Tonus

elza_2011
elza_2011 17. novembris 2010 14:54

Kā izpaužas tonuss zīdainim un kā to ārstē?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
16. decembris 2010 17:33

Nesen sazinājos ar draudzeni no ASV. Viņa par tiem tonusiem pirmo reizi izdzirdēja pie mums Latvijā. Pie viņiem tādu brīnumu neesot!

susiite 30. novembris 2010 15:26

gan jau tajā pašā youtube ir hendlinga paņēmieni.
tavs bērns taču vēl ir mazs viss vēl nostāsies savās vietās - ja gribi tu taču vari aiziet pakonsultēties pie kāda fizioterapeita/neirologa un tad jau varēsi zināt ko dari pareizi un ko nē un vai vispār ir jēga satraukties.

30. novembris 2010 15:24

Nē, nu es domāju ar to, ka panākt normālu tonusu? Varbūt zini kādu adresi netā, kur parādīts ka parizi celt, nest utt. Man jau liekas, ka visu pareizi daru.

susiite 30. novembris 2010 15:17

vai tad neteici ka pazemināts tonuss? ko vēl mazināt. Galvenais tagad ir pareizi nest, celt, guldināt utt.

30. novembris 2010 15:06

Ko es varētu mājās ar mazo padarīt, lai mazinātu to tonusu?

30. novembris 2010 14:58

Nu nezinu, kur tā ārste redz asimetriju? Noliku mazo guļus un vinš man guļ pilnīgi taisni... nekur neizliecas.

susiite 30. novembris 2010 14:38

viņa gulēja pareizi, bet vairāk uz vienu pusi. Var arī redzēt kad noliek guļus bērnu var redzēt ka bērns izliecas vairāk uz vienu pusi.
Varbūt arī no tās tūpļa guļas tavam bērnam pazemināts tonuss???

30. novembris 2010 14:29

Kā Tev viņa gulēja vēderā? Manējais bija tūpļa guļā. Un to asimetriju tā ar aci var redzēt, vai tikai arsts to redz?

susiite 30. novembris 2010 14:26

elza mēs gājām un vingrošanu (Bobotu) dēļ asimetrijas un tā pazeminātā muskuļu tonusa (kas it kā bija ap 2 mēnešu vecumu) - pietika ar pāris reizēm un nebija vairs ne asimetrijas ne tonuss. Gājām pēc 3 mēnešu vecuma. Asimetrija viņai bija dēļ guļas vēderā.

30. novembris 2010 14:18

susiite
jūs gajāt uz masāžām?

30. novembris 2010 14:14

Vo, vo! Tā arī izdarīju, ka salasījos visādu info. netā un jau paspēju satraukties!

susiite 30. novembris 2010 14:10

elza es ar tad salasījos ka ja ir pazemināts muskuļu tonuss tad bērns visu iemācās vēlāk (velties, rāpot utt.) Bet manējā ar visu savu pazemināto muskuļu tonusu un asimetriju visu sāka darīt ļoti ātri - visi ārsti katru reizi brīnījās, ko viņa māk jau darīt priekš sava vecuma. Tā kā nesāc meklēt tagad info netā un lieki satraukties :)

30. novembris 2010 14:01

vai ir jāsatraucas, kad ir pazemināts muskuļu tonus?

miilaapele 29. novembris 2010 16:20

Manam puikam ļoti palīzēja peldināšana. Gājām uz rehabilitācijas nodaļas lielajām vannām ar burbuļiem un gaismiņām :)

29. novembris 2010 13:29

mums ar bij tonuss izteikt no dzimšanas, slimnīcā pat magnēziju ielida vēniņā. Kulaciņi bij vislaik savilkti, bērniņš pats vislaik savilcies, grūti bij padusītes izmazgāt, pamperītiu uzlikt. Bet doks pateica,ka jaāpagaida līdz 3 mēn., tikmēr mājās pašiem jāpakustā, jāpavingro, pamācīja, kā darīt. Ja vēl pēc 3 mēn. būs, tad var sākt domāt par masāžam.
Mājās cītīgi darbojāmies un uz 3 mēn. vizīti doks atzina,ka būsjau labi, ka ļoti redzami samazinājies un ka masāžas nebūs nepieciešamas.
Domāju, ka nav ko steigties ar tām masāžām:) un vēl man liekas, ka tas nereti ir tāds biznesa gājiens, dakteri masieriem gādā darbiņu :)

29. novembris 2010 13:13

Nu es ar par to pašu. Mana mamma vispār nesaprot par ko ir runa tai tonusā. Mēs visi augām un nekādu tonusu nebija, vai par tādiem nerunāja un nekādu masāžu arī nebija. Un es esmu vesela, slimnīcā pirmo reizi nonācu, kad dzemdēju savu puisīti.

varaviiksne 29. novembris 2010 12:35

Piekrītu, ka tagad ir divas " modernas" lietas - tonuss un hiperaktivitāte)))) Puikam tiešām bija tonuss, to varēja redzēt. Kad meitiņa piedzima, daktere arī gribēja iestāstīt, ka esot tonuss un vajadzīga masāža (viņa arī ieteica konkrētu masieri), taču nekāda tonusa viņai nebija, es atteicos no masāžas.

susiite 29. novembris 2010 12:31

Un vispār gan grūtniecēm gan bērniem LV tonuss ir kā modes lieta - nekur citu ārzemēs tā nav, kas mēs tiešām tādu "neritīgi" - neticu.

varaviiksne 29. novembris 2010 12:08

Mūsu puikam arī bija tonuss, bija savilktas rociņas un kakls. Daktere gan negaidīja trīs mēnešus, nozīmēja 10 masāžas seansus jau pirmā mēneša beigās (laikam jau tāpēc, ka tonuss bija ļoti paaugstināts). Uzreiz arī kļuva labāk! Vienīgais dabūjām meklēt maksas masieri, jo valsts apmaksātā rinda bija tikai uz bērna 6 mēnešu vecumu.

susiite 29. novembris 2010 12:02

Nu mums ĢĀ arī nosūtīja pirms 3 mēnešiem - bet rehabilitologs mums pateica ka nav ko pirms 3 mēnešiem te darīt. Vari jau paņemt nosūtījumu un aiziet pie rehabilitologa uz konsultāciju.

29. novembris 2010 11:58

Interesanti, ja tas var būt, tak kamdēļ jau tagad, kad bēbim vēl nav 2 mēnešu jau bļauj, ka zems tonuss. Vispār šodien paliku neapmierināta ar to dakteri pie kuras biju. Un laikam galvenokārt tamdēļ, ka viņa runāja labi ar mani, bet ar puiku arī krieviski. ( nekas nav pret krieviem, bet viņa tomēr ir ārsts un strādā valsts poliklīnikā).

susiite 29. novembris 2010 11:54

Mums ĢĀ nosūtīja pie rehabilitologa, kas mazajai bija apmēram 2 mēneši - bet viņa teica ka pirms 3 mēnešu vecuma te nav ko darīt, jo līdz 3 mēnešu vecumam bērns vēl "attiet" no pavadīšanas vēderā un dzimšanas. Pēc 3 mēnešu vecuma aizgājām atkārtoti un tad nosūtīja uz vingrošanu (Bobotu).
Līdz 3 mēnešu vecumam bērnam var būt tonuss.

29. novembris 2010 11:50

Un vai no tā tonusa ir iespēja izvairīties kaut kā vingrinoties jau no dzimšanas?

29. novembris 2010 11:49

susiite - kas ir Bobots?

susiite 29. novembris 2010 11:45

elza manai arī bija pazemināts tonuss - līdz 3 mēnešiem neko nedarījām, pēc 3 mēnešu vecuma bija jāiet uz Bobotu - pāris reizes aizgājām un viss oki doki.

1 2

Tagi

Sper pirmos solīšus kopā ar Huggies® Pants!

Nesteidziniet un nesalīdziniet bērnus

Nesteidziniet un nesalīdziniet bērnus

Mazā staigātāja enciklopēdija: sēdēšana

Mazā staigātāja enciklopēdija: sēdēšana

Ko vasarā mazulim vilkt kājās?

Ko vasarā mazulim vilkt kājās?

FOTO: Pirmās attīstošās rotaļlietas

FOTO: Pirmās attīstošās rotaļlietas

Dažādie pārvietošanās veidi rāpošanas procesā

Dažādie pārvietošanās veidi rāpošanas procesā

Ceļo vasarā kopā ar Māmiņu Klubu: vasaras gids

Kļūsti par projekta "Vasaras gids 2014" dalībnieku!

Kļūsti par projekta "Vasaras gids 2014" dalībnieku!

Salmu muzejs Tukumā

Salmu muzejs Tukumā

Viduslaiku sapnis divatā Jaunpils pilī piepildījās

Viduslaiku sapnis divatā Jaunpils pilī piepildījās

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

SABĪNE: Viena diena kopā ar mitrajām salvetēm Huggies

SABĪNE: Viena diena kopā ar mitrajām salvetēm Huggies

Māmiņu Klubam septembrī 10 gadi! Uzdāvini mums Facebook lapā 10'000 'LIKE'!

Māmiņu Klubam septembrī 10 gadi! Uzdāvini ...

VIDEO: mīlestības spēks

VIDEO: mīlestības spēks

Anketu konkurss „Mana gaidību vasara”: piedalies un laimē!

Anketu konkurss „Mana gaidību vasara”: piedalies ...

Pirmā nakts mājās aizvadīta: Nogurums min uz papēžiem

Pirmā nakts mājās aizvadīta: Nogurums min ...

Jaunākais Māmiņu Kluba TV raidījums

20.07.2014.TV3: slingu siešana, attīstošās rotaļlietas bērnudārzniekiem, placenta pēc dzemdībām

20.07.2014.TV3: slingu siešana, attīstošās rotaļlietas bērnudārzniekiem, placenta pēc dzemdībām

PABALSTI Jaunajām māmiņām: atbild VSAA

Jaunajiem vecākiem iespējams iesniegt dokumentus VSAA elektroniski

Jaunajiem vecākiem iespējams iesniegt dokumentus VSAA elektroniski

Kā mainās pabalsti, ja otro bērniņu sagaidot, pirmais nav sasniedzis 2 gadu vecumu?

Kā mainās pabalsti, ja otro bērniņu ...

Topošais tētis oficiāli ir bezdarbnieks. Kādus pabalstus saņemsim pēc bērniņa dzimšanas?

Topošais tētis oficiāli ir bezdarbnieks. Kādus ...

Pēc 1.oktobra abi jaunie vecāki varēs izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu vienlaicīgi

Pēc 1.oktobra abi jaunie vecāki varēs ...

Kā tiek aprēķināts maternitātes pabalsts un māmiņalga?

Kā tiek aprēķināts maternitātes pabalsts un ...

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies