Kā cīnamies ar šīs sezonas īpašajām iesnām

20. Sep, 09:07 nosiguldas nosiguldas

Iesnas nekad neesmu uzskatījusi par problēmu, līdz paģājušajai nedēļai. Pirmdienas vakarā man no dārziņa atveda mazo Katrīni, kurai viss deguntiņš un abi vaidziņi bija noberzti sarkani. Izskatījās pēc trusīša. Ir iesnas, nu ko ķeramies pie ārstēšanas, bet nemaz tik jauki neiet kā vajadzētu. naktī deguntiņš tīrs, bet dienā mazā berzē deguntiņu, kad pielieku roku, ir ūdentiņš kā lāsīte un tā visu nedēļu, gan skalojam deguntiņu, lietoju pinasolu un nekas nemainās. Šodien runāju ar kolēģi un viņa minēja, ka tas esot vīrus un šādas iesnas šoruden ir vīrusa sastāvdaļa. Tā kā mana dakterīte atpūšas un būs tikai nedēļas beigās, gribu lūgt padomu. Varbūt kāda no Jums ar šo problēmu ir saskārusies un kas ir palīdzējis.

20. Sep 2011, 21:32

manejai nepalidzeja juras udens, izmeginaju dazadus veidus! kiploks jebkada veida ir vislabakais lidzeklis!

20. Sep 2011, 15:21

man vislabak patika tas ieteikums par snaucamo tabaku...! 😃
atceros, ka mana mamma man berniba nesis lika vates tamponus ar kiplokies iesmeretus, biki koda, bet vienmer palidzeja!

20. Sep 2011, 11:14

Vēl papildus visam ļoti noderīgi eļļas lampiņā patvaicēt ēterisko eļļu. Pa Tv kāds ārsts, ja nemaldos, pagājušā gadā, stāstīja, ka ēteriskās eļļas dezinficē gaisu un atvieglo elpošanu. Vārdu sakot labs pasākums! Pērku aptiekā tējaskoka, egļu, priežu vai eikalipta, tik nevajag pārspīlēt, citādi aromāts sāk traucēt. Katru vakaru, pirms gulētiešanas izvēdinātu telpu pāris stundas aromatizēju! 😉

nosiguldas nosiguldas 20. Sep 2011, 10:20

internetā atradu ko noderīgu
Sīpolu vai ķiploku sasmalcina, izspiež sulu, atšķaida ar pienu un vairākas reizes dienā iepilina degunā.

Citronu sulu uzlej uz plauskats un divas trīs reizes dienā ievelk nāsīs. Pēc dažām minūtēm degunu izskalo ar vāju sālsūdeni.

Trīs četras reizes dienā iepilina degunā pa 2 pilieniem svaigi izspiestas alvejas sulas.

Deguna gļotādu ieziež ar baltegļu eļļu.

Deguna gļotādu ieziež ar propolisa tinktūrā samērcētu vates tamponu.

Medu izšķīdina ūdenī un ievelk nāsīs.

Vairākas reizes caur degunu dziļi ieelpo šņaucamo tabaku.

Katrā nāsī iepilina 3-5 pilienus metola eļļas un dziļi ieelpo, vienlaikus ieziežot ar eļļu pieri, deniņus, aiz auss. Mentola eļļu var sajaukt uz pusēm ar kampareļļu. Labi palīdz iesnu sākumstadijā.

Degunā iepilina svaigi spiestu sarkano biešu sulu. Var paturēt degunā biešu sulā samērcētu vates tamponu. Biešu sulai var pievienot 30% medus.

Kāju pēdas vakarā ieziež ar terpentīnu vai petroleju, zeķēs var iebērt sausās sinepes (īpaši tad, ja ir hroniskās iesnas).

Trīs reizes dienā dzer pa pusglāzei uzlējuma, ko gatavo: 1 ēdamkaroti medus, 1 ēdamkaroti majonēzes, 1 ēdamkaroti upeņu, 1 ēdamkaroti aveņu aplej ar 100 ml verdoša ūdens un ļauj 15 minūtes ievilkties.

nosiguldas nosiguldas 20. Sep 2011, 10:05

Es nopirku mežrozīšu un pīl'ādžu sīrupu, tagad dodu pa 1.t.k pēc brokastīm, maksājā 1.80 un arī pudele diezgan liela. Mēs arī atturamies no antibiotikām, un protams, gaņ pēdiņas smērējam un daudz medu ēdam, bet iesnas jau nedēļu, tās gan grūti nosaukt par iesnām, bet protams tekošais ūdens no deguntiņa rada bērnam diskomfortu, jo deguntiņš noberzts un sāp.

20. Sep 2011, 09:49

a, pagajusho gadu ziemas meneshos es vel meitinjaj devu zivju elju. arii bik stiprina organismu.

princesemince princesemince 20. Sep 2011, 09:48

ā, es vēl savam pirmās 5 dienas devu Sinupret tabletes - pustablete 2x dienā.
kad sākas klepus, tad dodu Hedelix. cenšos ar dabīga sastāva preparātiem tikt cauri, kad vairs tautas metodes galīgi nelīdz.

princesemince princesemince 20. Sep 2011, 09:26

mums smilšērkšķi nepalīdz, arī dzērvenes. dodu medu, bet arī tas nepasargā. ķiplokus, sīpolus ēd biezā slānī. kad ir slimība pilnā plaukumā, dodu dr.Tereško imunitāti stiprinošo tēju ar medu. parasti bērns 3 dienas dzer ļoti labi, tad pārstāj dzert - acīmredzot tās 3 dienas arī ir kritiskās, pēc tam slimība sāk atkāpties.

20. Sep 2011, 09:17

mums arii ir bijushaas iesnas, bet es salasiju smilsherkshkjus un sataisiju zaptiti plus izvariju kompotu no vinjam, un paris dienu laikaa viss ka ar roku nonjem, veel ik pa laikam dodu mazajaj greenDo teeju. tas viss kopaa tiesham paliidz, un nekadas pilinashanas.

princesemince princesemince 20. Sep 2011, 09:13

jā, diemžēl bērnudārzā ir šāds vīruss, kad no deguna visu laiku tek kā ūdens un īsti nekas nebiezē. ja turēsi mājās, tad pēc 2 nedēļām sāksies uzlabojumi, bet iesnas pāries vēl pēc laiciņa. vispār man šķiet, ka tādus pusotrgadīgus līdz piecgadīgus bērnus rudens/ziemas sezonā pasargāt no iesnām nav iespējams - tās vienkārši ir.

savam arī iesnas ārstēju ar Pinosol, ja ārā nekas netek, bet jūtu, ka elpošana apgrūtināta, iepūšu Quixx - parasti tas pēc vienas reizes atrauj visu vaļā, iztek ārā un turpinu lietot Pinosol, bet ne ilgāk par 7 dienām. un paralēli uz nakti smērēju krūtis un muguru ar Hustagil. to turpinu lietot arī, kad iesnas pierimušas.

nosiguldas nosiguldas 20. Sep 2011, 09:07

Iesnas nekad neesmu uzskatījusi par problēmu, līdz paģājušajai nedēļai. Pirmdienas vakarā man no dārziņa atveda mazo Katrīni, kurai viss deguntiņš un abi vaidziņi bija noberzti sarkani. Izskatījās pēc trusīša. Ir iesnas, nu ko ķeramies pie ārstēšanas, bet nemaz tik jauki neiet kā vajadzētu. naktī deguntiņš tīrs, bet dienā mazā berzē deguntiņu, kad pielieku roku, ir ūdentiņš kā lāsīte un tā visu nedēļu, gan skalojam deguntiņu, lietoju pinasolu un nekas nemainās. Šodien runāju ar kolēģi un viņa minēja, ka tas esot vīrus un šādas iesnas šoruden ir vīrusa sastāvdaļa. Tā kā mana dakterīte atpūšas un būs tikai nedēļas beigās, gribu lūgt padomu. Varbūt kāda no Jums ar šo problēmu ir saskārusies un kas ir palīdzējis.