Fizioterapeite: „Pirmos soļus bērnam jāiemācās spert pašam!”

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 15. augusts 2016 00:02
1186

„Vai vienpadsmit mēnešus vecu bērniņu pareizāk būtu vest turot pie rociņām, vai aiz padusītēm,” vēlas uzzināt kāda Māmiņu Kluba lasītāja. 

Konsultē fizioterapeite Klaudija Hēla. 

Speciāliste apgalvo, ka nekādā gadījumā ne aiz rociņām, ne krūšu kurvja, ne zem padusēm bērniņu vadāt nedrīkst!

Dažkārt vecāki pie manis ved bērniņus ar šķību muguriņu, kas deformējusies tā dēļ, ka viņi vadāti pie vienas rokas, un arī bērnus, kuri staigā platām kājām un rociņām, jo viņi pieraduši, ka viņus aiz tām vadā. 

„Vienpadsmit mēnešos bērnam vēl nav jāstaigā! Viņam naski jārāpo, bet pārvietoties uz pēdiņām mazulis var turoties pie mēbelēm un arī, tikai tik daudz, cik pats vēlas, bet nekādā gadījumā ar vecāku palīdzību.

To būtiski ievērot, lai bērns pats izjustu līdzsvara sajūtu! Tomēr tas iespējams tikai tad, kad pirmos soļus viņš sper pats.    

Tad, ja vecāki savam vienpadsmit mēnešus vecajam mazulim censtīsies mācīt staigāt, protams, viņš iemācīsies spert soļus, bet tikai vecāku pavadībā. 

Jāatceras, ka vecāki savam bērnam nevarēs vienmēr būt klāt, lai pasniegtu roku! Toties viņi var būt līdzās, lai bērnu paslavētu par to, ka viņš pats izvēlējies konkrēto laiku un dienu, kad spert savu pirmos solīšus,” tā fizioterapeite Klaudija Hēla.

Kādā vecumā tavs bērniņš iemācījās spert pirmos solīšus? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies