orhidejas

27. Jun, 09:36 princesemince princesemince

nu jau 1 gadu un 3 mēnešus manā īpašumā nonākušas 2 orhidejas. kā jau dāvanas, ieradās ar ziediem, no tā brīža ziedi mainījušies, daži zari nokaltuši, vairāki nākuši vietā, bet nevienā brīdī nav bijis tā, ka orhidejai nav bijis neviens zieds! varbūt kāda ir vairāk pētījusi par orhidejām un zina pastāstīt - vai arī tad, ja izskatās, ka saknēm podā vietas nav, tās lien pat no tā ārā, bet pati orhideja nepārtraukti turpina ziedēt, tā būtu jāpārstāda lielākā podā? šķiet, pārstādīt vajadzētu tajā periodā, kad ziedu nav, ko darīt, ja ziedi vai pumpuri ir nepārtraukti?

princesemince princesemince 31. Jul 2011, 14:08

kad pārstāda orhideju, cik daudz jāliek augsne? nopirku augsni, kas it kā paredzēta orhidejām, taču tā ir irdenāka, nekā mulča, kas atrodas starp saknēm, kad orhideja "atnāk no veikala". cik saprotu, viss tas, kas ir starp saknēm, pie pārstādīšanas jāizņem ārā, bet vai atpakaļ pa vidu ir jāliek tā veikala augsne?

03. Jul 2011, 14:17

Mammas viss paliek spēkā šodien 16:00 tiekamies Jelgavas pils parkā uz fotosesiju!

03. Jul 2011, 12:01

mammak- jā drīkst!😉

princesemince princesemince 30. Jun 2011, 17:19

manējās tā arī dzīvo - plastmasas caurspīdīgā ar apakšā caurumiem, kurš ielikts dekoratīvā māla podā. ūdens iztek cauri, bet tās saknes, kuras pa caurumiem izlīdušas, pusgada laikā nopuvušas gan nav 😀
tad jau jāgaida rudens un pārstādīšu arī ziedošas. ja liktenis būs lēmis, ziedēs tāpat 😉

30. Jun 2011, 16:32

Nē nu pamats jau ir caurspīdīgais podiņš ar caurumiņiem, tik ielikts vēl dekoratīvajā podiņā😉

28. Jun 2011, 22:43

nu jā, un iekšā bija tā speczeme vai kas jau tas skaitās 😀

28. Jun 2011, 22:42

kad pirku puķu veikalā orhideju dāvanai, pārdevēja teica- jāliek specpodā, kas ir viscaur ar caurumiem, kur tam saknēm izlīst. Attiecīgi kkādā laika posmā (regulāri jāliek ūdens peldē), pa tiem caurumiem notecina lieko.

ja Tev tiešām zied visu laiku, tad jau ir OK 😀 vienīgi ja sakņu daudz, tad droši vien arī ziedošu jāpārstāda. Un man teica, ka to vislabāk darīt kkad rudenī 😀

28. Jun 2011, 22:32

Man mājās ir vairāk kā 30 Orhidejas un visas stāv necaurspīdīgos dekoratīvos podiņos. Zinu, ka vajag vairāk , lai ir caurspīdīgs podiņš tikai, bet manām Orhidējām patīk arī šādi. Es vienu savu orhideju pārstādiju arī ziedēšanas laikā, jo nebija izvēles . Savādāk nopūtu☹ 😤
Es mērcēju savas Orhidejas ūdens peldēs uz kādām 20 minūtēm. Tad notecinu nedaudz. Man ir speciāli Orhidejām paredzētie podiņi , kur var likt caurspīdīgo podiņu iekšā un saknes netiek ūdenī. Jo savādāk var sākt pūt. Es domāju tava Orhideja aug un zied tāpērc, ka to mēslo. Pārstādīta Orhideja izdzīvoja un turpināja ziedēt. Pats galvenais uzmanīgi apieties ar saknēm tad jau viss būs ok!

princesemince princesemince 28. Jun 2011, 08:35

ative75, apburtais loks - mēsloju, jo zied, zied, jo mēsloju. tā kā regulāri aizmirstu tā vienkārši apliet, nav īsti laika tai mērcēšanai/vannošanai, nekādu speciālo mitrumu lāgā nesajēdzu nodrošināt, kad atceros laistīt pārējos augus, kuri man attiecīgi tādi pat - nedusmo, ja īpaši reti laista, arī šīs aplaistu, bet, tā kā zied, ar speciālo mēslojumu, tā cerot nodrošināt to, ko neesmu nodrošinājusi ar visām nepieciešamajām darbībām 😃

princesemince princesemince 28. Jun 2011, 08:32

wrumiite, to lapu esmu izpētījusi krustu šķērsu, tāpat arī izmēklējusies googlē, bet pārsvarā ir, ka jāpārstāda miera periodā, taču manējām tāda perioda nav!

princesemince princesemince 27. Jun 2011, 21:50

inguce, es tik nesaprotu - ja jau zied nepārtraukti, varbūt nemaz nevajag pārstādīt?
es gan nevannoju, tikai apmēram 1x mēnesī apleju ar orhidejām domāto mēslojumu, pat nenoleju to cauri iztecējušo ūdeni, lai gan rakstīts, ka tas jānolej, savādāk saknes sākot pūt. vispār ar to laistīšanu visu daru ne tā, kā rakstīts par orhideju kopšanu, arī laistu ļoti reti, nesaprotu, kādēļ tās visu laiku zied. uz mēslojuma pudelītes arī rakstīts, cik bieži jālaisa ziedēšanas periodā, cik bieži - kad ziedu nav, bet pat to īsti neievēroju.

27. Jun 2011, 21:46

orhidejām cik zinu, podam jābūt samērā lielam- ar caurumiem viscauri, to visu jāliek otrā podā. Un īsti nezinu, cik bieži, bet jāliek vannoties- tā pa riktīgo ūdenī.

bet ja visu laiku zied un viss kārtībā, tad jau droši vien pietiek vnk ar lielāku podu 😀

princesemince princesemince 27. Jun 2011, 21:41

nu jā, ir jaunie dzinumi, kas aiziet uz leju, sakņu virzienā, ir jaunie dzinumi, kuri aiziet uz augšpusi, tiem tad laika gaitā saaug papildus sazarojumi un saveidojas pumpuri, taču man ārā lien tās vecās saknes, kas ir pašā poda apakšā. biju lasījusi - ja tās nāk ārā, tātad podā saknēm par maz vietas, puķe jāpārstāda.

princesemince princesemince 27. Jun 2011, 21:36

nu jau 1 gadu un 3 mēnešus manā īpašumā nonākušas 2 orhidejas. kā jau dāvanas, ieradās ar ziediem, no tā brīža ziedi mainījušies, daži zari nokaltuši, vairāki nākuši vietā, bet nevienā brīdī nav bijis tā, ka orhidejai nav bijis neviens zieds! varbūt kāda ir vairāk pētījusi par orhidejām un zina pastāstīt - vai arī tad, ja izskatās, ka saknēm podā vietas nav, tās lien pat no tā ārā, bet pati orhideja nepārtraukti turpina ziedēt, tā būtu jāpārstāda lielākā podā? šķiet, pārstādīt vajadzētu tajā periodā, kad ziedu nav, ko darīt, ja ziedi vai pumpuri ir nepārtraukti?