Kad jāsāk gatavoties dzemdībām?

Kad jāsāk gatavoties dzemdībām?

29. Oct 2015, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Daba ir apbrīnojami mērķtiecīga, tā devusi sievietei veselus 9 mēnešus, lai viņa sagatavotos tik ļoti svarīgajam procesam,  - jaunas dzīvības nākšanai pasaulē. 

Šie deviņi mēneši paiet ātri, bet tie paredzēti, lai mēs gatavotos tikšanās reizei ar pašu nozīmīgāko cilvēciņu katras sievietes dzīvē. 

Tieši tāpēc psiholoģe Alika Sorokina ir pārliecināta, ka gatavošanās dzemdībām un jaunās māmiņas lomai jāsāk nevis no 30.grūtniecības nedēļas, kad sieviete ir jau "finiša taisnē", bet gan no paša grūtniecības sākuma. 

Grūtniecības 30.nedēļā jāiegūst tikai atlikusī nepieciešamā informācija, nevis jāapgūst nepieciešamās iemaņas. Ar informāciju vien nepietiek, lai katra no mums būtu gatava dzemdībām. Visticamāk, tāda informācija šādā gadījumā beigu beigās nenoder brīdī, kad sievietei sākas dzemdības. Tāpēc GATAVOJIES DZEMDĪBĀM JAU NO 15.GRŪTNIECĪBAS NEDĒĻAS.

Darīt to vajag, visu procesu iedalot 3 posmos!

Pirmais posms - prāta gatavība. Tā ietvaros mēs vācam informāciju par to, kā sākas dzemdības, kas ir kontrakcijas, kā tās norit, kā norit pašas dzemdības, kā jārūpējas par jaundzimušo utt. Bet te jāievēro daži nosacījumi: informācija jāiegūst no speciālistiem, nevis forumos, interneta meklētājā utt. Uzticamas, aktuālas, objektīvas ziņas var sniegt tikai tie, kam ir medicīniskā izglītība. Ņemiet to vērā!

Otrais posms - fiziskā gatavība. Tā kā dzemdējam nevis ar prātu, bet gan ar ķermeni, tad savlaicīgi jāsagatavo arī ķermenis darbiņam, kas viņam vēl priekšā. Atkarībā no tā, ko atļauj jūsu ginekologs, kurš novēro grūtniecību, var doties uz baseinu, var nodarboties ar jogu, kas, starp citu, iemāca gan atslābināties, gan arī sniedz fizisko sagatavotību.

Trešais posms - gatavības apziņa. Lai šī apziņa būtu vajadzīgajā brīdī kopā ar jums nepieciešamo informāciju un arī iemaņām, viss jāatstrādā, tā teikt, līdz automatismam. Ko tas nozīmē? "Vienkārši zināšanas par to, kā elpot, mums nepalīdzēs, mēs nevaram dzemdību zālē ņemt talkā pierakstu kladi, kurā aprakstīti elpošanas paņēmieni, tehnikas. Jāiemācās elpot tā, lai organisms pats to spētu darīt pareizi tad, kad tas nepieciešams, un viņš to darītu tāpēc, ka to atceras un zina, kā kurā brīdī jārīkojas. Lai apgūtu pašregulācijas iemaņas, kā arī psihoemocionālo un fizisko atslābināšanos, ir vajadzīgs laiks", - paskaidro psiholoģe.

Ja to visu iemācīsies, rezultātā būsi pārliecināta par saviem spēkiem, pozitīvi noskaņojusies uz dzemdību procesu un uztversi dzemdības ar prieku!

Māmiņu Klubs

DZEMDĪBU SAGATAVOŠANAS KURSI MĀMIŅU KLUBĀ PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ


20130129113732-63076.jpg