mammām, kas pēc gada vecuma bērnu uzturā nelieto govs pienu

23. Nov, 10:40 princesemince princesemince

lai arī bērnam alerģiju nav, bet vienalga govs pienu (arī veikala paku pienu) ikdienā nedodu. patiesībā ir tā, ka viens no nedošanas iemesliem ir tas, ka arī paši - pieaugušie - to nelietojam. personīgi man no piena ir smaguma sajūta, nerunājot par "labumiem" no kārtīga lauku piena. kā jūs, mammas, kas arī nedod bērnam govs pienu pēc gada vecuma, nodrošināt ēdienkartē gana daudz kalcija? bērniem tas uzturs ir tāds, kāds ir, lai arī cik sabalansētu mamma to nepagatavotu. labprāt gribētu uzklausīt kādus ieteikumus :)

taschinka taschinka 27. Nov 2010, 11:18

Es delam no dzimsanas lidz pat tagad 3gadiem dodu piena maisijumu sakuma Aptamil,tad Milumil un tagad Tutteli.Protams uz 2 gadiem dzer ari veikala pienu.Ta ka vinam garso tas piena maisijums,tad turpinu dot kaut jau 3 gadi,man gimenes arsts ari teica,ka tas tikai labi,ka dzer,jo tur daudz vitamini,mineralvielas.Un protams ari ed visus parejos piena produktus.

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 13:43

tieši tā! pieļauju, ka manā pienā arī šis tas no kalcija varētu vēl būt, tā kā to 2x dienā vēl ieņammā, tad jau varu neiespringt, ka apdalu bērnu, vai arī viņš pats sevi neapdala ar saviem ēšanas untumiem 😀

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 13:36

tad jau es no lieka satraucos - viena glāze kefīra, viena glāze jogurta un dienas deva izpildīta!

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 13:21

cik noprotu, tad dienas kalcija deva ir 1000mg, ja?

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 12:17

ar dzērienveidīgajiem kalcija avotiem man būtu skaidrs 😀
un kā ir ar cieto barību? tādu, kuru var kārtīgu ēdienu pusdienās vai vakariņās arī pieaugušie ēst?

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 09:50

jā, bio lakto manējam arī labi gāja iekšā, bet dēļ tās cenas sāku domāt par ko citu.
varbūt ir kādi unikālie produktu savienojumi, kuri derētu gan bērnam, gan pieaugušajam?

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 09:34

jā, es jau pati vitamīnus dzēru gan grūtniecības laikā, gan tagad, bet pašai tas šķiet savādāk 😀

kaitalinja, kamēr Cēsīs bija Daugavas veikals, biju sajūsmā, bet laikam apgrozījums bija pārāk mazs, ņēma un nolikvidēja. tajā laikā man nebija problēmu ar jogurtiem, bet tagad īsti nezinu, kuru ņemt no tiem, kas pieejami. Kārums it kā ir bez konservantiem, bet tajā pat laikā Rīgas Piensaimnieku ir arī slikts dzirdēts...

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 09:24

līdz gadam es arī taisīju bez sāls un cukura, tik, cik jau gatavajos produktos tas viss bija. taisnība jau ir, ka no krūts ir lielais svars, bet bērns tukls neizskatās, ir vienkārši liela auguma, tādēļ tā ļoti neiespringstu. ja bērnam labpatiksies, līdz 2 gadiem gan jau vēl krūti ēdīs. bet nu kalcijs tāpat mani satrauc, jo viņš vēl joprojām gana strauji aug, kauliem arī smagums gana liels jānes... nez. gribu ar pārtiku, nevis sintētiskajiem vitamīniem u.tml.

princesemince princesemince 24. Nov 2010, 08:49

jāsaka, ka man pašai ir tāda neliela problēma ar piena un skābpiena produktiem - īpaši neēdu. nezinu, kādēļ, bet tā ir. ņemot vērā, ka nu jau bērns ir izaudzis līdz vecumam, kad prot kādam ēdienam ļoti skaidri pateikt nē, tādēļ esmu uzsākusi kādu labu ideju meklējumus 😀 vēl pagaidām 2x dienā baroju ar krūti, tādēļ ticu, ka kaut ko labu viņš arī no tās saņem, bet laicīgi gatavojos laikam pēc tam 😉
biezpiens un jogurts ir OK, bet veikala jogurtos diemžēl tas cukurs tik daudz, ka bik bail dot tik daudz, cik bērns pieprasa. viņam svars ir pat ļoti pieklājīgs vecumam, lai arī ir virs normas aktīvs, ar cukuriem aizrauties negribas.

princesemince princesemince 23. Nov 2010, 22:40

lai arī bērnam alerģiju nav, bet vienalga govs pienu (arī veikala paku pienu) ikdienā nedodu. patiesībā ir tā, ka viens no nedošanas iemesliem ir tas, ka arī paši - pieaugušie - to nelietojam. personīgi man no piena ir smaguma sajūta, nerunājot par "labumiem" no kārtīga lauku piena.
kā jūs, mammas, kas arī nedod bērnam govs pienu pēc gada vecuma, nodrošināt ēdienkartē gana daudz kalcija? bērniem tas uzturs ir tāds, kāds ir, lai arī cik sabalansētu mamma to nepagatavotu. labprāt gribētu uzklausīt kādus ieteikumus 😀