Kāpēc vīrietis grib dēlu?

EZ - Elīna
EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 11:55
3772

Dēls tas ir vīrieša sapnis.
Nereti rodas jautājums, kāpēc tik daudziem vīriešiem ir tik svarīgi , lai piedizmtu dēliņš?
Gribam to pieņemt, vai nē, bet katra vīrieša dzīves sapnis ir reiz izaudzināt dēlu. Es pat teijtu, ka tas ir sava veida mērķis. Arī meitiņas viņi mīl un gaida bezgalīgi. Bet šoreiz par tik bieži dzirdēto vārdu kopumu- dēls vīrietim.
Ir pazīstsmas dikti daudz ģimenes, kur aug jau trīs skaistaa meitiņas, bet bagātā mamma gaida ceturto un saka:" kā būs tā būs un tā būs vislabāk", bet tēvs lepni noglaudot punci piebilst: "šis būs puika, tam jābūt puikam". Varbūt caur joku. Bet mēdz sacīt, ka katrā jokā ir sava daļa taisnības, patiesības.

20170421115209-91918.jpg

Pats pirmais iemesls, cauru gadu simtiem, kamdēļ vīrietis vēlās dēlu, noteikti ir tas, ka dēls- tas ir dzimtas turpinātājs. Uzvārda mantotājs un nesējs. Mantinieks.
Šis arī daudzās kultūrās ir virns no svarīgakajiem un galvenajiem aspektiem, kādēļ tieši dēliņš.

20170421115240-62052.jpg


Dēls- var būt arī Tēva nepiepildīto sapņu īstenotājs. No vienas puses tēvs, kurš vēlas, lai dēls piepilda šos sapņus , grib labu, viņš savam dēlam novēl, viņaprāt, to pašu  vērtīgāko. Nereti redzam, kad tēvi jau no agra vecuma dēlus sāk intensīvi trennēt par hokejistiej vai motosportisitiem. Pieļauju, ka 3 gadu vecumā puikiņš vēl pats nespēj veikt šāda veida lēmumis, tāpēc tā ir vairāk vai mazāk tēva izvēle. Velns nav nemaz tik melns kā to mālēju. Kaut kā izaug profesionāļi, kas ir spēcīgi pārāki par citiem, teiksim, sportā, un nereti tas ir tieši tēva nopelns, kad puiku audzina par sportistu jau no bērna kājas.

20170421115307-50723.jpg


Dēls- čoms, īsts draugs. Jā, šis skan kā pasakā. Vīrietis parasti iztēlojās, kā kopīgi ar dēlu reiz skrūvēs mašīnu, mācīs dēlam ķert pirmo zivi, kopīgi mētās bumbu grozā, spēlēs hokeju , mācīs braukt ar riteni, motociklu, automašīnu. Gluži tāpat, kā mamma iztēlojas meitas pucēšanu, kopīgu spa procedūru apmeklēšanu un iepirkšanos... Manuprāt, vecāki tā Jūtās jaunāki. Principā, ir iespēja pašam izaudzināt savu labāko draugu. Un arī tādi gadījumi mums ir visapkārt, ne viens vien.

20170421115344-11335.jpg


Un varbūt tik ļoti nenosodīsim to vīriešu kluso vēlmi, reiz izaudzināt dēlu, jo arī katrai sievietei ir mazs sapnis- reiz piedzemdēt meitiņu- peciņu, ko pucēt jau no dzimšanas!

20170421115415-19206.jpg


Esam starp tiem , teiksim, veiksmīgajiem, kam dzīvē ir izdevies tikt pie ideālā komplektiņa. Mums ir meitiņa un dēliņš. Abas reizes mums nebija svarīgi, vai piedizms puika vai meitene. Bet tagad esam bezgala laimīgi, ka mums ir gan vīrs kā ozols, gan meitiņa- peciņa! Un viņi ir tik dažādi, bet tik līdzīgi.
Ak, Tavu laimi ❤❤❤

20170421115437-49479.jpg

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kamikazele 26. aprīlis 2017 15:08

Mans vīrs ir izņēmums. Noteikti mīlētu arī dēlu, ja pieteiktos, bet viņš saka, ka grib tikai un vienīgi meitas.

EZ - Elīna 22. aprīlis 2017 01:18 zacc

Paldoes par komentāriem! Es jau te tik spriedelēju kopā ar informācīju, ko uzlasīju ni dažādiem medijiem :)
Jā! Man ir brālis! 3 gadus jaunāks par mani :)
Es piekrītu katram Tavam vārdiņam!
Es personīgi esmu uzaugusi starp puišiem vien! Pašai vienmēr ekstrēmie sporta veidi- auto un moto lietas iet visvairāk pie sirds!
Ļoti atbalstu, kad meitenes dara "puišu " lietas. Vai otrādi- nezinu gan!

zacc 21. aprīlis 2017 22:36

P.S. man ir 2 puikas, ja arī ir kāda nepiepildītības sajūta, tad tikai tas, ka vēl reizi dzīvē gribētu to pavisam, pavisam mazo bēbīti. Vienalga, kāda dzimuma. Galu galā audzinām taču cilvēkus, būtiskajās lietās atšķirības starp meiteņu un zēnu audzināšanu īpaši neredzu. Pucēšanās ir otršķirīga lieta. Galu galā arī zēniem jāmāca i sakopties, i piemērotu apģērbu izvēlēties un salikt kopā, nevis pieņemt, ka to darīs māmiņa un pēc tam sieviņa. Meitas par visādu tehnisku fīču ierādīšanu arī itin priecīgas, ja kas. Ja neiepotē jau no mazām dienām, ka meitenei tas nav domāts. Man ir draudzene, kura no tēva iemācījusies rasēt, taisīt vienkāršas mēbeles, saprast, no kā sastāv auto - man tas šķiet super noderīgi dzīvē jebkuram cilvēkam.

zacc 21. aprīlis 2017 22:04

Jautājums EZ-Elīna - vai Tev ir brālis?
Es šito, ka dēls tēvam - tas ir pats krutākais, bieži bērnībā dzirdēju no mammas, no radiem, no daudziem citiem. Tas lika justies mazvērtīgākai. Labi, ka vismaz pats tētis man nekad nelika tā justies. Bet mammas stereotipiskā runāšana un arī rīcība (meitenei jādara tas, puikas drikst tā, puikam, lūk, apmaksāsim tiesību iegūšanu utml) vēl tagad liek noskurināties. Atvainojos par kritiku.

Kēnigsvalde_Jukāme 21. aprīlis 2017 20:10 EZ - Elīna

:)

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 19:57 EZ - Elīna

Atvainojos par kļūdām, rakstu no telefona ar mazuli klēpī! Cerams, ka ideja uztverama.

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 19:56 Kēnigsvalde_Jukāme

Un es pilnīgi Tev piekrītu. Nav vienas patiesības visiem. Ir vīrieši, kas vispār nevēlās bērnus. Es pieļauju, ka lai vai ko kāds gribētu- pirms piedzimst bērniņš- ikkatrs būs laimīgs vienalga,vai puikiņš, vai meitiņa- gakvenais, ka mazukis sveiks un vesels!
Dirnas beigās- tas ir pats galvenais, ko vien mēs varam vēlēties :)

Kēnigsvalde_Jukāme 21. aprīlis 2017 19:27 EZ - Elīna

Bet kopumā, jā! Piekrītu! Vīrietim ir svarīgi, lai viņam būtu dēls. Kaut vai tāpēc, lai būtu kāds, kurš nestu viņa uzvārdu tālāk!

Kēnigsvalde_Jukāme 21. aprīlis 2017 19:16

Varu teikt tikai to ka NEVAJAG spriest par visiem vienādi! Tas, ka 9 no 10 grib dēlu, nebūt nenozīmē, ka ta grib visi :)

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 18:18 zaakiits

Cik jauki! Patiesībā tā pat varētu būt. Ka mēs ik katrs, vai vīrietis vai sieviete gribam un gaidam abus. Divi bērniņi- gan meita, gan dēls. Tas laikam būs tas ideālais zelta vidusceļš, ko katrs cenšas sasniegt!
Līdz šim man gan apkārt ir daudz vīru, kam ir tikai viena dzimuma bērniņi, un tad, protams, kad gribās arī otru. Man trāpījušies apkārt vairāk ģimeņu ar 3 meitām , un vīriem, kas sapņo par dēlu. Zinu gan arī tādas ģimenes, kur ir otrādi! Lūk arī atbilde.
Daudzkur pasaulē, protams, ka mantinieku radīšana ir svarīgs punkts, bet pa lielam- ik katrs topošais vecāks sapņo izaudzināt abus, gan meitiņu, gan dēliņu!

zaakiits 21. aprīlis 2017 18:06

Kad gaidīju pirmo bērniņu-visi apkārtējie teica ka būs meitiņa bet manī bija mātes instinkts ka tomēr puika...vīram ātrāk neko neteicu pirms sonografs to neapstiprinās...tā vīrs cerēja ka būs meitiņa, bet brīdī kad uzzinājām kad gaidam dēliņu viņš bija neizsakāmi laimīgs un nu jau ar mūsu 2gadnieku skrūvē mašīnas un iesaista dēlu savā amatiera autosportā-kas dēlam ļoti patīk jau no mazuma...bet kad uzzināju kad gaidu otro bērniņu,vīrs tik noteica ka būs mums meitiņa peciņa( mana iekšējā balss arī tā teica) kad Us to apstiprināja vīrs arī neizsakāmi laimīgs un gaida Jāņus kad plānota meitiņas ierašanās...

Man atkal liekas ka katrs vīrietis grib abus dzimuma pārstāvjus-dēlu ko mācīt savās pēdās un meitu ko lolot kā princesi

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 17:51 mincenee

Piekrītu, piekrītu, piekrītu!
Es sapņoju gan par meitu, gan par dēlu. Savu dzīvi nespētu iedomāties piepildītu, ja nebūtu man bijis iespēja audzināt gan meitiņu, gan dēliņu. Vīrs bezgalīgi cerēja, ka būs mums meita, jo apkārt vieni puiši un ar lepnumu sagaidīja savu dzīves :" tagad mana dzīve ir piepildīta" - dēliņu.
Kad piedizma puika, un mums nu jau bija gan meitēns, gan puikiņš- vīrs visiem teica, ka dzīves galvrnā misija nu viņam ir piepildīta! :)

mincenee 21. aprīlis 2017 17:08

Tas ir tāpat kā ļoti daudzas sievietes grib meitiņu. Un tomēr ne visas sievies, un tāpat arī ne visi vīrieši vēlas dēlu.

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 17:00 Ilvija82

Par to nav ne runas! Ne šaubas, ne jautājumi, ne runas! :)
Bet vīrieši citreiz dikti ieciklējās uz to domu, ka vēlās mantinieku, precīzi kā @ziemelbriedis raksta!

Ilvija82 21. aprīlis 2017 16:35

Kāda atšķirība - dēls vai meita?!?!? Galvenais, lai bērniņš vesels, aprūpēts, laimīgs, gudrs un paklausīgs!

ziemelbriedis 21. aprīlis 2017 15:58

tas gadījumā nav vairak saistīts ar to, ka dēls kā mantinieks un dzimtas uzvārda turpinātājs.
jo mūsdienās abi dzimumi ir diezgan vienlīdzīgi, abiem var mācīt dejot un abus var mācīt braukt ar auto un bumbu spēlēt...

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 15:34

Vai Jums ir arī dēliņš?
Protams, ka vecāki priecājās un bez gala mīl un grib abus bērniņus. Es vienkārši par to, ka kaut kur, kaut dziļi zemapziņā, bet katram vīrietim gribētos izaudzināt dēliņu. Es gribētu ticēt šim pieņēmumam! ❤

Brīve 21. aprīlis 2017 15:18

Uzraxtīju,tik gari un viss pazuda. Par to,ka mums ir meitas un vīrs ļoti lepojas un grib tieši meitas.

Brīve 21. aprīlis 2017 15:16

Jāaizstāv arī pretējs veidoklis

īgLa 21. aprīlis 2017 14:18

Kad sāku satikties ar savu dzīvesbiedru,viņš man pastāstīja,ka pusaudžu gados viņam čigāniete bija teikusi,ka viņam būs 2 dēli un meita.
Un tā abas reizes mums nebija nekādu šaubu,ko gaidam :D likās tik pašsaprotami,ka būs puikas. Kaut otro reizi klusībā sapņoju par princesi,ko pucēt.
Man šķiet,ka grib vīrietis to mantinieku,kam nodot savas zināšanas,kopā bumbu paspārdīt vai putnu būrīti sanaglot.

karolaine 21. aprīlis 2017 12:58

Kad aizrunajos ar savu virieti vienā reizē par to, ka ir pāri, kuri nevelas lidz dzemdibam zinat gaidāmā bērna dzimumu, tad manejaus tik noteica, ka dēls ir katra vīrieša sapnis!

EZ - Elīna 21. aprīlis 2017 12:47

Man pilnīgi zosāda uzmetās, lasot Jūsu komentārus dāmas. Neesmu aižšāvusi garām ar saviem spriedelējumiem. Jau daudz gadus apkārt vēroju un vienmēr aizdomājos... vīrs man arī ļoti, ļoti mīl meitiņu, par to nav pat jautājumu. Bet es vēl šodien atceros to viņa lepnumu brīdīti, kad dakteris teica, nu te Jums ir puika. Man likās, ka viņš no lepnuma uzsprāgs simts mazos gabaliņos.
Grib, nu grib dzīvē vīrietis izaudzināt dēliņu.
Vīra vecākiem ir 4 dēli un nepiepikdīts sapnis par meitiņu- peciņu. Arī tā ir. Tēvs lepns un laimīgs. Veselas četras iespējas tikt pie labākā drauga un piepildīt savus sapņus... vismaz mazmeitiņa ir! :)

ziemelbriedis 21. aprīlis 2017 12:43

esmu arī dzirdējusi tēvi grib dēlus, bet mīl meitas...
uz pirmo bernu vīrs arī vēlejās dēlu, bet piedzima meita,
šobrīd vēl nezinām kas būs, bet viņš cer uz meitiņu - Princesīti uz zirņa

Ievas_mamma 21. aprīlis 2017 12:29

Lai gan tagad mūsu "tētuka meitiņa" tiek mīlīta un ucināta no tēta puses līdz neprātam, dodoties uz pēdējo sonogrāfu, viņš teica:" Varbūt tagad kaut kas ir mainījies" :D
Protams, mums galvenais bija vesels bērniņš. :)

mamma88 21. aprīlis 2017 12:11

Jap, šis ir stāsts arī par manu vīru.