Ar krūti barots mazulis un mammas prombūtne – kā atrisināt?

Magoņmaizīte
Magoņmaizīte 10. augusts 2017 10:57
296

Sveikas!

Vēlos lūgt padomu un pieredzes stāstus tām māmiņām, kuras saskārušās ar līdzīgu situāciju – jādodas prom uz dienu, bet vēlas turpināt barot mazuli ar savu krūts pienu. Ar septembri vēlos turpināt mācības, kas notiek pa sestdienām(pilnu dienu, no deviņiem līdz sešiem), un vēlos turpināt mazo barot ar krūts pienu. Mazajai tad būs tikai trīs pilni mēneši. Līdz šim bērns ir ēdis tikai krūts pienu.

Apdomāju vairākus risinājumus:  mazajai tiek dots atslaukts mans piens. Šo varētu mēģināt, taču mans vecākais bērns neēda atsaldētu/uzsildītu atslauktu pienu(šo ar jaunāko vēl neesmu mēģinājusi, varbūt akceptēs). Varētu mēģināt uzsildīt ledusskapī turētu atslauktu pienu, taču jebkurā gadījumā mazliet bail, ka pieradīs pie pudelītes, un vairs neņems krūti. Esmu lasījusi, ka varot pienu dot ar karotīti. Varbūt kāda mamma var padalīties ar pieredzi – vai ir vērts čakarēties ar karotīti? Kāda ir pieredze, ja bērnu baro ar pudelīti – vai tiešām atsakās no krūts? Cik ilgu laiku esat turējušas pienu ledusskapī? Esmu lasījusi dažādus termiņus, max 72 stundas(tas gan tikai tad, ja traukā tiek turēts piens  no vienas krūts)

Otrs variants – mazo ratos apkārt skolai vizina kāds pieskatītājs. Šķiet bišķi nereāli – cik tad ilgi mazajai gribēsies būt ratos, turklāt ko darīt sliktos laikapstākļos?

Trešais variants – izbraukāt uz mājām pa lekciju starplaikiem un mazo pabarot nav iespējams, jo skola atrodas citā pilsētā nekā mājas.

Varbūt kāda māmiņa ir atradusi vēl kādu citu risinājumu? Jebkurā gadījumā priecāšos par jebkuru pieredzes stāstu un ideju, ko varētu izmantot.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Mar_Mar 11. augusts 2017 22:09

Iesaku pieniņu atslaukt un ielikt saldētavā un pēc pāris dienām iedot, kā arī var atslaukt un ielikt ledusskapī un iedot nākamā dienā pasildītu un redzēsi vai ņem pudelīti.
Es savai mazulītei esmu devusi tādu pieniņu, kas ir saldēts kā arī atslaukts un lietots nākamā dienā, jo vajadzēja iet pie ārsta vai vēl kur. Parasti ledusskapī turēju max 2 dienas pienu, bet var arī 72 h glabāt no informācijas, kur lasīju.
Iesaku jau iepriekš pamēģināt un nevajadzētu būt, ka atteiksies no krūts, lai nav problēmu. Man bija posms, kad nācās piebarot mazulīti, bet kad panācu, ka pieniņš pietiekami pietiek, tad nav problēmu bijušas, izņemot, bija pāris dienas, kad krūti neņēma ne pa kam, tad es atslaucu un devu no pudelītes, bet pēc dažām dienām tas pārgāja, bet tas nebija saistīts ar to, ka bija barota ar pudelīti, tas varēja būt tāds zobu nākšanas posms vai kāds niķis, bet pārgāja.
Noteikti nevajag bērnu vadāt ap skolu kādam un barot kaut kur, jo pēc pieredzes varu teikt, ka nav teikts, ka bērns ēdīs mašīnā vai kur vēl un tieši tajā laikā, vismaz man tā bija, aizbraucām vienreiz uz mežu līdzi vīram uz pāris h, un iekrita ēdamais laiks mežā un ne par ko nevarēju viņu dabūt tur lai paēd, raudāja, kaut kā braucot jau uz mājām mašīnā beigās ēda, bet nu no tās reizes vairs neesam nekur tā devušies, bet par laimi arī tad mājas bija tuvu jau.
Kā arī nav teikts, ka mazulis gribēs ēst tieši pēc tā laika, jo ir bijis, kad vīrs baro mazliet ātrāk vai vēlāk un tad sanāks, ka kavēsi lekciju, ja bērns nebūs paēdis vai vīrs zvanīs no āras, lai ej ātrāk pabaro bērnu, un iedomājies, ja ir kontroldarbs paredzēts vai eksāmens - labāk tomēr neriskē.
Nevajag arī ar koroti barot vai špricīti, bieži vien mazulīši pēc ēšanas iemieg, bet kad barotu ar karoti, tad grūti būtu iedomāties to un var sanākt kreņķi bērnam. Kā arī sildīts pieniņš ātri atdzisīs ar karotīti, jo tāda barošana jau aizņems ilgu laiku, nu vismaz tādas ir manas domas.
Arī es rudenī sākšu studijas maģistros, lai gan man ir vakarā, tad zinu, ka iepriekšējā dienā pieniņu sagādāšu un nākamā dienā vīrs pabaros bez bēdas.
Ja vēl ir jautājumi, tad droši prasi.

Mamm.mamm 10. augusts 2017 13:26

Man nav pieredze ar šādu situāciju, bet esmu daudz par to interesējusies (jo pašai bija doma turpināt mācības).
Ieteiktu pamēģināt dot pudeli. Piedāvājumā ir dažādas. Arī tādas, kuru tehnoloģija ļauj savienot krūtsbarošanu un to pudeli. Pati sagādāju Medela ar Calma uzgaļiem. Pāris reizes bērns ēda. Kad šķita, ka tā lieta aizies, bērns vairs negribēja mākslīgo krūti. :) Varbūt, ja uzstājīgāk mēģinātu, tas darbotos.
Saldējot krūts piens mana garšu. Varot kļūt arī rūgts (bet, tik un tā lietojams).
Ja citi varianti nestrādā, tad bērna pievešana varētu būt risinājums.
Varbūt var ar kādu pasniedzēju vienoties par lekciju straumēšanu internetā? Lai varat braukt velāk vai kādu no dienām nebraukt.

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

26.JŪLIJĀ laimē QLAB studijas abonementu

26.JŪLIJĀ laimē QLAB studijas abonementu

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

31.JŪLIJĀ laimē vannas rotaļlietu

31.JŪLIJĀ laimē vannas rotaļlietu

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

PAR īstām grāmatām ikviena skolēna rokās

PAR īstām grāmatām ikviena skolēna rokās

Kad ūdens priekus izbojā dēles

Kad ūdens priekus izbojā dēles

Šēnbrunnas Zooloģiskais dārzs Vīnē

Šēnbrunnas Zooloģiskais dārzs Vīnē

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Pieci eksperta padomi, dodoties ceļojumā ar bērniem

Pieci eksperta padomi, dodoties ceļojumā ar ...

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies