Kāda ir ideālā vecuma starpība starp bērniem?

Esmu PAR vairākiem bērniem ģimenē, tāpēc aktuāls jautājums mammām, kurām ir vairāki bērni - kāda ir labākā vecuma starpība starp bērniem? Meitiņai tūlīt būs 2 gadiņi :)

23. Feb 2010, 22:11

mums ar mīļoto ir strīdi ;sajā jautājumā. esmu uzaugusi ar brāli, ar kuru gadu starpība ir mazliet lielāka par gadu. forši! ir, ar ko spēlēties, daudzīties, arī tagad vienam vecumam atbilstošas intereses, savukārt mīļotajam ar māsu ir aptuveni septiņu gadu starpība, kas viņam šķiet optimāli. es domāju, ka bērniem ir interesantāk augt kopā, tāpēc es arī labprāt dzemdētu vēl vienu bēbi drīzumā. puikam šobrīd ir 6 mēneši.

22. Feb 2010, 15:50

Sveiki, man ir arī maziņš dēliņš, kuram vasarā(jūlijā) būs 2 gadiņi un es arī domāju, kad būs labākais vecums otram bērniņām??? Visu laiku domāju, ka maza gadu starpība nav laba tādā nozīmē, ka vecākajam bērnam būs atņemta uzmanība. Man vairāk nomocija jautājums kā sadalīt uzmanību, lai viena vai otrs mazulis nav apdalīti?😀 Tagad laiks iet un es savas domas mainiju. Es uzskatu, ka ideāla vecuma starpība nav! Ir tikai vecāku mīlestība, uzmanība un vēlme dot saviem bērniem mīlestību un uzmanību. Runājot ar vīru secinājām, ka tās ir dubultas raizes, dubulta uzmanība un laika deficīts priekšs sevis. Bet laika deficīta trūkums priekšs sevis nav slikts pats par sevi. Visu var atrisināt, ja ir vēlēšanās un gribēšana no abiem vecākiem. Tā kā mans vīrs un dēla tēvs lieliski mani un dēliņu atbalsta un palīdz, tad domāju arī turpmāk viss būs labi.Lai arī kad mēs izdomāsim par labu otram mazulim. Mūsu kopējas domas ir ka par otru mazuli domāsim nākošā gada sākumā😀) Tad dēliņām būs jau 2,5 gadiņi . Kādu laiciņu jau ies bērnudārzā. Paskatīsimies kā dēliņam ies ar adaptāciju bērnudārzā un tad jau viss būs skaidrs😀 Es domāju 3 gadi starpā ir ok!

10. Nov 2009, 18:50

man pirmajam berninam bus 3,8 gadi, kad piedzims otrs bebis., es uzskatu kad ir pietiekosi liela starpiba, bus kas palidz

21. Sep 2009, 14:35

Manam vecākajam būs decembrī 5 gadi 😀 Un tūlīt ,tūlīt ir brālītim jābūt 😀 Ar gada starpību esmu apmierināta,jo vecākais nav nesams utt. pats lieliski ar visu tiek galā,būs lielisks palīgs auklēšanā 😀

06. Sep 2009, 10:39

Mūsu peciņai tagad ir 2 mēneši, brāliti vai māsiņu es viņai gribētu apmēram pēc gadiem 3

19. Aug 2009, 00:14

Man ar braali ir 2 gadu starpiiba un tas bija par mazu, jo mamma nebija atpuutusies no mums un jutaas nogurusi tik ilgu laiku maajaas seezhot, ideaala starpiiba ir 4=5 gadinji, tad lielaakais droshi aizstaav mazaako un uz lielaako var paljauties vairaak, ka nesastraadaas kopaa daudz bleenju...

mamma27 mamma27 13. Aug 2009, 20:48

nu man jau liekas 4-5 gadi ir laba starpība,lai mamma var atpūsties, maliet iziet sabiedrībā. un arī pilnibā pievērsties abiem bērniem. man negribētos mazu gadu starpību,jo šķiet,katas pirmais būs apdalīts.Nu es vismaz,ja būs normāla situācija otru gribētu,kad Adrianam būs 5gadi.

11. Aug 2009, 14:02

Man ar brāli ir 5 gadu starpība - par daudz! Nekad neesam varējuši normāli saprasties, kamēr tagad, kad viņš jau paaudzies, es arī prom no mājām reizi mēnesī varam sazvanīties, satikties un uz kādu stundiņu papļāpāt - pārāk liela uzskatu atšķirība. Brīžiem sevi šaustu, ka tad, kad man bija 17-18 gadu es arī tāpat domāju, bet... Neko nepadarīsi, bērniņš liek kļūt pieaugušai.
Manai meitiņai tikko, 6.08 , palika 2 gadiņi - zinājām, ka lielāku starpību nevēlamies un nekāda krīze mūs neapturēja 😀 Paņēmām no krīzes to labāko un izmainījām paradumus un dzīvi - super - nekad nebiju iedomājusies, ka nedzīvot pāri saviem līdzekļiem ir tik viegli! 😀 Un izrādās, ka tie līdzekļi ir pilnīgi pietiekami! 😀
Kopumā gribam 3 bērniņus un esmu pārliecināta, ka, ja nekas kritisks un traģisks nenotiks ar mums pašiem, tad pēc gadiņiem 2-3 mūsu ģimenītē būs 5 cilvēki.

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 11. Aug 2009, 13:23

Ilze, vai nebija baigi grūti, ka TIK maza starpība?
Mēs arī visu laiku plānojām MAZU gadu starpību, bet tad dzīve salika visu pa plauktiņiem, uznāca krīze un nu grūti mainīt šo situāciju.. Lai gan - klusībā ceru, ka vismaz pēc 1-2 gadiem būs mazs brālītis vai māsiņa 😀

Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv 11. Aug 2009, 12:39

Esmu PAR vairākiem bērniem ģimenē, tāpēc aktuāls jautājums mammām, kurām ir vairāki bērni - kāda ir labākā vecuma starpība starp bērniem? Meitiņai tūlīt būs 2 gadiņi 😀

06. Oct 2005, 19:03

Manuprat loti jauka lieta, bet samaksa nav prieks jaunam maminam kam tiesam tadi seminari varbut ir vajadzigi.

06. Oct 2005, 09:24

Jā, man arī bija doma piedalīties, bet ieraugot samaksu...