Sešas situācijas,kad bērnam var palīdzēt osteopāta apmeklējums

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 12. augusts 2017 00:03
6841

Tā kā mazuļi ir ļoti atšķirīgi, tad arī mums kā māmiņām ir jāmeklē dažādi veidi, kā tikt galā ar bērnu veselības sarežģījumiem. Mēs lielākoties izvēlamies to, ko piedāvā mūsu ģimenes ārsti, neaizdomājoties, ka iespējams ir vēl kāds veids, kurš būtu piemērots tieši mūsu mazulim. Tāpēc mēs kopā ar mazo Jēkabu un viņa māmiņu Ievu devāmies vizītē pie fizioterapeita, kurš praktizē osteopātiju, lai uzzinātu, kas īsti ir osteopātija un kādos gadījumos tā var būt noderīga.

Konsultē Vadims Puharts, fizioterapeits, praktizē osteopātiju. 

Osteopātija ļauj skatīties uz cilvēku kopumā, ja ir kāda problēma, tad cilvēks tiek izmeklēts un ārstēts viss, nevis tur, kur sāp, bet arī tur, kur nesāp, kur palpatori atrasti sasprindzinājumi, savilkumi, ķermenis tiek uztverts kā viens vesels kopums.

Pie speciālista kabinetā viss sākas ar bērniņa izmeklēšanu, mums noteikti uzdos jautājumus par to, kādas ir bijušas bērniņa gaidības un kā noritējušas dzemdības, jo visa sākums ir māmiņas puncī. 

Kā īsti saprast, ka mazulīti vajadzētu parādīt speciālistam, kurš praktizē osteopātiju? Protams, varam jautāt padomu savam ģimenes ārstam, taču tik pat labi to varam nolemt arī pašas, balstoties uz savu dzemdību pieredzi.

Neveiksmīga dzemdību pieredze

Fizioterapeits,kurš praktizē osteopātiju Vadims Puharts atzīst, ka reizēs, ja dzemdības bijušas ātras, ilgstošas, stimulētas vai mākslīgi aizturētas,tajās notikusi iejaukšanās ar stangām vai vakuumu, tas vien varētu izraisīt dzemdību traumu, kas varētu būt indikācija, lai apskatītu bērniņu.

Nemierīgi pirmie dzīves mēneši

Tāpat mēs varam meklēt osteopāta vai fizioterapeita, kurš praktizē osteopātiju, palīdzību, ja pirmajos dzīves mēnešos mūsu bērniņš lielākoties raud, nespēj pats iemigt, bieži mostas bez iemesla. Arī tas, ja mazulim ir kolikas vai bieži bēbītis atgrūž mūsu pieniņu, var būt pietiekams iemesls, lai domātu par to, ka osteopātija ir tā, kas varētu palīdzēt. 

Vizītē pie osteopāijas speciālista pirmo reizi varam doties, kad mazulītim apritējis viens mēnesis, jo tad brīži, kad bēbītis neraud, ir daudz ilgāki un ir lielāka iespēja ar mazuli rezultatīvi strādāt, jo ar raudošu un saspringtu bērniņu darboties ir ļoti grūti, turklāt arī efektivitāte no šīm procedūrām nebūs manāma.

"Izņēmums ir smagas dzemdības, kur pielietota vakuuma ekstrakcija un stangas, ir galvas deformācijas, tad vajadzētu uzreiz atnākt pēc iespējas ātrāk," atzīst Vadims Puharts. 

Šādos gadījumos speciālists centīsies palīdzēt labot deformātās galviņas formu, kas lielākoties ir iespējams, ja to sāk darīt laikus.

Muskuļu tonuss

Visai bieži osteopātija var būt liels palīgs tad, ja mazulim ir paaugstināts muskuļu tonuss, ja bērns vēlākā vecuma posmā neveļas vai nerāpo, ja bērniņš guļ asimetriskā pozā.

Asimetrisks ķermenis

Savukārt vecākiem bērniņiem jau var būt citas veselības problēmas – mazais ejot var likt kāju uz iekšu vai bērna plecu josla var būt asimetriska.

Hiperaktivitāte

Viens no vecāku sūdzību iemesliem ir hiperaktivitāte, grūtības koncentrēties darbam, kur var palīdzēt arī osteopātija, uzlabojot asinsriti galvā, arteriālo pieteci un atteci.

Runas traucējumi 

Arī bērniņiem ar runas traucējumiem osteopātija var palīdzēt, ja mazajam ir valodas aizture vai noteiktu zilbju izrunāšanas grūtības, tad sadarbojoties ar logopēdu, lieliski var novērst šos sarežģījumus. Tieši tāpat iespējas palīdzēt bērniem, kuri bieži slimo ar vidussauss iekaisumu, biežām iesnām.

Taču osteopātija nav nekas pārdabisks vai mistisks, kā reizēm cilvēkiem šķiet, tā ir zinātne par veselības pārzināšanu, kas balstīta uz to, ka speciālists labi pārvalda cilvēka anatomiju, fizioloģiju, histoloģiju jeb organisma audu, šūnu un orgānu uzbūvi un arī biomehāniku. Osteopātijas procedūra ir pasīva procedūra, kuras laikā bērnam jāļaujas speciālista kustībām un darbībām.

Reizēm pietiek ar pāris vizītēm, lai mēs varētu teikt, ka mazuļa attīstībai ir palīdzēt, lai gan ārstējot nopietnākas saslimšanas, protams, ir nepieciešams ilgāks laiks. 

Tomēr jāsaprot, ka neviena medicīnas nozare nespēj veikt brīnumus, tāpēc lielākoties ir jālūkojas plašāk un jālūdz palīdzība dažādiem speciālistiem, kuriem sadarbojoties, varam panākt pat ļoti labus rezultātus.

Māmiņu Klubs

Vai jūs esat bijuši pie osteopāta? Padalies pieredzē, kā jums gāja un kādi bija rezultāti!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

19.JŪLIJĀ laimē dāvanu no Huggies un MiLovey

19.JŪLIJĀ laimē dāvanu no Huggies un ...

20.JŪLIJĀ laimē bezmaksas mikropigmentāciju

20.JŪLIJĀ laimē bezmaksas mikropigmentāciju

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Kāpēc bērniņš naktīs histēriski raud?

Kāpēc bērniņš naktīs histēriski raud?

Mazajai pudeļu kariess. Kā rīkoties?

Mazajai pudeļu kariess. Kā rīkoties?

Braucam ar bērniem uz Horvātiju

Braucam ar bērniem uz Horvātiju

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Noslēdzošā cīņa ar pēdējiem zobiem

Noslēdzošā cīņa ar pēdējiem zobiem

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies