"Perfektās" mammas

Single_mom
Single_mom 12. augusts 2017 09:52
2589

   Pirms pāris dienām, es saskāros ar to, cik gan ļoti, visas citas māmiņas, kas, lielākoties, to izrāda virtuālajā vidē, vēlas tēlot perfektās un ideālās mammas. Bieži vien šķiet, ka es visu daru nepareizi, un tikai citiem viss ir labi, pareizi un mamma ir laba. Citreiz šķiet, ka esmu slikta mamma, vai melnā avs, kas iemaldījusies starp baltajām.

   Vai tiešām, mūsdienās, visas ir tik perfektas mammas, kas neļauj savam bērnam aiztikt tv pulti, neļauj iemest aci televizorā un uzreiz slēdz ārā, neļauj bērnam spēlēties ar izslēgtiem telefona lādētājiem, kuros nav strāvas. Vai neļaujat ņemt savam mazajam rāpotājam neko, kas viņam nav paredzēts? Vai tiešām visas vienmēr un visur, visu dara tikai un vienīgi tā, kā tiek uzskatīt par pareizu? Šķiet, ka virtuālajā vidē, tādas ir visas mammas.. nevis ir, bet gan mēģina tādas būt, un citu acīs izlēkt ar “perfektās mammas” statusu.

   Mani uzskati par bērnu audzināšanu un attīstību ir ļoti plaši un diskutabli, taču tāpēc es neuzskatīšu, ka kāda cita mamma savu mazuli audzina nepareizi. Nu liek mana draudzene savu mazuli staigulī – lai liek!! Tas tak ir viņas mazais, un viņa vienmēr jutīs, cik daudz viņas bērns var un vai var. Patiesībā, vismaz es tā uzskatu, ka lielākajai daļai “perfekto mammu” mājās ir staigulis, tikai viņas par to klusē, jo sabiedrības viedoklis par to ir negatīvi noskaņots. Interneta vidē, kur apkārt ir sveši cilvēki, tieši šīs mammas, mēģina tēlot visperfektākās, tieši šīs mammas, mēģinās kādai nabaga māmiņai iegrauzt par to, cik tas ir slikti, un cik slikta viņa ir kā māmiņa, ja ļauj savam mazulim izmantot staiguli vai jebkādu citu palīglietiņu, ko nosoda sabiedrība. Un nē, šis raksts nav par staiguļiem, tas vienkārši ir visspilgtākais piemērs, ko var novērot.. visdiskutablākā tēma, kas nāk prātā. Un ne tikai par staiguli, bet arī par plastmasas skanošajām un mirgojošajām mantām, kas tik ļoti patīk bērniņiem. Nez kāpēc, tās tiek pirktas, un pat atzītas, par labu esam, jo Bērns saprot lietu sakarību – ja nospied šo pogu, tad skanēs mūzika vai iedegsies gaismiņa! Bet ir ideālās mammas, kas kādai mammai iegrauzīs, ka šīs tak ir briesmīgākās mantas, ko var iedot bērnam. Bet ne par konkrētām lietām es runāju, bet par attieksmi vispārīgi.

    Vispār, šis raksts ir par to, cik ļoti, daudzas no mammām mēģina tēlot perfektas, kaut gan pašas, slēpj zemūdens aisbergu, ko zin tikai pašas, tieši tādēļ, nesaņems nosodījumu ne no viena. Iespējams, ka tas ir kāds sava veida komplekss vai arī tas notiek aiz garlaicības, kas ieskāvusi māmiņu, kas ir bērnu kopšanas atvaļinājumā un ir ieaugusi savās četrās sienās. Iespējams, tā ir kāda, ar savu dzīvi neapmierināta māmiņa, kas savu dusmu pār dzīves krustcelēm, mēģina izgāzt uz kādu citu māmiņu, un ja ne realitātē – tad vismaz interneta tīmeklī būs “perfektā mamma”. Protams, es neapstrīdu to, ka viena no simts, tiešām ir perfektā mamma, kas bērnu audzina pēc grāmatas, un tad arī apsveicu viņu ar to, taču 99 pārējās, lielākoties, ir tikai tās, kas mēģina sevi pierādīt tur, kur tas nebūtu jādara.

   Arī es esmu piesekojusi “Atsaucīgo māmiņu forumam”, ja to vispār, var nosaukt par “atsaucīgu”, un ticu, ka daudzas no jums zina, kas ir tas, par ko es tagad runāju. Tad nu lūk, mēs varam pavērt katru otro diskusiju, un katra otrā komentētāja, būs ar “perfektās mātes” statusu, iesakot bērnam ar pumpām, saukt ātro palīdzību un ar steigu braukt uz slimnīcu, un nosaucot, satraukto māmiņu par pilnīgi stulbu, jo kas tad tā par māti, kas vēl nav uzņemšanā, bet meklē informāciju internetā. Vai tiešām, tiešām katra māmiņa ir tāda, kāda tur izliekas? Vai tiešām, šīs māmiņas, kas izliekas par perfektajām, iegūst kādu gandarījumu, ja pasaka otai, ka viņa dara nepareizi, jo tas nav saskaņā ar kādu no viņas principiem?

   Godīgi sakot, esmu apstulbusi, neizpratnē un dažreiz jūtos tā, it kā es visu daru nepareizi, jo ļauju bērnam spēlēties ar plastmasas mantu, ļauju spēlēties ar vadu no lādētāja, un pat par to, ka mans bērns, 6 mēnešu vecumā jau ēda tik daudz, cik kādam bērns neēd gada vecumā. Un jā, es lepojos ar to, ka mans bērns ir visēdājs, ka viņš neizbrāķē visu, ko viņam dodu, bet ar lielāko prieku nobauda katru jauno ogu, auglīti, dārzenīti vai gaļas gabalu. Un es sāku viņu piebarot no 4 mēnešu vecuma, kaut arī viņš bija krūts bēbis.. tieši tā, es sāku viņu piebarot tik agri, jo viņam bija problēmas ar svara uzņemšanu, un pēc pediatra rīkojuma, varējām sākt jaunu ceļojumu garšu pasaulē. Un lai tā māmiņa, kas teiks, ka tas nav pareizi, nemaz necenšas, jo katram bērnam ir sava pieeja, audzināšana, spējas, attīstības ātrums un tā tālāk.

   Es ticu, ka tieši perfektās mammas ir tās, kurām skapī ir apslēpts staigulis, un kamēr viņa raksta kādu dzēlīgu komentāru māmiņai, kas atklāti nebaidās runāt par šo tēmu, tikmēr viņas bērns dara tieši to, par ko viņa nosoda kādu citu. Un nē, es savu mazuli nelieku staigulī, bet ja liktu, tad no tā nekaunētos un neslēptu, jo esmu cilvēks, kam nav svarīgs citu viedoklis, vai arī iemantots statuss “perfektā mamma”. Ir lietas, ko daru tā, kā uzskatu par pareizu, savam bērnam, un ticu, ka tas neiet kopā ar perfekto, bet man ir svarīgi tikai tas, cik perfekta, ideāla vai citādi laba mammīte, esmu savam bērniņam. Protams, neieiesim galējības, kad tiešām, cilvēkam, jāsniedz kāds skarbāks komentārs, par bērna mocīšanu, nevis audzināšanu, taču tas ir tik rets gadījums, salīdzinoši ar pārējiem, kas vienkārši grib izcelties un paspīdēt citu priekšā.

   Es esmu gatava, ka mini “noēdīs bez sāls”, jo perfektās mammas nav gatavas atzīt, ka viņas nav tik perfektas, cik patiesībā izliekas. Un nav tikai pareizi vai nepareizi, jo katrai māmiņai ir savi uzskati, elki, pēc kā audzina bērnu, vai piemēri, kas ņemti no paaudžu paaudzes. Es zinu, ka šis raksts liks aizdomāties daudzām, kas jūtās kā melnā avs starp baltajām, jo, apkārt visas izliekas tik pareizas.. man dažreiz šķiet, ka nevēlos dalīties ar nevienu jaunumu, kas saistīts ar manu dēlu, jo kaut kas tiks salīdzināts, teikts, nolikts un tikai viena no 100, pateiks, cik gan forši ir tas, ar ko mēs padalāmies.

   Mīļās mammas, aizdomājamies lūdzu, vai tiešām jums ir nepieciešams kāda apliecinājums par to, ka kaut ko darāt pareizi? Vai vēlaties, lai kāds uzsit pa plecu, un pasaka – malacis? Palūdzat to savam vīram, draugam vai laulātajam, jo tieši viņam jums ir jāparāda, cik laba māte esat jūs bērniņam, nevis kādam citam. Nevajag izlikties, tas nekur neved. Pēc atzinības, dodaties pie sava mīļotā cilvēka vai ģimenes, nevis meklējiet to interneta portālos.

   Un es ticu, ka neesmu vienīgā ar šādu uzskatu, tādēļ priecāšos, par jebkuru komentāru.. arī par “perfekto mammu” viedokli par šo visu. Tieši jūsu mazulis ir tas, kuram pierādīt, ka esat vislabākā, nevis kādam citam! Lai visiem jauka nedēļas nogale un lai katram mazajam laimes rausītim, būtu sava perfektā māmiņa!

                

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linda_kb 14. augusts 2017 12:06 Kēnigsvalde_Jukāme

Kā nosakāt vecumam atbilstošu rotaļlietu? Tad jau varam līdz 18 gadiem savu bērnu ieslēgt istabā un nerādīts saules gaismu :D nu nevajag tikai pārspīlēt, vads no telefona lādētāja vai kā cita, nav rotaļlieta, taču tik pat dadzīviska lieta, kā koka karote un metāla bļoda! Labāk lai mazais apmierina savu interesi, nekā pēctam uzvedas kā mežonis, ieraugot ko tādu ārpus mājas :) izslēgtā vadā taču nekas bīstams nav, un it īpaši, ja mēs pieskatam un esam ar mazuli, kad viņš spēlējas ar konkrēto lietu :) es netisos sākt strīdēties vai kā savādi, bet nevajag nosodīt citas mammas, kas rīkojas pretēji jūsu uzskatiem un principiem. Varbūt man šķitīs, ka jūsu audzināšanas metode nekam neder, bet tāpēc taču neteikšu, ka tas nav normāli :) ir jācien katrs viedoklis, pt ja tas nesaskan ar jūsējo! Nekā pwrsonîga un lūdzu, neņemat pie sirds, jo sis nav attiecināms personīgi uz jums, bet gan uz situāciju kopumā :)

Linda_kb 14. augusts 2017 12:01 Maaminja Diaana

Ļoti pareizi, piekrītu visiem jūsu vārdiem :) šī ir mana pieeja!

Maaminja Diaana 13. augusts 2017 22:33 Kēnigsvalde_Jukāme

Kā tiek izvērtēta Jūsu "bērna vecumam atbilstoša" rotaļlieta? Tada, kru ražotājs ir norādījis uz iepakojuma?
Tāpēc jau bērnam ir jāstāsta iespējamās sekas un riski, savādak jau visas rozetes arī būtu jāaizklapē ciet, ja nu vēlāk mazais izdomās kaut ko tur tomēr ielikt un būs iemācījies pats izvilkt to aizbāzni, drošāk viņas tādā gadījumā būtu aizmūrēt... nē, ir variants - runāt ar bērnu, kas ir droši un kas nē, bet tas nenozīmē, ka viņu nedrīkst iepazīstināt ar mūsu pašu ikdienā lietojamiem priekšmetiem, bet pie nosacījuma, ka paši uzraugām mazo, kaut kad jau viņam tie interesēs. Mājas mēs visu varam noslēpt, bet, ko darīt, ja viņš, aizejot ciemos, ieraudzīs vadu, nekad nebūs neko tādu redzējis, viena aizgriešanās, viens moments un viss... labāk pastāstīt, ko lietojam, kāpēc bīstams, kas tas ir, iedot pataustīt, nedaudz paspēlēties un nolikt nost, neiet runa, ka vads ir nolikts bērna mantu kastē kā ikdienišķa rotaļlieta..

Liene_O.K. 13. augusts 2017 21:45

Neesmu perfekta-bet,nestāvēšu klusu,kad māte AMF meklē atbildes uz jautājumiem,kur atbildes var sniegt ğ.ā. vai ārsts slimnīcā!!!Un vispār kāds tur sakars ar perfektumu??Rūpes par bērnu=ar perfektumu?!Un jā,ar lādētāju ļaut spēlēties ir visai bezatbildïgi.P.s.mans bērns skatās multenes,paspēlē planšetē spēles, ar plastmasas spaiņiem,lāpstām un citiem pričendāļiem spēlējas smilšukastē.Skrien,dauzās,nereti lēkā pa pelķēm,līdz ādai izmirkstot,ēd čupām saldējumus,grauž končas un izbauda bērnību!

Kēnigsvalde_Jukāme 13. augusts 2017 20:04 Linda_kb

Rotaļas ar vadu man nešķiet Normāli! Tāpat kā rotaļas ar dajebko, kas nav paredzēts konkrētā vecuma bērniņam,!

zacc 13. augusts 2017 10:46 mamma88

jā, "man tā ir vieglāk" ir mana iecienītākā pieeja :) :P
protams, normas robežās - iedodu to pulti uz 5 min, lai apmierina ziņkāri, pieskatu, lai nenograuž un nesalauž, un pēc tam nolieku plauktā, kur netiek klāt. Kad ņemu kaut ko pārslēgt, paaicinu, lai palīdz nospiest pogu. Tā pati pults iztur jau otro mazuli, nekas nav noticis ne mazuļiem, ne pultij.

mamma88 13. augusts 2017 09:59

Diemzel berniem ir tendence(noteikti ir ari iznemumi) sev tit strikus,vadus,somu lences garakas sev ap kaklu. Es nezinu no kurienes viniem sis viss ir. Varbut kadas asociacijaa ar periodu vedera,kad spelejas ar nabassaiti? Ka pirma berna toreiz mamma man pat prata neienaca,ka ta var but,jo no kurienes gan es to varetu zinat? Ne interneta par so raksta,ne man kada loti liela interese par berniem nebija pirms pati kluvu par mati. Tas viss nak ar pieredzi,un logisko un veselo sapratu. Ja redziet,ka ta dara,tad mazinam bernam(visticamak vecuma lidz 2 gadiem)neko loti nevar ieskaidrot no serijas "saksim audzinat,nedrikst un viss".
Un par pulti. Nu ,mamminas, es saprotu, ka vieglak ir iedot to pulti neka nodarboties ar aktivu bernu vai radikali parkartot dzives vietu, bet prieks kam tas viss ir vajadzigs? Berns tacu pogas pultij grauz ara un megina norit! Ari vairums modeliem var diezgan viegli tikt klat baterijai,kuras apesanas gadijuma ir letalas sekas. Un busim godigas pret sevi,sajos brizos,kad berns spelejas ar kadu "interesanto mantu" mes nedaudz atviegloti uzelpojam,ka nu ir miers no cinkstesanas,nu ir aiznemts,un mes esam tepat lidzas,tikai metru attaluma no maza,bet domas vai nu ieskatamies telefona, tv vai ko nu citu. Un domajam,ka bernu pieskatam,jo esam blakus. Un patiesiba mes tikpat daudz nepieskatam ka tad,kad aizejam vienas uz wc. Tapec labak ir sos visus nedot,jo mes esam tikai cilveki un nespejam non stopa vislaik but lidzas,vislaik veltit nedalitu uzmanibu.

Linda_kb 13. augusts 2017 08:42 Kēnigsvalde_Jukāme

Vai tīt kaut ko ap kaklu, jums šķiet normàla parādība? :) man ju liekas, ka nevienu rotaļlietu nedrīkst ļaut tīt ap kaklu, un bērns ir jāmāca. Gada/Pusotra vecumā viņš sapratīs, ka tas ir tikai lādētāja vads un savu interesei vairs neizrādīs, taču aizliedzit šo lietu, viņš to gribēs vēl vairàk. Lai spēlējas kamēr "nevar aptît sev ap kaklu"

zacc 13. augusts 2017 08:41 Kēnigsvalde_Jukāme

Ja nav pārliecības, ka pamanīsi, tad, jā, labāk to vadu nedot.
Es devu, bet tikai uzraudzībā. Brīvi pieejamu vai noķeksējamu nekad neatstāju.
par tēmu - mani parasti neaizvaino perfekcionistes. Domāju, ka spēja dzīvot neperfekti nozīmē laimīgāku dzīvi. Man ir atsevišķas jomas, kurās perfekcionisms traucē. Ja tāds piemīt visās bērnkopības jomās, ir grūti dzīvot.

Kēnigsvalde_Jukāme 13. augusts 2017 06:44 Linda_kb

Un vads, protams, dzīvību apdraudēt nevar? Vai esi padomājusi ilgtermiņā šo rotaļu sekas? Kur garantija, ka mazajam paaugoties, viņš neizdomās vadu tīt sev ap kaklu, jo ' vads, tā tak ir normāla rotaļlieta'? Vai tiešām jums nav bail, ka kādreiz šīs it kā nevainīgās rotaļas var apdraudēt jūsu bērna dzīvību?
Runājot par zirņiem, pupām, vai citiem maziem produktiem - saviem bērniem tos nekad neesmu devusi, dēļ aizrīšanās riska. Tā vietā iegādājos normālu, bērna vecumam atbilstošu rotaļlietu.

Linda_kb 13. augusts 2017 00:05 Kēnigsvalde_Jukāme

Nu neviens nedos datoru, dakšu vai stikla burku, jo rotaļas notiek ar lietām, saprāta robežās. Nevajag tik traki pārspīlēt :D :) vēl tikai nazi vsjadzēja sarakstam pielikt :D vai tiešām izslègts vads, kurā nav stràvas, bērnam var kaitēt? Viss lietiņas, ko mazais virpina pa pirkstiem, attīsta viņa motoriku. Tad jau zirņi, pupas utml arī nevar dot, kad mazais paaugas? Jo tas taču ir ēdiens, un nav paredzēts lai spēlētos :) var to pagriezt dažādi, pareizi? :) es arî nedodu savam mazulim to, kas var apdraudēt viņa dzīvîbu!

Linda_kb 13. augusts 2017 00:01 īgLa

Precīzi!

Linda_kb 13. augusts 2017 00:00 Ievas_mamma

Komentārs lika pasmieties, pozitīvā nozīmē, jo ļoti atgādina Kevinu :D čības ir viņam tik mīļas, un vadiņi.. :D galvenais, lai viss droši :)

īgLa 12. augusts 2017 23:31

Es esmu perfekta mamma-saviem bērniem. Man vismaz gribas tā domāt.
Mazāk skatamies uz citiem,iemācamies neuztraukties par to,ko citi padomās un ņemam visu vieglāk (Y)

Brīve 12. augusts 2017 23:22

Es saprotu sašutumu, bet kas liek klausīties, skatīties uz tām perfektajām pārgudrajām. Nevajag pašām ieciklēties. Atrodiet sev draudzeni vai kādu citu uzticības personu, kura viedokli respektējat. Man tā ir mamma un māsa, kurai prasu viedokli un ieklausos. Labāk pavadu laiku un ieklausos savos bērnos nekā sekoju soc.tīklos kādiem svešiem profiliem. Tas viss ir kā tu to nostādi. Es pasmaidu un laižu gar ausi. Lai veicas! Un nav perfektu mammu, manuprāt, tāda robota kopija būtu bīstama pat bērnam.

Ievas_mamma 12. augusts 2017 22:05

Es arī dodu pulti un vadus, Ieva nereti grauž kurpes un slotu, televizors mēdz novērst uzmanību biežāk kā gribētos un gulēt lieku karojot reizēm pat 3 stundas. Es neesmu "perfektā mamma", savos blogos necenšos tāda būt. Esmu es. :) Bet jā, ir arī tās "perfektās mammas", viņu rakstīto lasu aizgrābti, ar cerībām atrakt to ideālās dzīves "odziņu" :D
Paldies par rakstu! :)

mamma88 12. augusts 2017 20:57

Es domaju,ka lielaka dala tapat dara kaut ko,kas nav pec visu labu gribosiem kanoniem, bet tas vienkarsi netiek uzsverts,jo sada riciba tiktu nosodita(nerunaju par kaut kadu apdraudejumu dzivibai).
Ea pedeja laika,palasot presi,jau saku domat,ka vienalga ka tu audzini bernu,vai ta butu bve vai biezeni, galvenais,ka paedis,tirs,normala vide un vwcaki nav dzeraji.

Kēnigsvalde_Jukāme 12. augusts 2017 19:52 Linda_kb

Personīgi man ir viedoklis, ka bērnam ir jārotaļājas ar drošām mantām, lietām kas ir paredzēts bērna vecumam! Un pults, portatīvais dators, vadi, sildītāji, ventilatori, dakšas, stikla burkas, hanteles utt nav domātas bērniem! Un, es neesmu perfekta mamma, nē! Es esmu mamma un es esmu atbildīga par mazā cilvēka dzīvību!

Linda_kb 12. augusts 2017 19:41 Klintasmamma

Ja interesē, kadēļ tapa šis raksta, tad tas ir pavisam vienkārši - ikdiena apnicis klausīties, cik visas mammas ir pareizas, un nosoda citas, kas bernam dod plastmasas mirgojošās rotaļlietas, vai tamlīdzīgi. Ja mani nosoda par to, ka ļauju bērnam spēlēties ar lietām, kas nav paredzētas viņam (kaut vai pults), tad ar brīdi tas apnīk. Paldies par viedokli, ļoti interesē arī pretējās puses viedoklis. Nesaku ka esmu slikta māmiņa un tā nekad neuzskatīšu, jo savam bērnam esmu vislabākā! :) taču ir šīs perfektās, kas mēģina visiem uzspiest savu viedokli un pamācīt, kas ar brīdi apnīk. Arī es parasti klusēju, un tikia nodomāju pie sevis, ka kāds atkal mēģina kādam kaut ko uzspiest vai pamācīt.. taču tas apnīk, un raksti taču domāti, lai izteiktu savu pieredzi, sāpi vai interesi par kaut ko interesantu, foršu, vai ne tik foršu. Vismaz tā domāju es :)
un sis nav tapis, lai es pamācītu, bet gan tīri viedokļu dēļ, ko labprāt, uzklausîtu no visām pusēm :)

Klintasmamma 12. augusts 2017 19:22

Ak, kā man niez pirksti kādreiz uzrakstīt garu blogu par māmiņām, kas nosoda māmiņas, kas nosoda:) Kāpēc šis bloga ieraksts? Lai pamācītu? Palielītos, ka esi "nepareiza"un godīga?
Man uzdzen šermuļus cilvēki, kas cenšas citiem ierādīt pareizo ceļu bērnu audzināšanā, taču manī nav arī vēlmes vairot slikto, viņus lieki pieminot.
Pirms ļoti daudziem gadiem katru reizi, kad gribēju sūdzēties, atcerējos, ka MAN DUBĻI NELĪP. Ja esi balts un pūkains, tad nav tādu vārdu, kas spēs Tevi padarīt par sliktāku. Kāpēc gan tos ņemt vērā?

Linda_kb 12. augusts 2017 16:17 Kēnigsvalde_Jukāme

Jā, un AMF atspoguļo to, kas patiesībā notiek daudz kur. Šodien, pēc šī raksta uzrakstīšanas, es sapratu, cik ļoti daudz kur ir šīs perfektās mammas. Un šis raksts nebija attiecināts personîgi uz kādu, bet šī ir manis noverota uzvedība, vairāk mēnešu grumā. Ja kāds to uztver personīgi, tad iespējams, ka tieši šīs ir tās mammas, kas sirgst ar "perfektās mammas" sindromu.

Linda_kb 12. augusts 2017 16:13 Maaminja Diaana

Es arī neciešu, ka kāds var atļauties pateikt, ka kaut io daru nepareizi, vai arî māca, kā dzīvot un ko darīt, jo tas ur mans bērns un mana izvēle, kā audzināt un kā barot :) pilnībā piekrītu viedoklim, paldies, ka izteicies

Maaminja Diaana 12. augusts 2017 14:06

Es arī sevi neierindoju pie "perfektajām mammām" - ja mazulis man prasa, dodu ēst to pašu, ko es, pat, ja tas ir saldējums vai kāda konča (pati vien esmu vainīga, ka viņa klātbūtnē to ēdu), arī vadus esmu devusi, lai iepazīst, nekad neesmu domājusi, ka tas ir kas slikts - galvenais pašai uzraudzīt mazo, lai nekas slikts nenotiek... Par staigulīšiem - ir staigulīši, kuri tiešām palīdz, ne tie, kuros sēdina, bet gan tie, kurus mazais var stumt uz priekšu :)
Un arī man ir bijis tā, ka nepiekrītu kādam draudzenes audzināšanas principam, bet es viņai nekad nepārmetu, jo neuzskatu, ka būtu tiesīga to darīt.. arī mani vīra vecāki un manējie ir mācījuši (piemēram, parmetuši, ka par maz saģērbts vai ar plikām kājām staigā pa zāli pilsētā), uz ko tad arī pasaku, ka es savu bērnu audzinu un ģērbju tā, kā uzskatu par pareizu, viņiem bija visas iespējas audzināt savējos, kā paši gribēja.. man pašai ļoti nepatīk,ja kāds aizrāda man to, ka es kaut ko ne tā daru, tāpēc arī nepārmetu citiem, pastāstu, kāda ir mana pieredze un uzskati (ja runā par internetu), bet neatļaujos pateikt, ka tā audzina savus bērnus tikai sliktas mammas... un tiešām, ir taču dažādi apstākļi un situācijas - kas vieniem der, otriem neder, bet tāpēc jau tie vieni nav sliktāki..

LauraSv 12. augusts 2017 13:55

Es ari savus dvinus piebaroju no 4menesu vecuma. Vini jutas labi, ed labi. Un kaa tad bija agrakos laikos, kad mums vecaki pasi majas varija putras utt. Vai tad mes esam izaugusi sliktaki, vai tad mums kas kais?! Edam smilsainus burkanus no darzina. Neuzskatu kad bernu ir jasak piebarot tikai no 6 vai 8 menesu vecuma. Lauju ari viniem skatities TV, jo cik tad vini tur paskatas. Bet katrs jau audzina savu atvasiti kaa grib

Kēnigsvalde_Jukāme 12. augusts 2017 11:23

Šis 'perfektās mammas' sindroms ir visur, arī te. Tā vienkārši ir un neko tur nevar mainīt. Bet 'atsaucīgo māmiņu forums' reizēm, ar savām diskusijām brauc pilnīgās auzās.

1 2