Vecmāte Iveta Bērziņa par mājdzemdību un stacionāro dzemdību salīdzinājumu

Autors: , 2010. gada 5. februāris, 09:06:45
Vecmāte Iveta Bērziņa par mājdzemdību un stacionāro dzemdību salīdzinājumu

Dzemdību salīdzinājumu dažādās vietās vecmāte Iveta Bērziņa izvēlējusies tā iemesla pēc, ka tās ir kā divas pasaules ar dažādiem skatījumiem, bet tomēr mērķis ir viens – bērniņa nākšana pasaulē.

 

Kā uzskata vecmāte Iveta Bērziņa, sieviete stacionārā:

 

 

Dzemdības stacionārā

 

Lai gan dzemdībām stacionārā ir arī pozitīvās iezīmes, piemēram, mediķu personāls, kurš jebkurā mirklī var sniegt palīdzību, tomēr vecmāte Iveta dod priekšroku mājdzemdībām.

 

Kā uzsver vecmāte Iveta Bērziņa, dzemdībās stacionārā ir limitēta iespēja akceptēt sievietes pozu un vietu izvēli dzemdību procesā, jo katrai sievietei tiek ierādīta tikai pirmsdzemdību un dzemdību zāle. Arī iekšējie dzemdību iestādes regulas un iekšējās kārtības ierobežo gan vecmātes, gan dzemdētājas vēlmes un iespējas.

 

Pēc noteikumiem ir noteiktas robežas laika ziņā pirmdzemdētājām un atkārtotajās dzemdībās- slimnīcā ir pie tām jāpieturas.

 

Savukārt mājdzemdībās galvenais rādīts ir bērna un mātes labsajūta, un katram mazulim tiek dots tik daudz laika, cik viņam tas ir nepieciešams, jo mēs katrs šajā pasaulē esam vienreizējs un neatkārtojams. Nevienam cilvēkam taču nepatīk, ja viņu ieliek vispārpieņemtās normās, piemēram, visiem cilvēkiem normāli ir jābūt no 160-170 cm sievietēm un 170-180cm vīriešiem, pārējie nav normāli.

 

Lai gan tiek veicinātas dabīgas dzemdības, Iveta Bērziņa atzīst, ka, dzemdējot stacionārā, iejaukšanās dzemdību darbībā ir biežāka nekā gribētos, ko var izskaidrot arī vecmātes iekšējās trauksmes atbalsošanos sievietē.

 

Dzemdības mājās

 

Kāpēc sievietes izvēlas dzemdēt mājās? Kā uzskata vecmāte, lielākoties tas notiek tādos gadījumos, ja sievietei ir dabisks pasaules skatījums un fizioloģiska grūtniecība. Tomēr visbūtiskākā ir pašas sievietes pārliecība par saviem spēkiem- jā, es varu dzemdēt mājās, savā vidē.

 

Sagatavošanās mājdzemdībām ir tikpat nopietns solis kā pati izvēli dzemdēt mājās, jo mājdzemdībām ir jāgatavojas patstāvīgi un nopietni, tomēr sieviete nav viena- nepieciešamības gadījumā padomu sniedz izvēlētā vecmāte.

 

Izvēloties dzemdības mājās, jābūt stabilām partnerattiecībām un izteiktai ģimenes kopības izjūtai ar vecākajiem bērniem.

 

Iveta Bērziņa kā vecmāte, asistējot mājdzemdībās:


 

Par ko vecmātei sāp sirds, sievietēm dzemdējot stacionārā: