēmai. Vīrs man saka: "Klau, tā kā tu jau esi pabeigusi augstskolu un mēs jau tik ilgi dzīvojam kopā, varbūt mums vajag bebīti?". Protams, ka par jautājumu nebiju pārsteigta, un ilgi nevilcinoties tam piekritu, jo bieži vien apciemojot manu krustdēlu, vīrs jautāja vai es sev arī tādu negribot, it kā ķircinot mani. Tā nu mēs no tā brīža sākām neisargāties. 

No ceļojuma bija pagājušas divas nedēļas, nekas neliecināja, ka es varētu būt stāvoklī. Vienā dienā nolēmu apmeklēt kārtējo treniņu sporta klubā, taču kaut kā nejauši sajaucu nodarbības laikus un pusceļā sapratu, ka esmu nokavējusi, tā nu devos atpajaļ uz mājām un pa ceļam iegāju veikalā. Nezinu, kas mani raustīja, vienkārši aizgāju līdz plauktam un paņēmu grūtnicības testu. Kamēr vīrs bija darbā uztaisīju testu, ieraugot tur divas strīpiņas no laimes sāku raudāt. Sākumā domāju uzreiz zvīt vīram, bet nē, kā tas būs pateikt pa telefonu, ka esmu stāvoklī? Tā nu sagaidīju vīru mājās, viņš man prasa:" Ko Tu visu laiku smaidi, kas noticis, vai ko Tu gribi? ".  Parādīju viņam grūtniecības testu, taču neko neteicu, viņš man saka: "Kas tas ir? Ko Tu man te rādi?Ko ar viņu dara?". Tad es sasmējos, vīrs laikam nebija redzējis kā izskatās tests . :D:D:D Pateicu, ka esmu stāvoklī un ceļojums pa Eiropu ir bijis veiksmīgs. Vīrs bija ļoti priecīgs, pat apraudājās, ko viņš man dara ļoti retos gadījumos.  Un tā sākās man gaidību laiks.

Mazais nemiera gars puncī

Pirmos divus gaidību mēnešus vispār nejutu nekādas izmaiņas savā ķermenī, viss bija ideāli, pat lielījos, ka man redz nav toksikoze, ka man viss labi. Un tad, kad pienāca teršais un ceturtais mēnesis, tad viss sākās. 

Vēmu katru rītu, vairākas reizes, citas dienas, kad nebija jāiet uz darbu, vēmu pat pus dienu, jo nelīdu laukā no gultas. Pametu autoskolu, jo sapratu, ka tālāk par diviem kvartāliem pabraukt nevaru, jāmeklē maisiņš. Visi mani mierināja, ka tas ātri pāries, man tas pārgāja tikai pēc dzemdībām. 

Visu grūtniecības laiku ar bērniņu viss bija kārtībā. Līdz 7. menesim puncis arī bija neleils, pat darbā neviens, kurš nezināja, nepamanīja, līdz brīdiem, kad mani ielika slimnīcā, jo biju darbā pārpūlējusies, taču kā sāku neiet uz darbu, tā mans puncītis sāka augt. Līdz ko sāka spārdīties, tā sapratu, ka miera man nebūs. Kopš 30.nedēļas gulēju vien pāris stundas dienā, jo mazā bija tik aktīva, ka nevarēju rast gulēšanas pozu,ne pa dienu, ne pa nakti. Puncis tikai auga un auga, visi jautāja vai gadījumā man nebūs dvīņi, jo pati nebiju liela, bet puncis bija pamatīgs. Apkārtējie nepārtraukti atkārtoja, ka neizstaigāšu, ka milzīgs puncis, dzemdēšu vismaz divas nedēļas ātrāk, taču es zināju, ka tā nebūs, jutu, ka neemsu tam vēl gatava tik ātri. 

Pēdējā vizīte pie vecmātes

Mans noliktais dzemdību datums bija 9.aprīlis. 6.aprīlī no rīta bija vizīte pie vecmātes, taču šis rīts nesākās parasti. Tā kā biju bijusi vairākos dzemdību kursos (iesaku visām), pēc sajūtām sapratu, ka kaut kas nav, sāka vilkt vēderu, pirmais ko darīju, lai pārleicinātos, ka viltus kontrakcijas, gāju dušā. Pēc dušas sāpes pārgāja, taču ne uz ilgu laiku, pēc 10-15 min tās atkal atkārtojās, bet sāpes bija vieglas. 

Pēc apskates, vecmāte paziņoja, ka atvērums ir vien 2 cm, ka šis ir divu dienu jautājums, dzemdības var sākties jebkurā brīdī. 

Devos mājās, taču sāpes ik pēc 10-15 min atkārtojās visas dienas garumā. Gāju laukā garās pastaigās, ievietoju svecītes, ko bija iedevusi vecmāte, lai mazinātu sāpes. Turpmāko nakti gulēju slikti, plkst 5.00 gāju vannā, lai remdētu sāpes, tas nedaudz palīdzēja, pat brīžiem aizmigu vannā. Tomēr plkst. 7.30 nolēmu zvanīt vecmātei. Pēc situācijas izklāsta, vecmāte lika doties uz slimnīcu, tā nu ar vīru savācām mantas un devāmies. Pēc apskates ar sirdstoņiem viss bija kārtībā un atvērums tikai 4 cm, bet sāpes tikai aug augumā. Mūs aizsūtīja mājās, teica, lai ejam pastaigāt un plkst. 12.00 atbaraucam vēlreiz, scenārijs tas pats 4 cm. Jābrauc vēlreiz plkst. 18.00, tā nu mēs aizbraucām, mantas pat neņēmām uz nodaļu, jo jau nojautām, ka atkal būs jābrauc mājās. Tieši tā, viss kārtībā, 4 cm, sirdstoņi kārtībā. Tikai mamma nav gulējusi jau vairāk kā diennakti un sāp katras 10 min. Vecmāte mums piegāja klāt un iečukstēja: "Tagad brauciet mājās, nopērciet kaut ko garšīgu, labu sarkanvīnu, ieejiet vannā, iedzeriet pa glazei un tad, kad viss sāksies, tad brauciet pie mums ." Tā arī darījām, vīnu nebiju dzērusi tieši visu grūtniecības laiku, bet ja vecmāte iesaka, tad jādara, jo biju jau pārgurusi. Visu izdarījām, kā lika, tiešām nedaudz paguleju, aptuveni stundiņu. Tad plkst 23.50 pamodos un sapratu, ka sāp, tiešām sāp, un sāk sāpēt vairāk, taču gulēju tālāk, īsti neaizmigot, un turējos, lai nemodinātu vīru. Plkst. 3.00 nogāja ūdeņi, steidzīgi cēlu augšā vīru, jo sapratu, ka tagad tiešām viss ir sācies. Piezvanīju uz slimnīcu, lai mani gaida, un aptuveni plkst4.00 bijā slimnīcā. Ja iepriekšējo divu dienu sāpītes man likās no 10 uz 6, tad šajā rītā sapratu, ka tās vispār nebija sāpes. Uz apskati man bija 5 cm, viss notika lēni, teica, ka tagad līdz plkst. 8.00 elpoju un gaidu nākamo apskati. Tā nu mēs ar vīru elpojām, uz bumbām, un rāpus un visādi apļojot gurnus, nekas man nelīdzēja, sāpēja ļoti. gultā nevarēju apgulties, gulēju uz grīdas, jo tā jutos labāk. Līdz plkst.8.00 neizturēju, 7.30 gāju pie vecmātēm lūgt kaut ko atsāpinošu, taču kā zināms, šajā brīdī neko man vairs nedeva, palūdza aziet uz dzemdību zāli, lai pārbaudītos. No tā brīža es tur biju līdz plkst. 14.15. 

Gāja smagi, nebiju gaidījusi, ka būs tik smagi. Paldies manam vīram, kurš visu laiku bija kopā ar mnai, bez viņa es noteikti jau kādā brīdī būtu zaudējusi samaņu. 

Man tika veikta stimulācija divas reizes, tas palīdzēja atvērties, taču process negāja uz priekšu. Kad biju piebļāvusi visu slimnīcu, pie manis nāca galvenā vecmāte, palīdzēja elpot, domāju, ka kaut ko salauzīšu, jo sāpes vairs nepārgāja. Plkst.12.00 vīrs man teica, ka drīz viss beigsies, taču saprata, ka nebūs gan tā. Pie manis nāca vairāki nodaļas ārsti, sākot ar vadītāju un tad visi pārējie, katrs centās man palīdzēt, taču visi saprata, ka trīs dienas bez miega mani ir nogurdinājušas līdz bezspēkam. Pilns atvērums bija vairāk nekā stundu, spiedu, spiedu, cik spēka, ar āstu palīdzību, visi centās palīdzēt. Raudāju, vienā brīdi pat teicu, ka nomiršu, taču vīrs mierināja, ka viss būs kārtībā. Plkst. 14.00 galvenais ārsts paziņoja, ka tomēr jātaisa ķeizargrieziena operācija. Tajā brīdī man sākās panika, nebiju vispār pieļāvusi tādu domu, ka kaut kas tāds varētu notikt. Tā nu mani aizveda uz operāciju zāli. Satraukuma pēc, sāpēc tikai pieauga, nebija vairs brīdis kad nesāpētu, līdz brīdim, kad man ievadīja spinālo anestēziju. Sāpes vairs nebija, kamēr iedarbojās anestēzija līdz galam, mani izjautāja, lai aizpildītu anketu, tajā brīdī sāku raudāt, jo zināju, ka tūliņ tūliņ mazulīte būs klāt. Kad sadzirdēju kā mazā ieraudas, asaras nepārstāja birt, tās bija prieka asaras. Diemžēl man nebija tā iespēja meitiņu paņemt uz rokā, viņu man pielika klāt pie sejas, nedaudz paglāstīju un paberzēju ar deguntiņu maigos vaidziņus. Kad mazo aiznesa, nevarēju sagaidt, kad atkla varēšu satikt. Karolīna piedzima 8.aprīlī plkst. 14.37 , svars 4.111 kg un garums 53 cm. Viņa bija tiešām ļoti skaista, īsts brīnums, visi bija pārgaidījušies šo skaisto brīnumu.  Gari matiņi, apaļa sejiņa, maiga ādiņa, mazas zilas acitiņas, nekad nevarēju iedomāties, ka mums būs tik skaists bērniņš, kurš ir ļoti līdzīgs tētim.Tā bija dāvana opim vārdadienā, jo tieši viņš man teica, lai nesteidzo un pastaigāju līdz 8. datumam. 

Neskatoties ne uz ko, esmu laimīga, ka mani meitiņai viss ir kārtībā, ļoti ceru, ka nākamās dzemdības man būs  vieglākas, ceru, ka mani tur augšā sadzirdēs. 

Šis stāsts varbūt nav tas no iedvesmojošākajiem, taču ļoti atklāts un patiess stāsts par manām dzemdībām un pieredzi. 

Lai izdodas! 

KONKURSS: aicinām dalīties arī tevi savā DZEMDĪBU stāstā!

20170111093845-61200.jpg

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas grozu

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas ...

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies