KONKURSS ar gardu balvu mazulim un tev: PIEDALIES!

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 17. februāris 2017 17:10
528

Māmiņu ikdienā bez šmucēm neiztikt! Tiklīdz mazuļi sāk paaugties un viņu uzturā ienāk piebarojums, parādās arī pirmie traipi apģērbā, pirmās izgāztās ēdiena bļodiņas, pirmo reizi rociņas un seja nošmulēta ar gardo, mammas gatavoto biezenīti, un tā vēl ilgi varētu turpināt. Katrai no mums, pavisam noteikti, ir kāds humoristisks atgadījums atmiņā, saistībā ar brīžiem, kuros mazulis iepazinis plašo biezenīšu pasauli.

Piedalies konkursā!

  • pastāsti vismaz par vienu smieklīgu atgadījumu saistībā ar biezenīša ēšanu jūsmājās
  • dalies interesantākajā, savdabīgākajā biezenīša receptē, kas jūsmājās atzīta par labu un gardu esam

Balva

Kabrita biezeņu komplekts mazulim

Augļu biezeņi ar saldo krējumu no kazas piena ir gards un noderīgs deserts, ko mammas var izmantot ēdienkartes papildināšanai arī pašiem kaprīzākajiem mazuļiem. Kabrita® deserti ražoti, izmantojot tikai kvalitatīvas izejvielas – augļus un saldo krējumu no kazas piena. Biezeņiem nav papildus pievienots kristāliskais cukurs. Bērniem no 6 mēnešu vecuma.

Pieejami trīs veidi:

20161109221839-76746.jpg
  • Kabrita® ābolu un banānu biezenis ar cepumiem un saldo krējumu no kazas piena (bērniem no 8 mēnešu vecuma)
20161109221832-58826.jpg
  • Kabrita®  ābolu un meža ogu biezenis ar saldo krējumu no kazas piena (bērniem no 6 mēnešu vecuma)
20161109221800-18502.jpg

Kabrita®  mango un ābolu biezenis ar saldo krējumu no kazas piena (bērniem no 6 mēnešu vecuma)

Dallmayr kafija - mammai

NUK Traipu tīrīšanas līdzeklis

20150416150028-53164.jpg
 
•Dermatoloģiski pārbaudīts: saudzīgs pret bērna ādu 
•Iedarbīga mazgājošā formula ar dabīgiem enzīmiem
•Pastiprina NUK Veļas mazgāšanas līdzekļa iedarbību
•Īpaši piemērots raksturīgākajiem “bērnu radītajiem traipiem” (pienam, sulai, biezeņiem)
•Bērnu preču ekspertu izstrādāts, piemērots izmantošanai mājsaimniecībās
Spēcīgais NUK Traipu tīrīšanas līdzeklis darbojas bez agresīviām ķīmiskām vielām. Kopā ar’NUK Veļas mazgāšanas līdzekli ir izcils palīdz bērnu radīto traipu novēršanai

Piedalies konkursā tepat, komentāru joslā!

Balvas ieguvēju izlozēsim un paziņosim 20.februārī!

Māmiņu Klubs

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
SantaMa 19. februāris 2017 22:09

Sākšu ar mūsmājās iecienītām un gardām biezenīšu receptēm, kuras pirms laiciņa atradām internetā, bet mūsu variācijā, neesmu standarta mamma , kura dos pliku kartupelīti ar mātes pienu , patīk uzzināt ko jaunu, pamēģināt ko neparastu , tad lūk divas no mūsu receptītēm, viena dārzenīšu, otra auglīšu :

Saldā kartupeļa biezenītis :
100 g saldā kartupeļa
35 g vārītu balto pupiņu
40 ml ūdens
1/2 tējkarote olīveļļa
Saldo kartupeli sagriež mazos kubiņos un  izvāra ! Tad pievieno pupiņas, visu sablendē .

Ābolu-banānu-rabarberu biezenītis
150 g gabaliņos sagrieztu ābolu 
30 g gabaliņos sagrieztu rabarberu 
1 tējkarote olīveļļas
1 banāns
Kāsnī ~ 180 grādus siltā , cep ābolus un rabarberus ~15min
Banānu sagriež gabaliņos un sablendē kopā ar izceltiem ābolu, rabarberu, pievieno nedaudz udens, vai bez piedevu jogurtu , lieliskai konsistencei .

Mūsu smieklīgais gadījums :
Barot mazulīti ar karotīti, it īpaši pašā pašā sakumā, kad bērniņš vēl tikai iepazīst garšas , māmiņai ir liels izaicinājums, jo mazulis var reaģēt dažādi ! Savējo , jau no mēneša vecuma , sāku pieradināt pie karotītes , dodot ikrīta D vitamīnu , kas sajaukts ar manu pieniņu, tādejādi domādama , mazulis nebūs pārsteigts, kad piepeši būs jāēd kas savādāks, karotīte jau teju no dzimšanas zināma , domāts , darīts ! Sagatavojam savu pirmo ēdienu , dosim degustatoram nogaršot , mēģināšu aprakstīt sīki, sīki ,lai lasot varat iztēloties ! Mūsu pirmais bija burkāns, tā kā spilgti, spilgti oranžs , izberžu caur sietu ! Suns (krievu toy) jau trinas man gar kājām , jo ir izcili traks pēc burkāniem , viss gatavs baudīšanai , tuvinu spilgti oranžo netā karotīna vitamīna bumbu pie mazuļa mutītes, domādams, ka tuvojas mammas pieniņš ar D vitamīnu , mazulis burtiski, sniedzas pēc karotītes, palīdzot to iestūķēt sev mutē, un te seko smieklīgākais , baroju mazo vīriņu Babybjorn krēsliņā , suns patrulē pie manām kājām , es , protams, tupu !
Mazulis , saviebis seju , spļauj tikko ieēsto brīnumu laukā, bet suns ,taču nelaidīs to zudumā, virsū mazulim , visu noēd tīru ! Mazais sāka tik sirsnīgi smieties , kā YouTube video, es pirmo reizi ko tādu no viņa dzirdēju ! Pati pārmsejusies , nevajag mums traipu tīrītāju , ja suns patrulē, labi, labi, jokojos, turpmāk suni ieliekam guļamistabā, vai pasakam kādu stingrāku vārdu, ja lien mazuļa ēdienā! Lūk tāda mums pozitīva un prieka , smieklu pilna pirmā biezenīša nobaudīšana ! Vēl jau dažādi smiekliņi gadījušies, tieši saistībā ar biezenīšiem, piemēram , mazulis ar rociņu iegrābjas traukā un pa fikso sev pie mutes, tad viss nošmulējies, bet cik laimīgs , ka pats var piedalīties procesā :)

mmmmm 17. februāris 2017 10:37

Runājot par biezenīšu receptēm - tad tomēr es uzticos ražotājiem, netērējot savu laiku uz izgatavošanu, ko jau var nopirkt gatavu. Vienīgo, ko es gatavoju pati - pērku 100g biezpiena un sasmalcinu to pievienojot banānu vai ko līdzīgu.
Par smieklīgo atgadījumu varu pieminēt bērna sasmērēšana ar ēdamo, bet domāju, ka kas līdzīgs ir katram.

gieva 16. februāris 2017 23:24

Mūsu 11 mēnešus vecais puika pārsvarā ēd paštaisītus biezenīšus. Visbiežāk tā ir sablendēta biete, burkāns vai ķirbis un kartupelis. Nesen atklāju, ka dārzeņu (bietes, burkāni) biezenim var pievienot arī zaļos griķus-mazajam garšo. Šad tad pievienoju arī gabaliņu truša vai teļa gaļas. Pēdējā laikā biezeni nereti "atsvaidzinu" arī daiviņu ķiploka un mazajam ēdājam arī tas labi garšo.

Ja par kurioziem, visbiežāk gadās, ka mans mazais ēdājs pamanās ar pirkstiem iebraukt karotē un tās saturu iesmērēt savos blondajos matos, kas tiek iekrāsoti biešu sarkani.

kripatinnja 16. februāris 2017 22:59

Ar maziņo nupat vēl mācamies biezenīšus ēst. Nu lūk, kā nu gadījās, kā ne- dodu mazam sagatavotu biezeni. Protams, smaids pa visu seju, kājas pa gaisu, bērns man savā valodiņā stāsta, cik garšīgs biezenis, un tad pēkšņi- pirksti mutē un uzreiz mammai arī seju samīļo- redz cik veselīgs, pagaršo tu ar!
Biezenīšus nepērku, vāru pati. Uz doto brīdi garšojam kartupelītis+burkāns, ar nedaudz sviestiņu un vārītu ūdentiņu.;)

kas_tas_tads 16. februāris 2017 13:59

Sākšu ar recepti: Parasti biezeņus vāru no tā, kas mājās ir, pārsvarā pašu laukos audzēts. Mazajam īpaši garšo, ja klāt ir kāds ābols vai bumbieris. Tad nu kādu dienu tapa neparasts, bet garšīgs biezenis: riekstu ķirbis+bumbieris. Kā mēdzam mājās teikt: mazais apēdīs jebko, kam tik klāt ir bumbieris.
Tā vispār biezeņus vienmēr vāru pati. Abi bērni būs izauguši bez burciņēdiena. Mazais tikai vienu reizi dabūja veikala mantu pagaršot, jo to viņam uzdāvināja Ziemassvētkos. Pirktajam biezenim būtu jābūt bez pievienota cukura un visādi citādi jāiztur mammas kritiskais novērtējums. Bet vēl viens iemesls - nav īsti pēc tiem vajadzības. Dzīvojot mājās, nav jau grūti katru dienu uztaisīt svaigu biezenīti. Bet ja sanāk aktīvāka diena ārpus mājas, arī laicīgi visu saplānojot, biezeni var uzvārīt mājās, bet ciemos ar siltu ūdentiņu uzsildīt.
Par kādu atgadījumu: mazajam regulāri biezenim klāt ir ķirbis, tad nu lielā māsa (2.5 gadi) iemācījusies, ka brālis ēd "ķirbīti", pati arī ir nogaršojusi, bet īsti nebija viņas gaumē. Kādu dienu uzvāru pašiem ķirbja krēmzupu. Meitai garšo. Pārrunājām, kas tur iekšā: burkāniņš, kartupelītis, ... ķirbītis. Meita: Nu nē! Tad nu vienojamies, ka zupā ķirbja "nav" un viņa to var droši ēst.

Sameold 15. februāris 2017 12:31

Mūsu stāstu nepārspēs neviens! Kad tas atgadījās, jāsaka dusmas dalījās ar bezmaz vai bikšu piečurāšanu!
Mūsu ģimenē aug divi puikas, viens teju , teju skolas vecuma , otrs ar biezenīšiem barojams. Ekonomisku apsvērumu dēļ , ne reizi neesmu pirkusi biezenīšus veikalā, pašai ir maza privātmājiņā , pa vasaru izaug pāris tupeņi, ķirbīši, ogas un citi gardumi!
Draudzene bija ieteikusi pagatavot ļoti vienkāršu , bet izcili gardu biezenīti . kas satāv no ķirbja un zemenes . Izvāru ķirbīti, sagriežu kubiciņos , arī vasarā lasītās zemenes atlaidinātas gaida savu kārtu uz likšanu blenderī. Te pēkšņi zvana nuko.lv kurjers pie durvīm, pasūtīju lētos pamperus, saku savam sešgadniekam, mīļais ieliec blenderī un ieslēdz , lai kuļas! Pēc minūtes dzirdu, mammīt , pa kreisi podziņu, saku jā! Pēķšņi kliedzieni no virtuves, toties blenderis vēl iet, domāju mazais sabijies no trokšņa.
Saņemu sūtījumu, eju uz virtuvi , kliedzieni, mammaaaaa, palīgā! Skatos dēlam mute oranža, skaistā virtuves iekārta ar ķirbju gabaliņiem, ķirbji visur, pat uz zemes gulošie suņi laiza viens otru ! Juatāju, kas te pa karu noticis? Dēls atbild viss aizgāja pa gaisu, Tu vāciņu uzliki? Tu taču neteici! Kāpēc neapstādināji blenderi, man visas brillītes netīras , neko taču neredz!
Dusmas mijās ar izbīli, smiekliem un manu bezatbildību. Mazākais tā arī nesagaidījis ēdienreizi ar lielajām brūnajām acīm vēroja mūsu mazo haosu, pa laikam iesmejoties! Labi , ka viss tā beidzās! Steidzu visu satīrīt un gatavot jaunu. Mammas pamēģiniet , pavisam vienkārši ķirbis + zemene, svaigi, vitaminizēti, gardi!

lauruxs87 14. februāris 2017 19:35

Sataisīju mazajai biezenīti ābolu,bumbieri un ķirbi. Eju pēc meitas pakaļ,atnāku uz virtuvi un skatos ka dēls jau ēd māsas biezeni. Es saku :Tas bija priekš māsiņas. Dēls ar izbrīnītu skatienu saka: ja ,māsiņai. Es tikai pagaršoju. Tad ietur pauzi un saka :Es iedošu. :$ Un mēģināja māsai dot biezeni. Bet tā pats labprāt būtu ēdis. Tad nu sataisīju un viņam.
Gardākais biezenis ko ēd gan meitiņa gan dēls ir ābolu,banānu un ķirbju biezenis.
Man jau ir gatavs ābolu biezenis savārīts.
Bet ja nav tad ņem 1 ābolu un nelielu gabalu ķirbi. Abus notīra un sadala gabaliņos un satiksmes nelielu ūdens daudzumā līdz mīksti. Sablenderē vai izberž caur sietu. Atdzesē .Vienu nelielu vai pusi banāna saspaida līdz izveidojas vienmērīga masa. Samaisa ar ābolu un ķirbi un gatavs.Lai garšo. (Y)

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

27.JŪNIJĀ laimē WUF KIDS dāvanu karti

27.JŪNIJĀ laimē WUF KIDS dāvanu karti

20.JŪNIJĀ laimē Neptunas ūdeni

20.JŪNIJĀ laimē Neptunas ūdeni

25.JŪNIJĀ laimē DipDap skrejriteni!

25.JŪNIJĀ laimē DipDap skrejriteni!

19.JŪNIJĀ laimē Huggies mitrās salvetes un dvieļus

19.JŪNIJĀ laimē Huggies mitrās salvetes un ...

2.JŪLIJĀ laimē NUK Ēdiena blenderi  un tvaicētāju

2.JŪLIJĀ laimē NUK Ēdiena blenderi un ...

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
10.06.2018.STV: Amoralle vadītājas intervija, grila recepte, augļu ieviešana ēdienkartē, aizdegunes mandeles

10.06.2018.STV: Amoralle vadītājas intervija, grila recepte, augļu ieviešana ēdienkartē, aizdegunes mandeles

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Pirmo reizi uz uzacu krāsošanu ar hennu

Pirmo reizi uz uzacu krāsošanu ar ...

Staigāsim ar basām kājām!

Staigāsim ar basām kājām!

Bērnu laimīgā zeme – Izklaides parks “Avārijas Brigāde”

Bērnu laimīgā zeme – Izklaides parks ...

Fejiņa mācās jaunus vārdiņus

Fejiņa mācās jaunus vārdiņus

Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas

Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas

Mazie un lielie niķi veikalos

Mazie un lielie niķi veikalos

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies