Zems hemoglobīna līmenis..

janaroberta
janaroberta 18. februāris 2010 11:26

Sveikas jau atkal:) Man gribētos lai kāda māmiņa padalās informācijā par to ko darīt ja ir zems hemoglobīna līmenis asinīs. Daktere man saka ēd to, ēd šito bet "ātrumu" tas nemaina. Pēc ārsta ieteikumiem, analīzes tomēr nemainās.:( Ārste jautā vai es maz ēdu taču ja līdz sestajam grūtniecības mēn. esmu pieņēmusies svarā par 15kg tātad ēdu...un nejau našķus bet kārtīgu, bagātīgu uzturu. Varbūt ir kādi vitamīni, kas varētu uzlabot situāciju?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
30. aprīlis 2010 00:42

kad biju stavokli es ari loti daudz edu uz beigu datumu granatabolus tagad gan uz tiem pat skatities negribu...man no tiem nebija nekas labaks kad tiku slimnica tad 2 dienas dzeru kaut kadas tabletes lai paceltu hemoglobina limeni.

zanuljka 24. aprīlis 2010 15:46

Man jau pašas pirmās analīzes bija zem normas,saku dzert Ferrum Lek,nākamās analīzes atkal nekas augstāks,sāku dzert pa maksimumam 3.tab dienā,domāju paskatīšos kā būs,kā arī ēdu ļoti daudzus produktus,kas satur dzelzi,nodevu analīzes,smiekligākais,nekādas pārmiņas,tik naudas izmešana!Izdzirdēju,par kādu recepti,ka pacelt!Vis pa 1.glāzei:Griķus,samalt,lidz miltiem(kafijas dzirnaviņās),valriekstus,medus,visu samaisit un lietot 2.nedelas pa 1.ēdamkarotei 2x dienā,pēc tam izlaist nedelu un atkal!Lai veicas!Ginekologs atbalstīja!

24. aprīlis 2010 14:09

Man arī tā pati problēma nesen atklājās, (tad bija 36. ned) ārste ieteica Ferro- Folgamma vitamīnus dzert! Un pārtraukt uz kādu laiciņu Ca vitamīnus lietot, jo Ca kavē dzelzs uzsūkšanos, bet es tos lietoju visu grūtniecības laiku! Vēl, kad lieto dzelzi nevajadzētu dzert kafiju vai melno tēju, jo tas arī traucē!

ligamis 24. aprīlis 2010 10:57

Pērc jaunos spinātus un griez salātos - viņos ir ļooti daudz dzelzs!
Vari ēst steiku ar tomātiem. Tomātos ir c vitamīns, kas palīdz veidoties, uzsūkties dzelzim.
Un vēl ja lieto dzelzs saturošus ēdienus vai preperātus - stundu pirms un stundu pēc nelieto piena produktus, tie kavē dzelzs uzsūkšanos organismā!

ligamis 24. aprīlis 2010 10:57

Pērc jaunos spinātus un griez salātos - viņos ir ļooti daudz dzelzs!
Vari ēst steiku ar tomātiem. Tomātos ir c vitamīns, kas palīdz veidoties, uzsūkties dzelzim.
Un vēl ja lieto dzelzs saturošus ēdienus vai preperātus - stundu pirms un stundu pēc nelieto piena produktus, tie kavē dzelzs uzsūkšanos organismā!

24. aprīlis 2010 10:04

Man dzelzs sāka šlūkt uz leju apm. no 7. mēneša. Tad sāku dzert Feruum Lex. Tagad 9.mēnesis un vēljoprojām pazemināts. Ceru uz dzemdību laiku būs jau normāls. Tagad tikai 97

user 15. aprīlis 2010 09:16

Man, piemēram, ir grūtības ar gaļas ēšanu - garšo tikai vista, bet tā nav vērtīga, tāpēc grūtn. laikā ēdu daudz lasi, granātābolus, bietes un spinātus. Ferratab lietoju tik dažas reizes nedēļā un bija ok :)

devilly 15. aprīlis 2010 09:05

Es dzeeru tot'hema (pa 2 ampulaam dienaa), kad man pazeminajas hemoglobina limenis un jau pec 3 nedelam atkal limenis bija ideals :)

nefija 14. aprīlis 2010 17:11

taschinka - ok pārpratu ;)
Vienkārši klejo apkārt šis steriotips par spinātiem.

taschinka 14. aprīlis 2010 10:28

nefija
vai tad es rakstiju ka spinatos vairak dzels ka lielopu gala??????
Es uzrakstiju ka spinatos ir daudz dzelzs!!!!!!

nefija 14. aprīlis 2010 09:54

Kas tā Tev par dakteri, kas nevar ieteikt Tev vajadzīgos vitamīnus??? :)
Katrai tak kaut kas cits vajadzīgs, kādai pietiek ar parasto dzelzi, citai vajag dzelzi uz receptēm...
Nākamreiz jautā dakterei kādus vitamīnus tev jādzer! Ja visus jautājumus nevari atcerēties - raksti visa mēneša garumā uz lapiņas, lai nav tā ka pēc vizītes atceries ko neesi pajautājusi.

tachinka - par spinātiem taču sen jau ir teikts ka tā sākotnēji ir bijusi zinātnieka pārrakstīšanās. Un spinātos nav vairāk dzelzs kā liesā liellopu gaļā vai žāvētās aprikozēs. Bet lai dzelzs labāk uzsūktos kopā ar to jālieto C vitamīnu saturošos produktus.

taschinka 14. aprīlis 2010 08:19

Es vel papildus tam visam,dzeru granatabolu sulu.Dzelzs ir daudz spinatos.

taschinka 14. aprīlis 2010 08:17

janaroberta
kas tas par dakteri,kurs grutniecibas laika pie pazeminata hemaglobina neizraksta zales.Tad ir noteikt dzelzi jadzer,bet deva janosaka arstam.Ta ka man bija visu laiku problemas ar hemaglobinu,tad visus 9 menesus dzeru Feretab bez receptes,Ferrum lex ar recepti noperkams.Ferum lex esot labaks,bet laikam ari dargaks.

busuks 13. aprīlis 2010 22:50

Tā kā man ar hemoglobīnu bija problēmas jau pirms grūtniecības, tad jau no paša sākuma dakterīte lika man nepārtraukti 3x dienā dzert dzelzi un ziniet, tas tiešām arī manu hemoglobīna līmeni tur normas robežās!!!:)

kimenite 25. marts 2010 13:43

Nu ja, jadzer citigi dzelzitis, jaed bietes (viss sarkanais) - ta man vecmate teica. Palasi, ka dzelzi labak uznemt, lai tas max uzsuktos organisma, jo ir daudz produktu, ar kuriem kopa tas pazud. Es ari tagad riktigi dzeru dzelzi, uzkozu apelsinu, labak paliek. Un Tev jau normali ir pacelies pa 10 dienam - man pa menesi pacelas no 9,1 uz 10,4.

aiga4ka 25. marts 2010 12:55

ma ar pirmo tapat bija ar dzeru zales bet neka...kad maza piedzima viss ok gan man gan mazajai bija...

25. marts 2010 10:16

Man šobrīd ir 16.grūtn.nedēļa un pēc pēdējām analīzēm hemoglobīns uzrādījās jau tikai 97!!!(rob. 120-153).Ārste jau palielināja man devu, bet diemžēl nekas nelīdz, dzeru gan tabletes gan tothema.Vai tik zems hemoglobīna līmenis var būt slikts mazulim?

susuurs 22. februāris 2010 11:46

Man arī bija nepatika no Tothema, bet papildus es ēdu vēl daudz granātābolus, gaļu, bet vienalga hemoglobīna līmenis negribēja celties. Tad dzeru tikai dzelzs tabletītes 3x dienā un grutnieču vitamīnus.

22. februāris 2010 00:48

man ari vel jo projam ik pa laikam reibst galva es iederu aroniju sulu un pec laika viss o.k.

olchen 22. februāris 2010 00:29

Es visu grūtniecību cīnījos ar zemu hemoglobīnu. Dzēru Tothemu (no kuras man bija slikta dūša), ēdu Ferrum Lex, ēdu griķus, granātābolus, liellopa gaļu. Neskatoties uz visiem pasākumiem dzelzs un hemoglobīns turējās zemā līmenī. Ar bērniņu viss bija kārtībā, toties man pēc dzmedībām briesmīgi reiba galva, nevarēju taisni nostāvēt :)

Grūtniecības laikā lasīju, ka zems hemoglobīns ir normāls grūtniecēm, jo asins daudzums palielinās un hemoglobīna līmenis līdz ar to kritas.

22. februāris 2010 00:20

man ari uz grutniecibas beigam analizes paradija dzelzs trukumu, bet par cik visu laiku nebiju dzerusi nevienu vitaminu tik no dabas iztikusi teiksim ta...tad pirku granatabolus un visus auglus kur dzelzs atrodas tik pedejas 2 dienas kad jau biju slimnica man iedeva zales kas paceltu dzelzs limeni

marutag 18. februāris 2010 12:25

Jā šie dzelzs preperāti ir jādzer visu grūtniecības laiku.

amorisita 18. februāris 2010 12:15

ar 10 dienu kursu nepietiek. es dzēru dzelzi (Ferrum Lex un Tothem) visu grūtniecības laiku. nebija man diži augsts dzelzs līmenis, bet mazajai viss bija labi! galvenais nesatraukties!

janaroberta 18. februāris 2010 11:38

Man tagad ir 28.ned. un jau esmu lietojusi Tothemu ampulās+vēl Unifer dzels kapsulas. Desmit dienu kursu izgāju. Taču no 2.4fe uzkāpa uz 6.8.,bet minimums esot vismaz 12-122:( Tātad vēl nepietiekams. Paldiesiņš par info:)

elina89 18. februāris 2010 11:35

Nu visām grūtniecēm kritas hemoglobīns. Tas ir dzels trūkums organismā.... Ės dzēru zāles, bet tās man mamma sarūpēja. Varbūt var nopirkt aptiekā grūtnieču vitamīnus ar dzelzi...

1 2

Tagi

Sper pirmos solīšus kopā ar Huggies® Pants!

Nesteidziniet un nesalīdziniet bērnus

Nesteidziniet un nesalīdziniet bērnus

Mazā staigātāja enciklopēdija: sēdēšana

Mazā staigātāja enciklopēdija: sēdēšana

Ko vasarā mazulim vilkt kājās?

Ko vasarā mazulim vilkt kājās?

FOTO: Pirmās attīstošās rotaļlietas

FOTO: Pirmās attīstošās rotaļlietas

Dažādie pārvietošanās veidi rāpošanas procesā

Dažādie pārvietošanās veidi rāpošanas procesā

Ceļo vasarā kopā ar Māmiņu Klubu: vasaras gids

Kļūsti par projekta "Vasaras gids 2014" dalībnieku!

Kļūsti par projekta "Vasaras gids 2014" dalībnieku!

Salmu muzejs Tukumā

Salmu muzejs Tukumā

Viduslaiku sapnis divatā Jaunpils pilī piepildījās

Viduslaiku sapnis divatā Jaunpils pilī piepildījās

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

SABĪNE: Viena diena kopā ar mitrajām salvetēm Huggies

SABĪNE: Viena diena kopā ar mitrajām salvetēm Huggies

Māmiņu Klubam septembrī 10 gadi! Uzdāvini mums Facebook lapā 10'000 'LIKE'!

Māmiņu Klubam septembrī 10 gadi! Uzdāvini ...

VIDEO: mīlestības spēks

VIDEO: mīlestības spēks

Anketu konkurss „Mana gaidību vasara”: piedalies un laimē!

Anketu konkurss „Mana gaidību vasara”: piedalies ...

Pirmā nakts mājās aizvadīta: Nogurums min uz papēžiem

Pirmā nakts mājās aizvadīta: Nogurums min ...

Jaunākais Māmiņu Kluba TV raidījums

20.07.2014.TV3: slingu siešana, attīstošās rotaļlietas bērnudārzniekiem, placenta pēc dzemdībām

20.07.2014.TV3: slingu siešana, attīstošās rotaļlietas bērnudārzniekiem, placenta pēc dzemdībām

PABALSTI Jaunajām māmiņām: atbild VSAA

Jaunajiem vecākiem iespējams iesniegt dokumentus VSAA elektroniski

Jaunajiem vecākiem iespējams iesniegt dokumentus VSAA elektroniski

Kā mainās pabalsti, ja otro bērniņu sagaidot, pirmais nav sasniedzis 2 gadu vecumu?

Kā mainās pabalsti, ja otro bērniņu ...

Topošais tētis oficiāli ir bezdarbnieks. Kādus pabalstus saņemsim pēc bērniņa dzimšanas?

Topošais tētis oficiāli ir bezdarbnieks. Kādus ...

Pēc 1.oktobra abi jaunie vecāki varēs izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu vienlaicīgi

Pēc 1.oktobra abi jaunie vecāki varēs ...

Kā tiek aprēķināts maternitātes pabalsts un māmiņalga?

Kā tiek aprēķināts maternitātes pabalsts un ...

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies