KOMENTĀRU KONKURSS: Kā Tu gulēji (vai guli) grūtniecības laikā?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 14. jūlijs 2017 00:00
1537

Miegs grūtniecības laikā ir viens no topošo māmiņu biežākajiem sarunu tematiem, jo tikai maza daļa grūtnieču šo deviņu mēnešu laikā spēj gulēt saldā un mierīgā miegā.

Vairums topošo mammu nevar atrast gulēšanai ērtāko pozu, naktīs bieži mostas, lai dotos uz vannas istabu, cieš no bezmiega..

Komentāros pastāsti, kā Tu gulēji (vai arī guli, ja bērniņu gaidi tagad) grūtniecības laikā:

  • Kādā pozā Tev bija (ir) gulēt visērtāk?
  • Kādā pozā gulēt bija (ir) visneērtāk?
  • Kādus palīglīdzekļus Tu izmantoji (izmanto), lai gulēt būtu vieglāk un ērtāk (piemēram, pakaviņu, spilvenus u.tml.)?

 

BALVU FONDS

Konkursa ietvaros vari laimēt

HUGGIES ELITE SOFT

AUTIŅBIKSĪŠU IEPAKOJUMU

20170706063758-84668.jpg

PAKAVIŅU NO VIKREM

Daudzfunkcionālie pakaviņi grūtniecības laikā jaunajai māmiņai atvieglojot ikdienu un nodrošinot kvalitatīvāku miegu, bet vēlāk pakaviņu iespējams izmantot mazuļa barošanai, pakavs ir lielisks palīgs arī māmiņām, kuru mazuļi pasaulē nākuši ar ķeizargrieziena palīdzību.

20170705115944-38049.jpg

Pakaviņu var izmantot arī kā kūniņu mazulim gultiņā, šūpulīim gan šis pakaviņa izmērs būs par lielu. Šo daudzfunkcionālo pakaviņu izmanto arī mazuļa vingrošanai, barjeras veidošanai, par to priecāsies arī citi ģimenes locekļi un mājas mīluļi.

Pakaviņš ir ļoti ērti kopjams, noņemot pārvalciņu, ērti uzbužināms, atverot otro parvalciņu, tādēļ tam nav nepieciešama papildus uzpilde, tas nečauks, tas ir ļoti viegls, ērti piekļaujas.

Pakava izmērs - 180cm


20170705115957-63771.jpg

Vairāk lasi http://www.vikrem.lv/katalogs/pakavi

Konkurss ilgst līdz 20.jūlijam ieskaitot.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pienenite 19. jūlijs 2017 18:06

Pirms grūtniecības mīļākā gulēšanas poza bija uz vēdera, ērti gulēju un ātri aizmigu.
Esot trešā bērniņa gaidībās iemigšanai gatavoju migu:
1.Galvgalī liels,stabils un ieslīpi novietots spilvens, tas ar domu - lai izvairītos no nepatīkamās kuņģa dedzināšanas.
2.Guļu uz sāniem, apakšējā kāja taisna, augšējā pēc iespējas augstāk uzstutēta - gadās, ka tā atbalstās uz vīra muguras:$Tomēr biežāk tas ir sarullēts plediņš vai vēl viens spilvens.
3. Miegs ir kļuvis trauslāks, jo ik pa laikam kaut kas jāsamaina vietām - guļamais sāns, atbalsts kājai, vai galvgalis.
4. Vislabāk guļu pie atvērta loga, kokvilnas naktskrekliņā.
Nekas labāks par miegu nav izdomāts! Lai visām topošajām māmiņām salds un mierīgs miegs!!!

garshviela 19. jūlijs 2017 10:52

Visērtāk ir gulēt uz sāniem, nedaudz arī uz muguras. Visnēertāk tagad ir gulēt uz vēderam, tāpēc naktī lai neapveltos uz vēderu, kā biju pieradusi agrāk izmantoju 2 spilvēnus. Viens zem vēdera viens zem muguras. Iepriekšējās grūtniecībās izmantoju vēl trešo spilvenu starp kājām. Pakaviņa diemžēl nav, bet domāju ar to būtu visērtāk gulēt, jo spilveni pa nakti mēdz izkrist no gultas.

Ine87 18. jūlijs 2017 17:40

Visērtāk gulēt ir uz sāniem un mazliet uz vēdera, jo esmu 3. grūtniecības mēnesī. Nu jau esmu iemācījusies gulēt arī uz muguras, bet sākumā bija grūti sevi atradināt no gulēšanas uz vēdera. Visneērtāk pašreiz ir gulēt uz vēdera, tāpēc guļot uz sāna pie vēdera pielieku spilvenu vai apķeru ar kājām segu, pagaidām pietiek ar to :)

filologe 18. jūlijs 2017 12:32

Visērtāk jūtos guļot uz sāniem, cenšos vairāk gulēt uz kreisā sāna, bet nevienmēr tas izdodas. Naktī nereti piefiksēju, ka esmu apgūlusies arī uz muguras. Sākumā bija doma pirkt speciālo grūtnieču spilvenu, bet ļoti labi der arī dormeo ortopēdiskais spilvens (ar tādu ieliekumu pa vidu), uz viņa atbalstu vēderu un ļoti labi guļu. Neērti droši vien būtu gulēt uz vēdera, bet tas man nav aktuāli, jo arī pirms grūtniecības nekad negulēju uz vēdera.

zigrija 17. jūlijs 2017 12:45

Pirmajos grūtniecības mēnešos bija ērti gulēt uz vēdera un sāniem, bet puncim augot, gulēšana kļuva arvien neērtāka.Grūti bija nogulēt vienā pozā ilgu laiku. Visērtāk šķiet bija gulēt uz sāniem - vienu spilvenu apskaujot ,otru turot starp kājām un muguru atbalstot pret vīru.

Mamma2017 15. jūlijs 2017 19:11

Esmu 8. grūtniecības mēnesī. Visērtāk man ir gulēt uz sāniem, kaut gan bija laiks, kad satraucos vai maz tā varu, jo, guļot uz sāniem, īpaši izjutu un izjūtu arī tagad mazulītes kustības. Visneērtāk ir gulēt uz muguras, ļoti sāp mugura. Īpašus palīglīdzekļus neizmantoju, citkārt kāju uzkrāmēju uz dīvāna malas un tad ir forša sajūta. :)

septembramamma 13. jūlijs 2017 22:00

Esmu 7tājā grūtniecības mēnesī un nu jau puncis izaudzis diezgan liels un līdz ar to gulēšana kļūst sarežģītāka. Visvieglāk gulēt uz sāniem - gan labā sāna,gan kreisā. Uz muguras varu pagulēt tikai sēdus pozā,guļus vairs nē -liekas,ka spiež muguru. Uz vēdera vispār nav iespējams pagulēt.
Ideālā variantā paķeru dīvāna spilvenu,kuram pārlieku pāri augšējo kāju,kad guļu uz sāniem. Citreiz pieķeru sevi,ka esmu zem punča pastūmusi segu.

dainucis8 13. jūlijs 2017 21:35

Grūtniecības perioda 1. un 2.trimestrī man visērtāk bija gulēt uz sāniem, starp ceļiem novietojot spilvenu. Kad tuvojās pēdējais, 3.trimestris, un sākās bērniņa intensīvā augšana, sajutu pastāvīgas sāpes gūžās, kas nepārgāja arī guļot. Sāku gulēt nedaudz arī uz vēdera (tā bija mana iecienītākā iemigšanas poza pirms grūtniecības).Ginekoloģe mani nomierināja un teica, lai es guļot kā man ērtāk, bērniņam tas neko ļaunu nenodarīs. Galvenais ir izgulēties. Guļot uz vēdera zem saliegtās kājas es liku spilvenu un zem lielā puņča arī. Biju mēģinājusi pāris reizes bezmiega naktīs gulēt arī uz muguras, bet jo tuvāk bija dzemdību laiks, jo vairāk jutu sāpes mugurkaulā un vēdera dobumā dēļ pieaugošā vēdera smaguma. Šī poza man nederēja.

sunzseel 13. jūlijs 2017 21:20

Man ir grūtības atrast ērtu pozu gulēšanai jo nu jau kuru katru dienu būs lielā satikšanās un tapēc arī lai iemigtu procesam jāpieiet ir diezgan radoši
Standartā mēğinu iekārtoties ar 3 spilveniem kas nu tirk variēti kā nu kuto reizi un bieži vai gribas atņemt vīram vienīgo viņam atvēlēto spilvenu jo to vienmēr ir par maz !
Vīrs tiek arī izmantots kā paliknītis kādai no kājām kas nu tajā brīdī vairāk par sevi liek manīt.. labi ka viņš man tāds pacietīgs !

iieeva 13. jūlijs 2017 16:25

Lai gan grūtniecības laiks ir pagājis, atceros, ka visērtāk gulēt man bija uz sāniem (tos regulāri nakts laikā mainīju un uz rīta pusi jau bija nospiesti abi sāni un tāpēc bija jāceļas agrāk, jo vienkārši vairs nespēju pagulēt, jo visur sāpēja), kā arī kājas noteikti vajadzēja uzlikt kkur vīram virsū :D

anetinjagg 13. jūlijs 2017 16:21

Šobrīd šķiet, ka esmu vēl pašā, pašā sākumā, bet jau 11.nedēļa, 1.trimestra beigas. Ir vakari, kad jau 21:30 nenormāli nāk miegs. Kopš grūtniecības sākuma ir pilnībā izmainījies mans gulēšanas ritms. Gulēt eju ap 22:30 un ceļos ap 9:00, agrāk varēju nogulēt ilgāk. Ir reizes, kad ļoti, ļoti nāk miegs, bet nevaru atrast īsto pozu, un pašai tas kaitina, jo gribu gulēt. Bet visbiežāk, tā ir iekārtošanās uz sāna, un sega sabāzta starp kājām, un vīra roka virsū. :) Uz muguras nekad neesmu gulējusi, un arī šobrīd tas neliekas ērti. Pagaidām nekādus palīglīdzekļus neizmantoju, bet esmu pakaviņa meklējumos, jo šķiet vēlāk tas ļoti noderēs.

Ellasita 13. jūlijs 2017 16:06

Šobrīd gulēt ir kļuvis pavisam grūti, jo nu jau rit pēdējā trimestra nedēļas. Tad nu uz miegu iekārtojos kā lācis migā :) Guļu uz vieniem vai otriem sāniem, apskaujot pakaviņu, kurš ir pieteikami liels, lai atbalstītu lielo puncīti, un vēl pieteik, lai to ieliktu starp kājām, kas atvieglo gulēšanu. Jāpiemin, ka nu jau katru otro stundu ceļos, lai aizstaigātu uz wc, vai grozītos uz otriem sāniem, tad nu ar visu pakaviņu veļos pa gultu kā liels lāčuks ;)
Visneērtāk ir gulēt uz muguras, jo spiež puncis, kā arī grūtāk ir elpot.
Šobrīd nevarētu iedomāties nakti bez sava drauga pakaviņa, pāris spilveniem un divu veidu segām, vienu plānāku, otru biezāku. Un kad piedzims bebuks, tad pakaviņu noteikti izmantošu barošanai, gulēšanai un citām nodarbēm :)

Leona_salvaje21 13. jūlijs 2017 16:05

Šī ir mana pirmā grūtniecība. Ja tās sākumā es varenu gulēt bieži un stundām ilgi dienā, tad šobrīd, kad iet 2.trimestra beigas, mani moca bezmiegs. Reti kuru nakti guļu normāli.
Nevaru nogulēt uz labo sānu, jo mazais tur ir iekārtojies un iedunkā katru reizi, kad pagriežos uz labo sānu. Uz muguras gulēt nespēju ( vien pāris minūtes), jo ir izteiktas sāpes un muguras laušana, jo ir diska trūce.
Visērtākā gulēšana ir tikai uz kreiso sānu. Varu tā gulēt stundām ilgi.
Par lielāko atbalstu gulēšanai izmantoju lielu spilvenu, reizēm pat vairākus, kurus novietoju sev kā balstus mugurai un lieku arī starp kājām ceļu apvidū.

Vasarraibumiņš 12. jūlijs 2017 23:09

Visērtāk man ir gulēt uz labā sāna, lai gan bieži guļu arī uz muguras.
Visneērtāk man ir gulēt uz vēdera, bet ja tas ir uz īsu mirkli, reizēm atļaujos, jo līdz šim (pirms grūtniecības) tieši gulēšana uz vēdera man bija visērtākā.
Pagaidām palīglīdzekļus gulēšanai neizmantoju, bet, ja man būtu pakaviņš, domāju tas atvieglotu atlikušo laiku gulēšanai ar šo "punci" līdz oktobra sākumam.

Veiksmi visiem kas piedalās konkursā, bet galvenais- lai jums visskaistākais gaidīšanas laiks un tiem, kam jau sagaidīts mazais brīnumiņš- lai visi labie gariņi palīdz jums rūpēties un audzināt. :) :) :) (inlove)

Co_ora 12. jūlijs 2017 22:51

Visērtāk bija gulēt uz sāna un nebija tā izteikti, ka uz viena vai otra! Arī uz muguras nekāda vaina - neizjutu diskomfortu! Visneērtāk un tomēr visvilinošāk - uz vēdera, mmm ..
Jau ļoti agri sāku izmantot lielo pakaviņu, kurs bija nu baigi ērts! Tā arī līdz pašām beigām izmantoju un nākamajā dienā dzemdību namā prasīju, lai vīrs ved šurpu! :) Noderēja gan man, gan mazulim.

zane_zanīte 12. jūlijs 2017 22:07

Ui, kā noderētu balviņa (L)
Grūtniecības laikā izmēģināju visādas pozas un pat no draudzenes dabūju lielo guļamo spilvenu. Bet visu laiku pati ērtākā poza man to mēr bija nerekomendējamā - uz muguras :D
Varēju tīri labi gulēt arī uz sāniem, bet svars spieda uz gurniem un no rīta sāpēja gūžas, tad naktī rotēju pa riņķi - labie sāni, kreisie sāni, mugura. Bet spilvens man nekā nepalīdzēja. Skatījos video, mēģināju starp kājām, zem kājām, aiz muguras, zem vēdera. Nekā. Vienīgi zem vēdera vienmēr liku mazu mazu spilventiņu, kas mazliet paceļ vēderu :)
Dāmas, kas guļ uz vēdera pēc bērniņa piedzimšanas - man jautājums: jums krūtis netraucē? Ja senāk mēdzu gulēt arī uz vēdera, tad šobrīd es vispār uz vēdera nevaru nogulēt.

fifabest90 11. jūlijs 2017 17:47

Man ir grutniecibas pirmais trimestrs un visu vso laiku gulju uz saniem , jo ir sausmigi gruti gulet uz muguras vai milakaja poza uz vedera!Visam pie vainas ir nelaba dusa katru dienu no rita,pa dienu,vakara un nakti!Prieksa vel gara grutnieciba un puncitis ar mazuliti augs un zinu ka gulesu tapat ka pirmaja grutnieciba uz saniem ar spilventinju vai sedzinju starp celiem!Pirmais ka gulesu pec dzemdibam ir uz vedeina :)

DairaM 11. jūlijs 2017 13:41

Šobrīd rit pēdējās grūtniecības dienas, taču tā kā jūtos pavisam labi un nekas vēl neliecina par dzemdībām, varu izgulēties salīdzinoši labi :) Visērtāk gulēt ir uz muguras, tomēr tas grūtniecības laikā nav atļauts, tāpēc guļu uz sāna. Biežāk tas ir uz labā sāna. Kā reiz arī tajā pusē atrodas mazulīša gultiņa un būšu jau pieradusi uz to pusi gulēt :) Reizēm izmantoju kādu papildus spilvenu starp ceļiem, taču ne pārāk bieži. Kad vēl negaidīju mazo, visērtāk bija gulēt uz vēdera, tāpēc nevaru vien sagaidīt, kad atkal varēšu ieņemt savu iemīļoto gulēšanas pozu :D

ciparniica 10. jūlijs 2017 22:52

Pirmajā grūtiecībā gulēt nebija īpaši grūti, bet ar otro bērniņu gulēt nevarēju jau no kāda 4. mēneša. Tas, kas palīdzēja, bija - svaigs gaiss istabā, spilventiņš starp ceļiem un sarullēta sega zem punča. :)

Trešdiena 10. jūlijs 2017 10:33

Sākot ar otro un trešo trimestri gulēt pa nakti bija aizvien grūtāk. Nebija tā, ka bija grūti atrast gulēšanas pozas, bet bija sastopams tieši bezmiegs. Aizmigt vislabāk varēju uz sāniem ar spilvenu starp kājām. Ja mazajam tas nepatika, lika par sevi manīt.
Bet citādāk tieši naktis kļuva par mazuļa pūriņa darināšanas laiku :). Tika uztamborēta pirmā sedziņa no daudziem gabaliņiem, zeķītes :).
Pēc mazuļa dzimšanas jau bija dabiski celties pa nakti, šoreiz lai pabarotu. :)

hiperkeri 9. jūlijs 2017 18:29

Esmu 8.mēnesī un man nepieciešams spilventiņš,kuru sev palikt zem galvas un spilventiņš , kuru apskaut,guļu tikai uz kreisajiem sāniem,tāpēc diskomforts dažkārt ir no nogulētas gūžas:) Starp kājām liekot spilvenu galīgi nebija ērti,radās vēl citas problēmas, bet pie tagadējā režīma diskomforts ir uz minimumu.

Baiibucis 8. jūlijs 2017 01:50

Pirms grūtniecības visërtāk bija gulet uz muguras arī grūtniecības sākuma ļoti ērti bija aizmigt vareju visu nakti nogulet mierīgi, tagad ir grūti gulet uz muguras nav vairs ērti.... visneērtak ir uz kreisā sāna. Aizmigt varu labi uz laba sāna, bet tāpat reizēm nav ērti un nevaru atrast gulēšanai ērtu pozu, izmantoju divus spilvenus vienu lieku aiz muguras, otru vai nu starp kajam, vai arī kā taja brīdī jūtos lai atbalstītu vēderu un kājas..

Stirna81 7. jūlijs 2017 23:04

Man vispar nav ērti gulēt gultā , vislabākais un saldākais miegs man uznaca tad kad naktī aizgāju uz ādas dīvāna kur izlaižas kāju atbalsta un var ari atlaist aizmugurėjo daļu mazliet un ar pledu un vairākiem spilveniem bij iespējams nogulēt visilgāk un ērtāk!

SantaViksne 7. jūlijs 2017 21:28

Visērtāk ir gulēt uz labā sāna, paliekot zem vēdera salocītu mīkstu sedziņu. Šad tad starp ceļgaliem ielieku vēl vienu spilvenu. Visneērtākā poza ir uz muguras

greenpushka 7. jūlijs 2017 20:52

Visērtāk ir gulēt uz kreisajiem, retāk labajiem sāniem, bet ta kā tik noderīga un skaista pakaviņa diemžēl nav, to funkciju pilda vai nu blakus guļošs vīrs, vai sarulēta sega. Diezgan ērti gulēt ari uz muguras, it ipaši kad sap pleci vaj citas locitāvas no ilgstošas gulēšanas uz viena vai otra sānā, bet tad gan prasas kajas augstāk pa galvu..mana miļāka pirms grutniecības poza - uz vedera, diemžēl tagad nav pielietojama, tapēc ari uz doto bridi tā ir neērta.

1 2