33. grūtniecības nedēļa un ziņa par ķeizargriezienu.....

Ilvija82
Ilvija82 23. aprīlis 2014 11:22
3133

20140423112913-44201.jpg

Sveikas esošās un topošās māmiņas!

Vakar biju pie savas dakterītes, lai noskaidrotu, cik mazais punča iemītnieks ir liels un kā čuč puncī. Ziņa nebija priecīga, dakterīte paziņoja, ka mazais atrodas tūpļa guļā un iespēja sagriezties pareizi ir ļoti neliela.....biju nepatīkami pārsteigta..... Teica, ka būs ķeizars....man asaras acīs.....Teica, ka mazais uz dzemdību laiku varētu būt 3800 smags un lai dzemdībās nenodarītu viņam pāri, būs jātaisa ķeizars.

Pēc jautājuma vai viņš vēl var sagriezties pareizi, dakterīte teica, lai čuču uz kreisajiem sāniem, jo viņš vairāk ir tajā pusē, lai šūpojos šūpuļkrēslā un runājos ar mazo, lai viņš pagriežas.....

Kāda ir jūsu pieredze? Priecājāties vai bēdājāties, ka gaidāms ķeizars? Kādus vingrojums pildījāt, lai mudinātu mazo sagriezties puncī pareizi?

Jauku dieniņu!

Ilvija un Persiks.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
eseker 24. aprīlis 2014 17:42

34. nedēļā bija usg-bebis vēl bija tūpļa guļā, 36. nedēļā atkārtotā pārbaudē jau šķērsām, 40. nedēļā piedzima pareizi

susurs271 24. aprīlis 2014 10:30

Man arī mazais gulēja tūpļa guļā.Veicu vingrinājumus, nekas nelīdzēja, tad veica ārējo apgrozīšanu un tā bija nesekmīga, mazais tajā brīdī vispār pagriezās ar kājām pret dzemdi un tādā gadījumā vienīgais risinājums bija ķeizars. Teikšu atklāti es biju priecīga, ka būs ķeizars.

Lady27 23. aprīlis 2014 19:26

Es liidz pat 3 pirkstu atverumam biju parliecinata ka dzemdesu pati, lidz beigas pazinoja ka labak veikt keizaru, jo man iegurnis esot kkads savadaks, un lai netraumetu berninu ieteica veikt keizaru, es uzreiz piekritu, jo galvenais lai bernins vesels un sveiks. Diivaini ka to nebija pamanijusi mana ginekologe ka man nav lemts dzemdet pasai, ka man tas bija jauzzin slimnica jau pie tada atveruma ka driz butu jadzemde

Inguceit's 23. aprīlis 2014 17:53 Tresore

Vot, vot :D tikpat labi jau arī bērni, kam dots piena maisījums ir savādāki :D

Rūna 23. aprīlis 2014 17:39

Ļoti aplams uzskats, ka esi nepilnvērtīga sieviete, ja neesi dzemdējusi pati. Tas ir pat aizskaroši! :( Tu vari dzemdēt pati, atteikties no ķeizara un iznākums būs Tavā ziņā. Bērniņam kkā tomēr ir jātiek laukā un par spīti "nepilnvērtīgām" vai "pilnvērtīgām" sievietēm un dzemdībām, Tava bērna dzīvība ir atkarīga no Tevis pašas. Citās valstīs ķeizaru skaits %, piemēram, Zviedrijā, ir par 10 % vairāk nekā mums. Tātad 1/4 daļa 9 miljonu sieviešu izvēlas ķeizaru (skaitot kopā gan ārsta nosūtītos, gan pašas izvēlētos) un viņas visas ir "nepilnvērtīgas sievietes"? Es saprastu Tavus pārdzīvojumus, ja ārsts teiktu, ka vari dzemdēt pati, bet beigās, kā vienīgais risinājums, ir akūts ķeizars, jo tam par pamatu būtu psiholoģisks šoks. Citas sievietes intuitīvi jūt, ka vēlās ķeizaru un maksā to bargo naudu... galvenais ir sākt domāt ne tikai par to, ko Tu vēlies un gribi, bet arī par sava mazā bērniņa vajadzībām, tiesībām uz dzīvību.

Tresore 23. aprīlis 2014 16:52 ilvija82

Man pirma un vieniga sobrid meita dzima ar keizaru-un galigi nejuutos ar to nepilnvertiga sieviete, Nedomaju,ka dzemdibu veids kadu padara vai nepadara par pilnvertigu! Galvenais ,ka berns vesels.

Ilvija82 23. aprīlis 2014 16:25

Gaidu pirmo bērniņu un visu laiku domāju, ka dzemdēšu pati......saprotu, ka ķeizaru taisa, ja citu iespēju nav....bet, šķiet, ja sieviete pati nedzemdē, tad viņa nav pilnvērtīga sieviete......un ja pirmais dzimst ar ķeizaru, tad arī otrs tāpat....

Delfīnija Jaukā 23. aprīlis 2014 16:04

Kāpēc tā jāsatraucas, ka būs ķeizars? Tas taču nav nekas ārkārtējs! Jādomā, kā paša un bērniņam labāk, nevis par visām varītēm jādzemdē pašai, ja konkrētā situācija to neļauj.

Ilvija82 23. aprīlis 2014 15:58 koleda

Dakterīte teica, ka skatīsies 36. nedēļā vai mazais nav pārdomājis un sagriezies.....

koleda 23. aprīlis 2014 14:57

Man bija tieši tāds pats stāsts. Tad es taisīju mana osteopāta ieteiktos vingrojumus (viens no tiem bija rāpāšana suņa pozā un gulēšana uz muguras uz spilveniem zem dibena) un 36. ned. mazais apgriezās. Līdz 36. ned. dakterim ir jāgaida, lai sniegru gala slēdzienu.

Inguceit's 23. aprīlis 2014 14:06 zaigita

Pilnīgi piekrītu :) tas taču nav nekas ne slikts, ne nosodāms :) mans uzskats - darīt visu, lai mazulim labāk. Arī man bija ķeizargrieziens un viss forši. Neviens no malas skatoties taču nepateiks, kā bērniņš ir dzimis :) no tā taču bērna attīstība nemainās :) pati esmu saskārusies ar nosodījumu (parasti no vecākiem cilvēkiem), ka redz es neesot izpildījusi savu mātes pienākumu. Kad jautāju kāds tad tas viņu prāt ir - teica, ka es nezinot kas ir dzemdības :D godīgi?!? Nemaz nejūtos slikti, ka man bija šāds atrisinājums, jo galveno uzdevumu (pēc manām domām) pildu tāpat kā visas pārējās mammas - mīlu un audzinu savu bērniņu (L) ..un tas manuprāt ir galvenais :)

Rūna 23. aprīlis 2014 13:54

Interesanti, vairums ārstu gala lēmumu par to vai būs ķeizars vai dabiskās dzemdības paziņo tikai ap 36-37 nedēļu, jo ķeizaru taisa 38.nedēļā, ja nemaldos. Bērns vēl var apgriezties 100 un 1 reizi, un nav garants, ka Tu to vispār jutīsi. Labāk, lai ir ķeizars, nekā apgriešana bez rezultāta un it īpaši, ja tās ir pirmās dzemdības. Dzemdēt bēbi TG ir sarežģītāk un ilgāk. Viss vēl var mainīties! Pavingro četrrāpus, mīlējies ar vīru/draugu tādā pozā. Katrs bērniņš labāk zina, kā viņam labāk piedzimt. Varbūt intuitīvi jūt, ka tā būs labāk.

zaigita 23. aprīlis 2014 13:52

Nesaprotu, kāpēc ķeizargriezienu uzskata par kautkādu bubuli par ko būtu jāraud.Man pašai dēls nāca pasaulē ar ķeizargriezienu un atsauksmes par to tikai tās labakās.

Bruņurupuce 23. aprīlis 2014 13:22

Jocīgi, ka daktere tik pārliecināta ir, ka mazais neapgriezīsies. Varbūt vadās pēc kaut kādiem statistikas datiem.
Bet vēl jocīgāk man liekas, ka raudi, ka būs ķeizars. Galvenais taču, lai bērnam un Tev viss labi?! Ja tā vajag, tad vajag. Priecājies, ka laicīgi to var noteikt :)

punchuks :) 23. aprīlis 2014 13:08

Protams, ka sagriezīsies! Ir taču vēl pietiekami laika!!!! Nezinu, kāpēc daktere tik skeptiski raugās uz to,,,,
Vēl dzirdēts, ka meitenēm palīdz tā saucamā sunīšu poza-nometies uz ceļiem, elkoņus ar uz grīdas un pašūpojies. Protads, runā ar mazo,,,,bet domāju, vēl viss pats notiksies!

Juulyka 23. aprīlis 2014 12:57

Piekrītu iepriekš dāmu teiktajam :) noteikti runā ar savu mazuli un dod viņam varāk mīļuma un glāstu.. pa ausu galam dzirdēju, ka bumba un baseins var kaut kā arī ietekmēt :) būs viss labi, vēl ir pusotrs mēnesis laika un mazulis noteikti tagad vnk pārbauda mammītes nervus un kacinās :)

Veiksmi Jums (hug)

maddara 23. aprīlis 2014 11:45

sveika!
Nevajag pārdzīvot,iespēja ir neliela,bet vis ir iespējams. Man arī teica,akd būs ķeizars,bet pēdēja brīdī mazā apgriezās kā vaajg un vis bija kārtībā. Runa ar puncīša iemītnieku ,visu var sarunat :)
Es meitiāni teicu ,lai apgriežās pareizi,jo vēlos viņu pati piedzemdēt un ali vina neliedz man to prieku .
Mēginaju nesatraukties un būt mierīga un vis sanāca.

Rudziite 23. aprīlis 2014 11:43

man ja liekas , ka līdz 37 nedēļai mazais var sagriezties , man puika līdz pēdējam tūpļa guļā sēdēja , un tad 36.5ned PATS apgriezās.

nebēdā , vēl ir laiciņš:)