PAR vai PRET atspāpināšanu dzemdībās?

Mūsdienās ir tik daudz iespēju, ko izmantot kā atsāpināšanas veidus dzemdībās. Es, piemēram, izvēlējos epidurālo anestēziju, jo pēc augļūdeņu pārduršanas vairs nespēju izturēt sāpes. Ja godīgi - neuzskatu, ka sievietei būtu jācieš sāpes, ja ir iespēja to nedarīt.

30. Nov 2009, 20:01

esmu pret atsapinasanam.tas jau ir ari atkarigs no musu sapju slieksna cits pilnigi bez piepules aiziet un visu izdara citam ir grutak.

20. Nov 2009, 22:51

Ja dzemdības norit normāli, bez komplikācijām un sarežģijumiem- pret! Esmu par iespējami dabiskām dzemdībām.

02. Nov 2009, 14:54

Otrajās dzemdībās centīšos neizmantot atsāpināšanu! Vairāk gan tas ir finansiālu iemeslu dēļ. Šķiet, ka savi 150-200 LVL noderētu citām vajadzībam 😀

12. Oct 2009, 20:15

neuzskatu ka vajag atsāpināšanu, jo es personīgi nekādas mokas vai lielas sāpes nejutu, tas jau mums katram individuāli.

01. Oct 2009, 12:41

Es dzemdēju bez atsāpināšanas līdzekljiem un nekādu moku un lielu sāpju nejutu, man bija dabīgās dzemdības.....vai nu māminjas te pārspīlē vai arī man ir liela sāpju izturības robeža....
nejutu tik trakas sāpes , ka jāmirst nost.......!!!!!

28. Sep 2009, 15:10

ES atvainojos, par kļūdām, giribēju teikt, ka esmu ļoti par, jo atsāpinātas dzemdības uuzteiz nenozīmē, ka tās nav dabīgas, viss turpina būt dabiski, turklāt, ja dzemdētāja tik ļoti vēlas tās dabīgās sāpes, viņa tās dabūs, jo EA taisa tikai, kad ir jau 4 cm atvērums. Es arī biju noskaņojusies dzemdēt bez anestēzijas, bet man tā bija nepieciešama jo jau zaudēju samaņu. Es esmu ļoti pateicīga ārstei, kura man to ieteica, savukārt dažas vecmātes mani procesa laikā vēl centās atrunaāt un to es nezinu kapēc viņas tā rīkojas, droši vien viņas tā rīkojās arī ar manu draudzeni, laikam atrunāja viņu no anestēzijas kā rezultātā, kad viņai uzlika mazulīti uz punča viņa bija tik izmocīta, ka nesaprata kas tas ir. Grūtnieces, klausieties savā sirdsbalsī, ja vēlaties astāpināsanu tas tā arī pieprasiet. Un droši jo vecmātēm un ārstiem tur būs vienalga, vienkārši kārtējā kas dzemdē, bet Jums šis atvieglojums daudz nozīmēs- piedzemdēt bez tām mokām un kaut ko pozitīvu arī atcerēties no dzemdībām, nevis tikai mocīšanos. Tā cena sevi attaisno.

28. Sep 2009, 15:05

ĻOYI PAR,

28. Sep 2009, 15:04

Es esmu ĻOTI PAR

21. Sep 2009, 20:07

Manas dzemdības ilga 24 h, ja nebūtu izmantojusi šo iespēju EA, varbūt arī savu mazulīti neieraudzītu, jo piedzima viņa burtiski zila!!! EA man paātrināja pārejas posmu no 1. dzemdību fāzes uz otro - atvēršanos, savukārt paildzināja izstumšanas fāzi. Tā kā koks no abiem galiem. Ja dzemdētu otru, tad tikai ar šo 20 gs. brīnumu!!!

Muuna Muuna 09. Sep 2009, 10:02

Pirms izlasīju grāmatu "gaidības un radības ar prieku" biju pārliecināta, ka epidurālā anestēziju pieteikšu jau laicīgi 😀, tomēr tagad uz to neiespringstu. Zinu, ka pirmās dzemdības mēdz būs grūtākas kā varbūt otrās, tāpēc, ja nu nevarēšu izturēt, tad jautāšu. Labāk jau lai mani atrunā un iedvesmo turēties 😀

03. Sep 2009, 09:49

Protams, visas māmiņas mēs esam varones!!! nav nozīmes kā piedzimis mazais!
jo atsāpināšana noņem tikai sāpes uz pāris st. vai mazāk... kamēr ir kontrakcijas...
dzemdējot bērniņu tā pat ir sāpes drausmīgas...
es arī droši zināju, ka dzemdēšu , bez atsāpināšanām..., bet tā sāpēja un vīrs arī nespēja noskatīties uz to kā man sāp, ka abi nolēmām šo mirkli padarīt skaistāku un paņēmu epidurālo anestēziju! JO kam gan viņu izgudroja??? lai neizmantotu??? lai mums atvieglotu to procesu! un cik atceros, tad arī man meitiņa piedzima ātrāk, nekā daketere plānoja... neko nepaildzināja...
mēs esam TIK dažādas... katrai savas sāpju izjūtas, katrai sava reakcija uz notiekošo...

Par tām ,kuras pašas izvēlas ķeizaru - esmu tik pamanījusi vienu, ka lielākā daļa sieviešu, kuras pēc pašas vēlēšanās taisa ķeizaru - viņām ar bērniņu neizveodjas tik cieša saikne - nesaku , ka visām tā ir, bet cik sievietes es zinu un no citiem arī to esmu dzirdējusi! katrā ziņā man draudēja ķeizars, jo man bija pirms neilga laika vēl epilepsija, bet es tik ļoti negribēju ķeizaru.., jo zināju, ka mēs ar mazo visu izdarīsim pašas...

Bet personīgi es zinu, ka nākamo bērniņu dzemdēšu ūdenī, jo tas spēj mani nomierināt un tad arī sāpes vieglāk parvarētu...

01. Sep 2009, 09:44

Man arii paliidzeeja dushinja. Pilniigi riebaas, ka bija jaakaapj aaraa, lai ietu uz galda 😀 Tai briidii pie sevis domaaju, ka vajadzeeja uudens dzemdiibas 😀 treshajam nekaadas anesteezijas, bet par uudens dzemdiibaam noteikti domaashu 😀
Tikai vai nevar peec dzemdiibaam uz taam atsaapeem to anesteeziju dabuut 😃😃😃

31. Aug 2009, 15:48

Es iztiku bez epidurālās, mans atsāpinātājs bija ūdens (ūdensdzemdibas), kas krietni samazināja sāpes un paātrināja procesu 😀

31. Aug 2009, 13:34

Es dzemdēju bez atsāpināšanas un tai brīdi es par to pat neiedomājos, ka varētu to darīt!
Sāpes protams bija neizsakāmas, bet prieks ieraugot mazo bija vēl lielāks un mansāpes uzreiz aizmirsās!
Tagat tikai atceros ka sāpeja, bet kā? =)
Bet tās māmīnas, kuras atsapināšanu lieto,nenosodu, tomēr ieteiktu visaz vienu reizi pamēģināt kā ir bez 😃

30. Aug 2009, 16:36

es arī dzemdēju pati,...bet protams ka katrs doma savadāk,un ja vajag kāpēc ne😀

30. Aug 2009, 08:58

Es domaju,ka ta ir katras māmiņas personiskā izvēle,jo katram cilvēkam sāpju slieksnis ir dažāds.Es pati neizmantoju atsāpināšanu,jo mazulīte dzima tik ātri,ka pat gribedama nebūtu paspējusi!

29. Aug 2009, 09:13

Noteikti pret. Epidurālā anestēzija manā skatījumā tiek izmantota tikai pēc medicīnas personāla ieteikuma, jatas TIEŠĀM ir nepieciešams - ja vēlamies dzemdēt dabiski, tad kā vispār varam par to runāt? 😀 Turklāt, neredzu tai jēgu - cik atceros, to var iepotēt 😀 tikai konkrētā brīdī - kaut kad pa vidu, bez tam tā var palēnināt dzemdību gaitu, kas noteikti nav labi bērniņam.
Tikko dzemdēju otro mazuli - bija traki, bet tik ātri, ka prieks - negribētu, lai man tas process - mazāk sāpīgs, nevis pavisam nesāpīgs - paildzinātos.

28. Aug 2009, 16:26

es laikam par, pati izmantoju.... 😀
tikai pēc tam uzzināju, ka slikti iešpricējot, var kas noiet greizi... tad jau neviens nebrīdina, ka tik "piķis" nāk!

rita123 rita123 28. Aug 2009, 15:21

Ja naudas maks atļauj tad jau var...

28. Aug 2009, 14:36

Cik maksā epidurālā anestēzija? Vai bērniņam tas var kaut kādi kaitēt?

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 28. Aug 2009, 14:16

Mūsdienās ir tik daudz iespēju, ko izmantot kā atsāpināšanas veidus dzemdībās. Es, piemēram, izvēlējos epidurālo anestēziju, jo pēc augļūdeņu pārduršanas vairs nespēju izturēt sāpes. Ja godīgi - neuzskatu, ka sievietei būtu jācieš sāpes, ja ir iespēja to nedarīt.

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 11. May 2006, 10:24

Māmiņas! Piedalieties konkursā, jo tūlīt tas noslēgsies😀) Tā kā sūtat mazuļu bildes uz redakcija@maminuklubs.lv!

05. May 2006, 16:11

Ir dažādas mantas, gan dārgākas gan lētākas. Bet atradu arī foršas lētas lietas. Bet tā kopumā foršs e-vaikals. Būs jāizdomā kam ko nopirkt un jāpasāuta.

02. May 2006, 14:41

viss ir loti jauki, bet cenas neatbilst tai precei, es veikalos to pasu redzeju letak.

29. Apr 2006, 14:50

Ļoti jauks un interesants veikaliņš!