bērna augšanas augumā temps pēc 1 gada vecuma

28. Sep, 01:13 princesemince princesemince

tas ir skaidrs - pirmajā gadā bērns aug visstraujāk. mans jautājums ir par to - vai esat saviem bērniem kādā vecumā (līdz 10 gadu vecumam) vērojuši tādu kā "stāvēšanu uz vietas" augšanā. kurā vecumā tas parādās? īsāk sakot, meklēju pieredzi, kad bērns, kurš nepārtaukti aug salīdzinoši strauji, tomēr kādā pirmsskolas vai pat sākumsskolas vecumā aug lēni vai nemaz. pēc informācijas internetā ir tā, ka no 1 līdz 3 gadiem bērns aug 7,5-13cm gadā, no 3 līdz 4 gadiem - 0,5cm mēnesī, no 4 gadu līdz pubertātes vecumam - 5-6cm gadā.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 18:59

augšdaļu jau kaut kā ilgāk pavalkā, bet bikses - jā, kaut kā ātri. izņemot, protams, džinsus, tie kalpo ilgāk, bet sporta bikses ir uz īsu laiku. ņemot vērā, ka lai izskatītos puslīdz kopts, bērnam mainu 2-3 bikses dienā, tad par nosmērēšanas mākas iztrūkumu savam bērnam sūdzēties nevar.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 16:48

susiite, man arī stipri līdzīga sajūta, tikai manējam bija 3,6g mērīšanās 😃 taču arī visu gada normu izaudzis.

daktere katru reizi nosaka - ne jau ķieģeli uz galvas liksi, kaut kad viņam būs pauze, ne jau visu laiku tā augs. otrs negatīvais faktors šim visam ir traki biežā drēbju mainīšana - tagad beidzot jūtu, ko nozīmē, ka bērnam apģērbs izmaksā ļoooti daudz. kamēr bija maziņš, tikmēr jau varēja labu labās lietotās drēbes atrast, bet tagad jau vairs tāda ekstra nav, bet bikses nodeldē viens, divi - mēnesis, max divi un met ārā.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 15:59

es bik uztraucos, ka nevaru viņu vairs lāgā pacelt 😃 viņš kā tāds kārtīgs puika-nebēdnieks, bet nevaru pasist padusē un aizstiept mājās vai vienkārši "noņemt no skatuves". vēl jau tas prātiņš tik drīz neatnāks, bet ko tālāk, ja šitā tuŗpinās augt...

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 15:55

nu skaidrs, tas nozīmē, ka tikpat labi var nebūt pauze. diez, kas to visu nosaka?!

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 15:42

varaviiksne, man nav viedokļa, cik garam jābūt bērnam 8 gadu vecumā, bet kā jums ir bijis - vai audzis nemitīgi visu laiku bez apstājas? vai arī bijuši posmi, kad viens apģērbs der arī pusgadu no vietas.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 15:32

aniya, cik Tev puika garš un smags 4 gados?

28. Sep 2012, 15:00

Es skolā biju viena no garākajām meitenēm, man 12 gados bija 1,72 cm augums un svēru ap 60 kg. Tagad mans augums ir 1,75. Mamma man nav ļoti gara - 1, 67, tēvs - 1,75 cm. Tā jau saka, ka bērni pāraug vecākus. 😀
Manam dēliņam šobrīd ir apstājies svara pieaugums, bet stiepjas garumā, 1 gada vecumā viņš jau ir 85 cm garš. 😀

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:57

oho, Tava 12gadniece ir garāka par mani 😃 jā, laikam man jāsāk pieņemt tā doma, ka bērni vecākus pāraug 😀
man puikam pašlaik sanāk tā, ka pieaugums bijis: 2.gadā +15cm, 3.gadā +12cm, un pēdējā pusgadā ir +5cm (pēc i-neta sanāk, ka šogad vairs jāaug nav). un arī svars viņam aug nepārtaukti, nekad nav stāvējis uz vietas, neskatoties, ka par viņa kustīgumu apkārtējie ķer galvas.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:47

orhy, jā, starp 4 un 5 gadiem noteikti nesanāk 5-6cm gadā kā es internetā atradu.

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:38

t.i., gan stiepjas, gan ņemas svarā, bez pauzēm

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:38

jā, pirmais gads gan ir baigi straujais 😀
ne jau tā, ka mani tas dikti uztrauktu, bet es mēģinu atrast "vidējo aritmētisko", vai man gaidīt puikam kādu augšanas apstāšanos. pagaidām viņš visu laiku gan stiepjas, gan ņemas svarā, bet pauzēm. un vēl joprojām "ietilpinās" visu pieļaujamo ciparu maksimālajās robežās. mēs, vecāki, neesam ļoti gari, tad nu domāju - vai tiešām nebūs tā, ka 1.klasē būšu ar bērnu vienā augumā 😃

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:31

orhy, es būtu ļoti pateicīga, ja izdotos uzrakstīt, cik līdz tiem 6 gadiem izauga gadā, protams, ja tas iespējams 😀 kā ar svaru? vai tikai nepārtraukta stiepšanās garumā bija novērojama?

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:25

aniya, cik bieži jūs vispār mērat? un kā iepriekš auga?
bet vispār mana lielā interese ir nevis par strauju izaugšanu, bet par vienmērīgu, nepārtrauktu augšanu bez tādas stāvēšanas uz vietas 😀 skaidri zināms, ka tādai kaut kad jānotiek, jo cik tad ilgi tas bērns var augt, ir jābūt kādai pauzei, lai 1.klasē nav "tēta vecās drēbes" jāvalkā 😃

princesemince princesemince 28. Sep 2012, 13:13

tas ir skaidrs - pirmajā gadā bērns aug visstraujāk. mans jautājums ir par to - vai esat saviem bērniem kādā vecumā (līdz 10 gadu vecumam) vērojuši tādu kā "stāvēšanu uz vietas" augšanā. kurā vecumā tas parādās?
īsāk sakot, meklēju pieredzi, kad bērns, kurš nepārtaukti aug salīdzinoši strauji, tomēr kādā pirmsskolas vai pat sākumsskolas vecumā aug lēni vai nemaz.

pēc informācijas internetā ir tā, ka no 1 līdz 3 gadiem bērns aug 7,5-13cm gadā, no 3 līdz 4 gadiem - 0,5cm mēnesī, no 4 gadu līdz pubertātes vecumam - 5-6cm gadā.