Pabalsts

12. Aug, 07:43 Pavasare17 Pavasare17

Sveiki. Mana situācija ir tāda, ka patreiz strādāju, bet darba līgums ir uz noteiktu laiku (kad no dekrēta nāks atpakaļ iepriekšējā darbiniece) un drīz būšu bez darba. Tā kā esmu nolēmusi iziet kursus skaistumkopšanā un nokārtot pašnodarbināto statusu, nespēju saprast vai varu sākt plānot bērniņu, jo abi ar vīru to velamies. Patreiz bail, ka palikšu bez pabalstiem, jo visur kur lasu, tie termiņi ir diezgan ilgi. Tāpēc nesaprotu, vai tiešām bērniņa plānošana man ir jāatliek uz vismaz gadu, kopš pašnodarbinātā statusa nokārtošanas? Un kā būtu, ja bērniņš pieteiktos tad kad būtu "bezdarbniekos" vai pašnodarbinātā statusā tikai pāris mēnešus? Ceru uz atsaucību, paldies. 

Pavasare17 Pavasare17 15. Aug 2017, 10:18 anttux♥

Mīļš paldies! ☺

14. Aug 2017, 12:41

Par pašnodarbināto neko nezinu,bet ja esi bezdarbniekos tas neko nedos- saņemsi tādus pašus pabalstus kā nestrādājošais (171 + 11). Vel jau vari kārtot pabalstus uz vīru,bet dekrētā viņš protams iet nevarēs un zilās lapas pirms un pēc dzemdībām tev nebūs.
Ja esi Facebook vari uzrakstīt grupā " bernu kopsanas pabalsti". Tur noteikti atradīsies kāda pašnodarbinataa.