Grūtniecības kalendārs. 33.nedēļa.

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 24. oktobris 2010 16:28
14294

Māmiņu Klubs seko grūtniecībai jau no pirmajām nedēļām. Šoreiz par 33. grūtniecības nedēļu.

 

Sieviete. No mazuļa ieņemšanas brīža Jūsu dzemde ir ievērojami palielinājusies.

 

Iespējams, naktī Jūs redzat ļoti spilgtus un krāsainus sapņus.

 

Vai jūtat vieglus ritmiskus grūdienus vēdera apvidū? Jūsu mazulis žagojas! Tā mēdz būt bieži, un par to nevajag uztraukties.

 

Jūs jau varat noteikt vai mazulis “baksta” ar rociņām vai kājiņām. Dažreiz var redzēt, kā uz Jūs punča izspiežas mazuļa pēdiņa, plaukstiņa vai pat dupsis.

 

Nesēdiet vienā vietā vairāk par 15 minūtēm. Piecelieties kājās, lai atjaunotu asins cirkulāciju kājās, pretējā gadījumā jutīsiet spēcīgu tirpumu kājās. Atcerieties, ka nedrīkst sēdēt ar sakrustotām kājām, savukārt, gulēt vajadzētu uz sāna.

 

Lasiet literatūru, kas saistīta ar grūtniecību un mazuļiem. Iepazīstieties ar dzemdību procesu, pēcdzemdību periodu un jaundzimušo.Jo vairāk uzzināsiet tagad, jo vieglāk Jums būs pēc tam.

 

Vecmāte Inese Kampusa par mazuļa attīstību:

1. Mazuļa garums ir ap 42 cm un svars sasniedzis  2000- 2200 gramu.

2. Mazulis kļūst mazāk sarkans un krunkains.

3. Bērniņa nieres ir pilnībā attīstītas.

4. Sācis palikt arvien grūtāk kustēties un elpot? Tas ir tāpēc, ka dzemde ir piepildījusi gandrīz visu vēdera dobumu un sniedzas gandrīz līdz apakšējām ribām.

5.  Kopš šī brīža mazulim vajadzētu atrasties dzemdē ar galvu uz leju, taču, ja Tavs mazulis vēl nav apgriezies, pajautā ārstam par saudzīgiem vingrinājumiem, kas palīdzēs bērniņam apgriezties!

 

Vecmātes Ineses Kampusas ieteikumi:

1. Ja Tev ir problēmas ar pietūkumu, noņem savus gredzenus trešā trimestra laikā!

2. Turpini pastiprināti uzņemt dzelzi un to saturošus produktus! Ēd brokastu pārslas, kas satur dzelzi, pilngraudu maizi, tumši zaļos dārzeņus un žāvētas aprikozes.

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
evucis91 23. aprīlis 2014 14:05

Juhuu ari mes esam saniegusas 33 nedelju,visa visuma jutos labi tik tagad pa dienam reizem gribas pucucet vai vnk nav speka,atrak nogurstu utt...:)
Bebis daudz kustas punci,kas protams ir loti patikami,kutinam kajinjas un runajamies:) Laiks ir pagajis veja sparnien,cik tad vairs atlicis un ar mazo brinumu tiksimies:)Svara paslaik esmu pienemusies par 13 kg un ipashi pat nepardzivoju,ja vienigi drebes butu lielakas vairak tai skapi man:)Nopioetni sakām domāt bebitim vardinju un meklet visu vajadzigo bebukam..:)

daubure 3. februāris 2014 11:15

Jau 33.nedēļa!:) Laiks tā skrien. Jūtos labi, tikai atsķirībā no pirmās grūtniecības šoreiz tūska un nogurums kājām sācies ātrāk. Pirmajā grūtniecības reizē parādijās tūska kājās pēdējās divās -trīs nedēļās, taču tagad jau ātrāk un arī nogurstu vairāk. Aktīvi apmeklēju baseinu un ūdensaerobiku - tas man palīdz. Vēl daktere ieteica vilkt elastīgās zeķes, to arī daru un pašajūta ir daudz labāka. Gribas vēl tik daudz ko izdarīt līdz otrā dēliņa piedzimšanai, jo zina ka pēc tam vairs nebūs laika sev tik daudz. Vecākais dēls interesējas par mazo brālīti, kurš ir puncī un es cenšos paskaidrot kā bija kad viņš pats bija mazs bēbis, lai saprastu, ka uzreiz nevarēs rotaļāties. Interesanta ir jaunā grāmata par bērnu audzināšanu franču stilā - sāku lasīt un sākumā jutos vīlusies, jo autore ir amerikāne un pašsaprotamas lietas viņai bija pilnīgi svešas. Tagad esmu jau gandrīz pusē un jāsaka ir daudz interesantu lietu, kas liek aizdomāties attiecībā par bērnu audzināšanu. Lai visām māmiņām jauka nedēļa:)

berezina 30. janvāris 2013 19:38

Šobrīd manam mazulim rit 33.nedēļa. Ja līdz šim pieņēmos svara tikai par 4 kg, tad liekas, ka pēdējās nedēļās svars nāk klāt krietni ātrāk. Arī iepriekšējā grūtniecībā tieši pēdējos 2 mēnešos pieņēmos svarā par 6 kg, līdzīgi kā tagad.

Nogurums, nogurums, nogurums.... Naktīs grūti iekārtoties ērtākai gulēšanai. Mazulis izdomā aktivitātes tieši tajos brīžos, kad gribās atpūsties.
Ļoti bieži sajūtu mazuļa žagošanos vēderā, uz ko vīrs mudina mani aiziet padzerties, lai mazajam paliek vieglāk :D Bet protams, ka mazulim no tā nekas labāk nepaliek :)
Reizēm spērieni vēdera iekšpusē ir tik spēcīgi, ka no sāpēm jāiebļaujas...
Arī nu jau lielajam bērnam (1,5 gadi) ļoti patīk samīļot mammas punci un rādīt, ka puncī bebis. Mūsu ikvakara rituāls- samīļošanās un bučas nakts miedziņam, vīrs un meita neaizmirst arī par punčuku (L)

Mazliet mani sāk pārņemt satraukums- kā būs ar diviem maziem bērniņiem, kā meita dzīvosies, kamēr es būšu slimnīcā, kāds būs dzemdību process šajā reizē...

UN PATS GALVENAIS- pārskatot pirmās drēbītes- JAU BIJU AIZMIRSUSI, KA VISS IR TIIIIK MAZIŅŠ, ka bērniņš var būt tik mazs (inlove)

Superbēbis 2016 1. februāris 2010 18:08

Es ļoti priecājos, ka Māmiņu kluba grūtniecības kalendāris precīzi atbilst "mūsu laikam". Tā es visam notiekošajam varu sekot līdzi! :)

marijasmamma 1. februāris 2010 07:54

jēj...mēs jau esam tik tālu :)